Zadupie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Właśnie…

Zadupie (łagodniej zarzecze, potocznie dziura, dół, dołek, pole, pierdzi-dół, miejsce, gdzie wrony zawracają, miejsce, gdzie psy dupami szczekają) – typowa polska wieś. Charakteryzuje się ciekawym układem dróg polnych.

Społeczność[edytuj • edytuj kod]

Mieszkańcy takiej oto przepięknej miejscowości żyją w równie pięknych rezydencjach, zwanych psimi budami, chatami lub szopami. Najczęściej ich ulubionym zespołem muzycznym jest Gang Albanii, co oznacza, że normalni ludzie się tu nie zbliżają .

Ludzie się tutaj bardzo, ale to bardzo kochają i czule mówią do siebie: TY IDIOTO!. Są też bardzo bogaci. Przeciętny mieszkaniec zarabia na nicnierobieniu aż 100 tysięcy zadupiozłotych (w polskich złotówkach pół grosza), a najbogatsi zarabiają dziennie aż 20 milionów zadupiozłotych (w przybliżeniu 1 złoty), ze względu na to, że zbierają to, co najcenniejsze, czyli brązowe złoto.

Środki transportu w Zadupiach[edytuj • edytuj kod]

No cóż, najczęstszym tutaj środkiem transportu są nogi, najwyżej wózki inwalidzkie, dziecięce, wsiobusy, rowery lub traktory. Mieszkańcy jednak najbardziej pragną jeździć samochodem, a najtańszy taki kosztuje około 4 miliardów zadupiozłotych, czyli około 200 zł, a jest nim Maluch.

Gdzie występują?[edytuj • edytuj kod]

Najwięcej zadupi w Polsce jest oczywiście we wschodniej jej części (okolice wsi myślącej, wiochy za mostem i Suwnych Wałków), co jest pozostałością po rosyjskim zaborze i sowieckiej mentalności ludzi tam mieszkających, a także na pełnym mokradeł Warmii i Mazurach, oraz Pomorzu Zachodnim i Lubuskim, gdzie więcej puszcz z kleszczami niż człeka. Jednak tak naprawdę rozsypane są po wszyściutkich województwach.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]