NonNews:Autostradą na piechotę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Naprzód marsz!

13 sierpnia 2019

Polacy wzięli sobie do serca zagrożenie, jakim jest ocieplenie klimatu. W ramach walki z nadmierną emisją dwutlenku węgla, obywatele zamiast jechać samochodem, wybierają własne nogi.

Prekursorkę tych godnych pochwały proekologicznych działań znaleziono na autostradzie A4 w okolicach węzła Tarnów-Zachód. Nieznana nam z imienia bohaterka klimatyczna dzielnie wędrowała w kierunku Krakowa. Jak się okazało, w ramach happeningu niosła ze sobą także pięciolitrowy kanister z paliwem, co miało być alegorią przysłowia niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Nie była jednak w stanie wyjaśnić jak się znalazła na autostradzie, ale takie dziury w pamięci to zapewne zasługa wysokiej temperatury panującej na jezdni. Ministerstwo Infrastruktury nie odpowiedziało na nasze pytania, dlaczego obywatele muszą znosić tak nieludzkie warunki temperaturowe podczas ratowania kraju przed zagładą klimatyczną.

Nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynę, no chyba że przeciwdeszczową, ale tego dnia akurat nie padało. Gratulujemy anonimowej obywatelce i życzymy innym takiej samej odwagi, samozaparcia i poczucia odpowiedzialności za kraj i planetę.

Zobacz też[edytuj]

Źródło[edytuj]