Jakiśtam wyjec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jakiśtam wyjecwokalista, któremu w nieokreślonej przeszłości udało się nagrać jakąś piosenkę, która przyniosła mu sporą popularność, jednak po jakimś czasie ludzie zapomnieli jego nazwiska, a na pytanie, kto wykonuje dany utwór, odpowiadali jakiśtam wyjec.

Cechy jakiegośtam wyjca[edytuj • edytuj kod]

Jakiśtam wyjec jest zwykle niepozorny z wyglądu. Jeżeli jest mężczyzną, ma najwyżej 160 cm wzrostu (gdy jest kobietą, to 150), twarz pozbawioną jakichkolwiek znaków szczególnych (nie ma nawet pryszczy), ubiera się tak, by jego ciuchy zlewały się z kolorem sceny. Zwykle nie gra na żadnym instrumencie, lub jest basistą. Jego nazwisko jest tak trudne, że on sam je przekręca. Publiczność w ogóle by go nie dostrzegła, gdyby nie śpiewał. A śpiewać potrafi, często jest po szkole muzycznej, i jako jedyny potrafi nastroić instrumenty pozostałych członków kapeli. Ma bardzo donośny głos, przypominający wycie rannego orka w okresie godowym (jeśli jest metalem), lub śpiew syreny (w każdym innym gatunku muzyki). Jeżeli zespół gra reggae, zwykle to on najlepiej naśladuje jamajski akcent. Może śpiewać nawet bez mikrofonu, i tak jest dobrze słyszalny.

Interakcje z innymi muzykami[edytuj • edytuj kod]

Ponieważ, ze względu na mało rozpoznawalną twarz, nie ma zbyt wielu fanek, zwykle jego dziewczyną jest ekstrawagancka wokalistka, lub jakiśtam wyjec rodzaju żeńskiego. Poza tym zwykle to on chodzi po piwo dla pozostałych członków zespołu, którzy mogliby zostać złapani w sklepie przez wścibskich paparazzi.

Jak z nim postępować[edytuj • edytuj kod]

Ponieważ, ze względu na niski wzrost i małą popularność może mieć kompleksy, najlepiej go nie denerwować, gdyż któregoś dnia może nie wytrzymać, i przejść w stadium nieżyjącego wokalisty.