Serce

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Serce – symbol miłości
Słownik
Zobacz w słowniku:
Serce

Serce – narząd niepłciowy, który działa jak pompa. Pompa ta pompuje krew, która po przepompowaniu powinna nigdy nie zakrzepnąć. Jest elementem układu krwiodźwigającego.

Serce jest bardzo agresywne, więc prawdopodobnie dlatego znajduje się w klatce piersiowej (aby zapobiec biciu innych organów). Wraz z nim, kiszki marsza grają, tworzą w ten sposób swoistą orkiestrę organizmu. Gdy serce stanie, człowiek już nie wstanie. Może ono stanąć z rozmaitych powodów – m.in przez zawał lub kiedy zarośnie włosami. Serce jest bardzo wygimnastykowane, gdyż pompuje.

Serce uznawane jest też jako symbol miłości. Niestety, ono nic o tym nie wie. Z jakiegoś chorego powodu ten narząd jest przedstawiany m.in w walentynki jako czerwony bądź różowy zlep dwóch gruszek, choć w rzeczywistości serce ma kształt ziemniaka. Możliwym powodem tego jest hipoteza, że ten zlepek gruszek miał przedstawiać intymne części pochylonej kobiety. Co wyjaśnia też, czemu używany jest w dzień miłości (walentynki).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app virussafe.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny medycyny. Jeśli wiesz, że należy przede wszystkim szkodzić – rozbuduj go.