Wicepremier

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
WCPREMIER.PNG

Wicepremier – spełniająca funkcję głównie reprezentatywną i/lub ministerialną wersja beta premiera. Wprowadzana do rządu na zasadzie testów by wyłapać wszelkie błędy w konstrukcji i zarządzaniu przed wprowadzeniem szczebel wyżej. Zazwyczaj wicepremier występuje w wielu wersjach, spośród których, do przyszłych wyborów wybierana jest ta najbardziej stabilna.

Działanie[edytuj • edytuj kod]

Na wicepremiera najczęściej powołuje się szefa partii koalicyjnej, bądź też kogoś z mniejszości parlamentarnej. Wybór idealnego wicepremiera nie jest łatwy – należy pamiętać by był pracowity, był uczciwy, miał zapał i chęci w pełni zgadzał się z obecnym premierem i był jego oficjalnym podnóżkiem.

Z czasem jednak zdarza się, jak to bywa z aplikacjami w fazie testów, że wicepremier postanawia uchwalić coś sprzecznego z programem partii rządzącej. Należy wtedy użyć programu antywirusowego „teczka” który ujawnia kompromitujący kod źródłowy wicepremiera który to zostaje poddany natychmiastowej deinstalacji lub przeprogramowaniu. Czasami jednak buntują się wszystkie obecne w rządzie wersje wicepremiera co sprawia, że zwykła procedura nie przynosi efektu. Należy wtedy wdrożyć „obietnica bez pokrycia” która przywraca ostatnią stabilną wersję systemu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: