Feat.

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

feat. (nagrywający też jako featuring) – enigmatyczny genialny muzyk, który odnajduje się dosłownie w każdym gatunku, od metalu, przez techno, folk, rap, aż po disco polo. Każdy z nas słyszał przynajmniej kilka utworów, na których udzielał się ów wybitny, wszechstronny twórca.

Kim jest feat.?[edytuj • edytuj kod]

Niestety, pomimo jego niezaprzeczalnej sławy i sukcesu komercyjnego, nikomu nie udało się ustalić tożsamości feat.-a. Nie wiemy nawet na jakim instrumencie on gra, a na pewno gra, bo jest wymieniany jako jeden z twórców. W każdym utworze feat. występuje przynajmniej z dwoma innymi artystami, bardzo często najbardziej rozchwytywanymi gwiazdami, co pozwala wysnuwać wnioski, że tak naprawdę jest on renomowanym producentem, lub mamy do czynienia z najprawdziwszym tajemniczym kompozytorem.

Podejrzewa się, że feat. jest z pochodzenia Niemcem, a urodził się w Ausfahrcie. Inna teoria głosi, że jest nim Zbigniew Hołdys, który tak naprawdę nie jest największym leniem polskiego showbiznesu, a bardzo płodnym artystą. To tłumaczyłoby jego częste goszczenie w mediach mimo zupełnego braku aktywności muzycznej. Hołdys nie ustosunkował się do sugestii, że on i feat. to ta sama osoba.

Nagrody[edytuj • edytuj kod]

Nagrodzono go rekordową liczbą nagród Grammy, tylko w 2021 roku otrzymał wyróżnienia w w kategoriach:

  • najlepsze nagranie muzyki dance (Kaytranada feat. Kali Uchis – 10%),
  • najlepszy występ rapowy i najlepsza piosenka rapowa (obie kategorie za utwór Megan Thee Stallion feat. Beyoncé – Savage)
  • najlepsza piosenka R&B (Robert Glasper feat. H.E.R. & Meshell Ndegeocello – Better Than I Imagine).

Ogółem otrzymał trzydzieści osiem tych najważniejszych w przemyśle muzycznym nagród, zostawiając daleko w tyle konkurencję.

Twórczość[edytuj • edytuj kod]

Każdego dnia niezidentyfikowany geniusz tworzy tysiące utworów sygnowanych swym pseudonimem, a o większości z nich słyszała tylko rodzina dwóch zaproszonych do nagrań undergroundowych artystów. Jeszcze lepiej świadczy to o geniuszu feat.-a, który potrafi być w tym samym czasie na szczytach list przebojów, jak i działać w artystycznym podziemiu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]