Autostrada

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Hiszpania – miejsce, w którym buduje się autostrady nawet tam, gdzie trzy razy w roku zmiata je lawina

Adolf Hitler też budował autostrady!

Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze

Autostrada – długa i szeroka droga, która w Polsce przypomina zakorkowaną dwupasmówkę, a w innych, bogatszych krajach takiej nie przypomina. Jest postawiona na wielkich, betonowych słupach, antyekologicznie przecinająca wyniszczającym pasem wszystkie parki narodowe, Doliny Rozpusty i rezerwaty przyrody, nawet wtedy, gdy nie znajdowały się pierwotnie na jej drodze. Na autostradach roi się od żuli, którzy stawiają budki ze szlabanami. Dodatkowo biorą kasę za otwarcie tychże szlabanów. Autostrada służy również do popierdCenzura2.svga ile się da. W Niemczech.

Autostrady w Polsce[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: polskie autostrady
NonNews
Zobacz w NonNews tematy:

Przez długi czas autostrady uchodziły w Polsce za miejską legendę. Po 2004 roku dzięki magii udało się wybudować trochę dróg. Dzisiaj Polska może pochwalić się autostradą z Gdańska do Czech, dwoma wschód-zachód (dla naszych sąsiadów) oraz sieroty po Hitlerze pod Odrą.

Bieganie po autostradzie[edytuj • edytuj kod]

Bieganie po autostradzie z wybojami uprawia się podczas godzin szczytu (najczęściej boso). W związku ze stanem polskich dróg bieganie po autostradzie zaliczane jest do konkurencji ekstremalnych. Największe emocje osiąga się w biegu pod prąd. Częstymi ofiarami tych zawodów padają kurczaki, które nieświadome konsekwencji włączają się do biegu nawet poza czasem rozgrywania zawodów. Pozbawianie przy budowaniu autostrad w Polsce swoich własnych obywateli nieruchomości i ogródków – usankcjonowano podniesieniem ręki i naciśnięciem guzika w 2008 wprowadzając tzw. „specustawę”. Jednocześnie nakazała ona leśniczym i gajowym zaganianie zwierzyny płowej w „przepusty” – którymi durna gadzina za nic nie chce na razie przechodzić na drugą stronę przeciętych asfaltem lasów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]