Kolejarz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ojciec porządny, matka porządna, a syn... kolejarz!

Przysłowie ludowe

Kolejarz – pracownik grupy PKP słynący z wielkiej uczciwości. Pracuje od świtu do nocy (tzn. od 10 do 14). Zdarza się, że bierze dodatkowe godziny, za które mu nikt nie płaci. W przypadku drugiej wersji potrafi sam o siebie zadbać i odebrać sobie zapłatę w inny sposób. Sposoby odbierania zapłaty: silnik do rogatki, napęd zwrotnicowy (zapłata dla trzech kolejarzy, bo jeden za cholerę tego nie uniesie), odbiornik SHP (kilkadziesiąt kilogramów żelastwa), kilka kilometrów torów (pociętych, niezmieszanych), kilka podkładów kolejowych (drewniane na garaż lub do palenia, betonowe do zagospodarowania).

Oprócz pracowników fizycznych istnieją pracownicy umysłowi (szczególnie biurokraci), którzy dostępu do magazynu nie mają. Tu sprawa zapłaty i gloryfikaty jest bardziej skomplikowana, jednakże nie beznadziejna. Stare plany kolejowe można użyć jako tapety w pokoju, a większość pracy i tak spędza się na Naszej-Klasie i Youtube.


Polski Hydraulik wykadrowany.jpg To jest tylko zalążek artykułu o zawodach. Jeśli harujesz w tym zawodzie od młodości – rozbuduj go.