Cesarz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Hail Caesar!

AC/DC o Cesarzu

Cysorz to ma klawe życie!

Tadeusz Chyła o Cesarzu

Cesarz (niem. Kaiser, pol. pieszczotliwie Kajzerka) – król królów, jednak Maxi King jest lepszy od cesarza, bo ma styl i smak. Jego znakiem jest dwugłowy orzeł. Jego porcelanowa armia jest jak rozwścieczone stado mrówek, po przejściu zostaje tylko ziemia, a niekiedy i ziemię zabierają. W Chinach często chodził w nagich szatach.

Lokum Cesarza[edytuj • edytuj kod]

Lokum cesarza to przeważnie rozbudowana buda dla psa zwana pałacem. Każda buda siedziba cesarza musi mieć lochy do torturowania przeciwników władcy zmieniania poglądów politycznych po dobroci.

Prawdziwy cesarz musi odbywać regularne posiady na swoim tronie w czasie nie mniejszym niż mówi ustawa nr 53 z dn. 30 lutego 1552 p.n.e. Powszechnie wiadome jest to, że cesarz/król bez posiadu na złotym tronie to jak śliwka bez pestki, dlatego większość cesarzy traciło szacunek, gdy jego lud dowiadywał się o jakże haniebnym, krótkim czasie jednego z nich.

Sławni cesarze[edytuj • edytuj kod]

Ojcem chrzestnym wszystkich cesarzy był Oktawian August. Podobno zaczęło się już od od Juliusza Cezara przez którego wszyscy niewolnicy poddani jego następców musieli wołać na każdym kroku Ave Cezar!. Innymi znanymi cesarzami byli np. Justynian I Wielki od Greków, Otton III (od melanżu w Gnieźnie), Fryderyk Barbarossa (ten od Planu Barbarossa… chociaż, to raczej ten plan był od niego) oraz ostatnimi czasy Franz Beckenbauer. Istnieją też cesarskie podróbki tzw. carowie matuszki Rosji w tym Iwan i Delfin Groźny.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app Login Manager.svg To jest tylko zalążek artykułu o ludziach. Jeśli masz coś wspólnego z daną kastą – rozbuduj go.