FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Ork

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Balrog.jpg
Płomień Udunu zatwierdza ten artykuł!

Istnieje on ku chwale Mordoru i jego władcy w Barad-dûr!

Niech będzie potępiony ten kto śmie go obrazić
Fiammadiudun.jpg
Typowy ork

Ork, ork!

Ork o tym artykule

WAAAAAGH!

Space Ork o tym artykule

WAAAAAGH! BIĆ LUDZIÓW!

Space Ork o ludziach

WAAAAAGH! BIĆ USZATYCH!

Space Ork o elfach

Zmjażdżym szechświat na płask i zabijem fszystko, co bendzie hciało nam łoddać, My som Orkowie i żyjem, coby walczyć i zwycienżać

Ghazghkull Traka do swoich chopaków

Wielki Orkowy Wódz Urgrash Nur-Garog, Władca Wschodnich Zjednoczonych Plemion Orków, właśnie cię widzi i Urgrash rozpiździ twoją głową o kamień w trzy dupy!

Urgrash do ciebie

Synu, co tam masz w uchu, kolczyk? Słuchaj no, kolczyki noszą piraci albo geje. Więc jak otworzę drzwi do twojego pokoju i nie zobaczę tam pirackiego statku...

Twój Stary o orkowym stylu życia

Ork – orkoidalny humanoid mówiący w języku orkowym lub w Czarnej Mowie. Zamieszkuje szparki i jaskinie. Zajmuje się głównie graniem w Warcrafta, tudzież Warhammera, występowaniem w filmach i książkach fantastycznych, orkaniem, orkami i orką. Jedyne przeznaczenie: tłuc, bić i siec. Istnieją przypowieści mówiące o pochodzeniu ludzi od orków, widać to zwłaszcza u ludów skandynawskich, oraz w ich pięściachpieśniach.

Odmianą orka jest Space Ork, mądra istota od grzyba pochodząca, co to wszystko ze złomu konstruuje. Ulubionym zajęciem Space Orka jest bicie ludziów, uszatych, kolczastych ludziów, robali i wszystkiego co mu pod topór wejdzie. Jeśli wyżej wymienionych nie ma w pobliżu, Space Ork zajmuje się kopaniem goblinów na odległość. Dotychczasowy rekord wynosi 12 metrów. Orkowie są zazwyczaj zieloni (z powodu zmasowanych ataków ludziów – zzielenieli), lecz niekiedy zdarza nam się zobaczyć podgatunek innych „orkuff”. W grach takich jak popularne „Hirołsy” w serii numer 5. Orkowie zostali zhańbieni nazwą „Twierdza” (WTF?!), niestety po za nazwą zmieniły kolor na gów… brązowy, co gorsza nauczyli się mówić! Układają zdania zamiast mówić „ork, ork” albo Jak W Dobrze Znanym Ci Przypadku „WAAAAAGH!” Tak samo jest w pewnej znanej powieści – Władcy Pierścieni – gdzie orki są białe, lub co gorsza – różowe! Także potrafią sklecić inteligentne zdanie stylu: Nadszedł kres ery ludzi… nadszedł czas orków!.

Test na orka z Warcrafta[edytuj • edytuj kod]

Czy jesteś orkiem należącym do niezbyt inteligentnej frakcji?

Odpowiedz na trzy pytania, a będziesz wiedział:

 1. Czy twoja skóra jest zielona?
 2. Czy twój słownik składa się głównie ze słów: „ork”, „ork!” oraz „praca, praca” ?
 3. OrK oRK 0®k ORK?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, to znak, że za dużo grasz w World of Warcraft. Zgłoś się do najbliższego oddziału firmy Blizzard po orkowy kolczyk do ucha.

Test na orka z Warhammera[edytuj • edytuj kod]

Czy jesteś tępym rębaczem ze starego świata?

Odpowiedz na trzy pytania, a będziesz wiedział:

 1. Czy twoja skóra jest zielona?
 2. Czy 3/4 rzeczy wokół siebie nazywasz „rembak” ?
 3. Czy jeśli stłuczesz klasowego kujona, rośniesz w oczach?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, to znak, że twym przeznaczeniem jest siepać i miażdżyć wszystko na twej drodze ku chwale Gorka lub Morka ( albo obu z nich, któż to wie!) W tym celu udaj się do najbliższego miasta imperialnego/ bretońskiego po nagrodę w postaci miecza wbitego w krocze/ głowę

Test na orka z Władcy Pierścieni[edytuj • edytuj kod]

Czy jesteś orkiem mhrocznym, należącym do Saurona?

