Legolas

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lepperas
Oto sławny elf pindziuś

They're taking the hobbits to Isengard

Jeden z najbardziej znanych memów

- Witaj Aragornie, synu Arathorna...
- Witaj Gimli, synu Glóina...
- Witaj Legolasie, synu... eee... ty właściwie masz ojca, elfie?

Wielka zagadka

Legolas (fr. Le Golas, duń. Lego Las) – postać fikcyjna występująca w książkach Tolkiena, wydelikacone książątko z uszami w szpic, pochodzące z Lasu z Lego. Byłby sierotą, jeśli by nie zważać na to, że jego ojcem jest Thranduil. Jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mityczna Artemida (dla tępaków - łuku). Pomimo tego że wystrzelał połowę Mordoru nigdy nie skończyły mu się strzały, ale w 3 części hobbita jest scena gdzie... (tu autor poczuł jak ktoś przystawia mu grot strzały do karku i nie zgodził się na dokończenie zdania).

Jego zadanie jest niezwykle ważne: szpanowanie łukiem, ładne wyglądanie i noszenie dziewczyńskich (elfickich) ciuchów, używanie tarcz jako skateboardów, ewentualnie siekanie orków (musi bardzo uważać na fryzurę!). Przyjaźni się z Gimlim, z którym prześciga się w radosnym wyrzynaniu orków. Według wielu fanów prozy Tolkiena, jego imię można objaśnić jako Le-Golas (czyli francuski ekshibicjonista) lub Lego-Las (co wskazuje, że pracuje dla Duńczyków).

Biografia[edytuj]

Pewnego pięknego dnia przybywa z wizytą do swoich starych znajomych z Rivendell z nadzieją zobaczenia swej dawnej przyjaciółki Arweny. Niestety dowiaduje się tam, że piękna księżniczka już od dawna wystawia go z jakimś krzywym bublem, który podaje się za potomka wielkich królów.

Jako główny dobroczyńca Elronda i obrońca czci jego pięknej córki zostaje wplątany w kolejna aferę, tym razem pierścionkową.

Po aferze pierścionkowej, kiedy Aragorn został królem Gondoru i Arnoru, Legolas zamieszkał z kumplami w Ithilien. Kiedy Aragorn się zestarzał (podczas afery pierścionkowej był ok. po stówie) i zdechł, Legolas zbudował łódkę i postanowił popłynąć na zachód. Wciągnął przez burtę i zabrał ze sobą też Gimliego, ale w związku z tym, że nie mieli doświadczenia żeglarskiego, ich łódeczka pewnie zatonęła.


Krecik.jpg To jest tylko zalążek artykułu związanego z postaciami fikcyjnymi. Jeśli rozpoznajesz Rumcajsa i Pszczółkę Maję – rozbuduj go.