Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Jedyny Pierścień

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Balrog.jpg
thum
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić!

Jedyny Pierścień – pierścień który jest mniejszy niż podwójny pierścień, ale większy niż połowowy pierścień. Można go było znaleźć w świecie Aragorna i jego przydupasów, dopóki nie został zniszczony i przemieniony w Zerowy Pierścień.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Jak zapewne nie wiesz, Jedyny Pierścień został wytworzony w fabryce Cheetosów przez Frito-Lay jeszcze w drugiej erze, pod postacią 9 cebulowych krążków.

W Władcy Pierścieni poza nim występują różne rodzaje pierścieni: 9 złotych, 3 plastikowe i 7 cukrowych. 9 cebulowych później ewoluuje w Jedyny).

Frito-Lay i inne mniejsze fabryki wykupione przez Saurona zaczęło je rozdawać. Złote zostały darowane ludziom, plastikowe przekazane elfom, słodkie – krasnoludom, a 9 cebulkowych zostało podarowane hobbitom. Nas interesuje kwestia hobbitów, gdyż to oni byli pierwszymi posiadaczami Cheetosów o smaku zielonej cebulki Pierścienia. Hoobici byli bardzo chciwi i zaczęli się zabijać żeby mieć krążki w posiadaniu. Pewnego razu niziołek o imieniu Gollum, który miał któreśtamnaste urodziny zdobył wszystkie 9 pierścieni i uciekł do mrocznej goblińskej jaskini na 900 lat. Bawił się wszystkimi dziewięcioma, aż stał się ich przyjacielem (nawet powymyślał im imiona). Gdy bawił się nimi nad swoim jeziorkiem pełnego radioaktywnych substancji i zmutowanych stworzeń, jego koledzy wpadli do sadzawki. W wyniku napromieniowania cebulkowej biżuterii uranem, neptunem oraz polonem połączyli się w JEDEN.

Pierścień nie polubił go i uciekł. Znalazł go inny hobbit – Dildo Waggins. Oddał go swojemu… synowi? siostrzeńcowi? e tam! nieważne – jakiemuś krewnemu. Prosił, żeby ten się nim zaopiekował. Jego nieposłuszny potomek jak najgorszy wandal i świr poszedł na wyprawę, która nie miała sensu i szans powodzenia! Po drodze spotkał miliony orków i pajączków, które o mało co go nie zgwałciły zabiły.

Ostatecznie Jedyny pierścień został wrzucony do Góry Pierdolenia i na zawsze zniszczony zmieniony w Żaden Pierścień.

Moc?[edytuj • edytuj kod]

Podobno Pierścień miał niewyobrażalnie wielką Moc, która mogła zniszczyć cały świat. Nie zostało to jednak udowodnione. Prawdopodobnie jedynym dziwnym zachowaniem Jedynego było to, że po jego założeniu stawało się niewidzialnym.