Znowu odpowiedz na 3 pytania:

 1. Czy nienawidzisz ludzi?
 2. Czy twoim panem jest Sauron lub Saruman, ew. był nim Morgoth?
 3. Czy umiesz Czarną Mowę?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie powyższe pytania prawdopodobnie jesteś orkiem. Zgłoś się do pana Aragorna, Blondasa lub Gimliego, którzy z pewnością dadzą ci extra nagrodę w postaci odcięcia głowy, zbiegu z Mordoru!

Orkowie NIE żyją w morzu[edytuj • edytuj kod]

W Internecie można się czasem natknąć na błędną odmianę słowa „ork” w liczbie mnogiej – „orki”. Wynika to zapewne z faktu, że istnieją takie czarno-białe duże delfiny – które posiadają nazwę „orki”. Jest to odmiana absolutnie niepoprawna, bo przecież orkowie są zieloni i nie żyją w morzu (sami zainteresowani twierdzą, że to źle robi na serce). Używanie tej niepoprawnej formy wywołuje u niektórych domorosłych znawców języka silne odruchy mordercze.

Do czego służy Ork?[edytuj • edytuj kod]

Jak doskonale wiedzą wszyscy, którzy mają styczność z Orkami (np. zarzynając ich Heavy-bolterem jako Marine w Warhammerze) – orkowie kochają „bitke”. Jak się bić po Orczemu? Najpierw „trza mieć spszent do rorzgniatania ludkuff”, aby być godnym należenia do szeregów Mekaniaka. Jaki?

 • Rembak – po ludzku mówiąc, topór ostrzony na jakimś kamieniu;
 • Spluffa – sprężynowy pistolet na kulki ze sklepu „Uśmiech twojego dziecka” za 4,99 (NIE MYLIĆ Z ASG!!!), który zadaje 0,01 damage, a Ork trafi z niego z nie więcej niż 5-7 metrów;
 • Palnik – Coś na kształt flamethrowera, kombinacja zapalniczki i dezodorantu;
 • Pancerbumba – 4x Achtung + zapałki. „…skuteczna przeciw pojazdom…”;
 • Czesław – 1x watergun + sztrzałki.

Pojazdy[edytuj • edytuj kod]

 • Szaberczołg – złożony z części z bazaru, bardzo awaryjny ale jezd durzy i szczelający.
 • Mordodred – kiedy ork chce być taki jak większy chłopak, mówi Mekaniakowi, że „chcem kjerować mordodredem”. Zostaje wtedy zadrutowany w ciasnej puszczce na mechanicznych nogach. Nie może się wydostać i dostaje SZAŁU! Potem się przyzwyczaja i staje się Mordodredem, „ktury jezd wielki i tupioncy”, taki jak chopaki lubiom.
 • Cienżarówa – jest szypka i służy do pżewożenia chopakóf. Można do niej domontować kulę złomulę, która „rozgnjata wroguf na płask i jezd do niszczenia fszystkiego coby siem nawineło”.

Ewentualnie możesz zapisać się też do szeregów Saurona! Darmowa śmierć gwarantowana! Gratis możliwość dostania się do niewoli!

 • Cały sprzęcior dostajesz gratis!

Co dalej?[edytuj • edytuj kod]

Koniec filozofii. „Bierta rembaki chopcy i szarżujta na ludkuff!!!”. No. Więc to chyba cała filozofia i trudność.

Czym porusza się Ork?[edytuj • edytuj kod]

Orki ubóstwiają Adama Słodowego, w myśl zasady „Zrób to sam”. Najsłynniejszym orczym pojazdem jest Fiat 126 p i opancerzone pojazdy piechoty, znane jako Jelcze i/lub Ikarusy. Poza tym orkowie potrafią jeździć w taczkach bez pomocy drugiej orkoosoby. Tym sposobem osiągają prędkość cienia.

Czym lata Ork?[edytuj • edytuj kod]

Ork ork ork, ork ork, ork ork, ork!

Ork odpowiada

Pojazdem latającym (WTF?!) Orkuff, jest zwany przez orków SzturmBomberem model bombowca (bómbowca) B-29 za 14,99, także ze sklepu „Uśmiech twojego Dziecka”. Jego napęd stanowi specjalistyczne sprężynowo-gumowe śmigiełko. Zasięg skuteczny to ok. 15 m. Niektóre są tak genialne, że używają do tego katapult (chociaż mogą to zrobić tylko raz). Również może usiąść na wiwernie lub smoku i rzucać oszczepami („Uśmiech twojego Dziecka” – 3,85 za sztukę (6,80 za otrutą)), ale po co? Może se tam wleźć na Górę Przeznaczenia, na której może spokojnie rzucać toporami (lub czymkolwiek innym) w samoloty, ptaki itp. albo walić headshoty w niczego nie spodziewających się wrogów.