Ausfahrt

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To już niedaleko!

Ausfahrt – największe i najbardziej ludne miasto w Niemczech wyróżniające się wyjątkowo zróżnicowanym krajobrazem. Przez Ausfahrt przepływają liczne rzeki, takie jak Ren, Łaba i Odra. Jest to bardzo ważne miasto, dlatego drogowskazy prowadzące do niego znaleźć można dosłownie wszędzie.

Jak dotrzeć do Ausfahrtu?[edytuj • edytuj kod]

Do Ausfahrtu jest bardzo łatwo dojechać, prowadzą do niego wszystkie niemieckie autostrady. Nie trzeba nawet jechać do końca, można skręcić z autobahna przy pierwszym drogowskazie na Ausfahrt. Wystarczy przejechać jeszcze kilkaset metrów i voilà, jesteśmy w przepięknym i tętniącym życiem Ausfahrcie.

Władze Republiki Federalnej Niemiec są często krytykowane za bardzo utrudniony dojazd do tego potężnego miasta dla osób korzystających z transportu publicznego. Do Ausfahrtu nie prowadzi ani jedna linia kolejowa! Miasto nie posiada nawet dworca kolei żelaznej. Można za to tam dojechać autobusem międzymiastowym, ale tu kuleje informacja pasażerska. W żadnym rozkładzie nie ma zamieszczonej informacji, że dany autobus jedzie do Ausfahrtu, trzeba samemu sprawdzić jego trasę i lokalizacje przystanków. Taka skala zaniedbań może szokować, ale to jest właśnie ta sławna niemiecka niesolidność, należy się przyzwyczajać.

Dzielnice[edytuj • edytuj kod]

Znak kierujący do dzielnicy Umleitung w historycznym centrum Ausfahrtu
  • Umleitung – dzielnica przez którą nie prowadzą żadne ważne ciągi komunikacyjne, a jedynie boczne drogi i dróżki wszelkiej maści. Mimo tych niedogodności Umleitung zawsze tętni życiem i przejeżdżają przez niego codziennie masy samochodów, często doprowadzając do korków.
  • Autohof – typowo usługowo-handlowa dzielnica. Można tu kupić absolutnie wszystko, porządnie zjeść i jeszcze wymienić żarówkę w Passacie. Nikt tam nie mieszka.
  • Stau – wiecznie zakorkowana część miasta, o każdej porze dnia i nocy. Radzimy unikać jak ognia, najlepiej objechać ją przez Umleitung.
  • Zone – centrum Ausfahrtu, obwarowane najróżniejszymi ograniczeniami w ruchu. A to nie wolno parkować, a to zakazują wycinania katalizatorów w dizelku, albo (o zgrozo) ograniczają prędkość do 30 na godzinę. Szkoda nerwów, lepiej iść tam na piechotę.
  • Haltestelle – sławna w całych Niemczech dzielnica, wychwalana za znakomitą komunikację miejską opartą na autobusach. Można dojechać nimi absolutnie wszędzie.
  • Dienstfahrt – znajduje się tam największy dworzec autobusowy w kraju.
  • Umwelt – zielona część miasta wypełniona po brzegi parkami, lasami i malowniczymi stawami z wesoło pokwakującym ptactwem wodnym. Ulubione miejsce wypoczynku dla Ausfahrcian.
  • Anfang i Ende – dwie bliźniaczo podobne do siebie dzielnice położone na dwóch końcach miasta. Najzwyklejsze w świecie przedmieścia, gdzie życie nieco zwalnia i można trochę odetchnąć.
  • Stop i Falsch – dzielnice zamknięte prawdopodobnie z powodu jakiejś katastrofy. Opuszcza je nieprzerwany strumień aut, a próby wizyty kończą się zwykle policyjną eskortą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]