FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Juliusz Cezar

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tak naprawdę wyglądał Julek. Zadowoleni?

Gajusz Juliusz Cezar (właściwie Gaius Iulius Caesar, ur. 12 lipca 100 p.n.e. w Rzymie, zm. 15 marca 44 p.n.e. też w Rzymie) – rzymski polityk, wódz, dyktator i pisarz. Młodszy brat bliźniak Simplusa Maximusa. Stwórca pierwszej na świecie gazety. Jako pierwszy użył rzęs do tego czego służą. Po śmierci mianowany Bogiem. Jak na każdego dobrego, włoskiego przywódcę uczestniczył w bunga bunga. Został mianowany najprzystojniejszym włoskim przywódcą w dziejach. Mocno spokrewniony z Polską.

Dzieje[edytuj • edytuj kod]

Dzieciństwo[edytuj • edytuj kod]

Mimo tego, iż Julek urodził się w lipcu nCenzura2.svg śniegu jak sCenzura2.svg. Od samego początku Simplus był jego przeciwieństwem. Juliusz miał brązowe włosy, Simplus był blondynem, Juliusz miał brązowe oczy, Simplus miał niebieskie, Juliusz był wysoki, Simplus był niski, Juliusz był chudy, Simplus był gruby, Juliusz był niegrzeczny, Simplus był grzeczny… i można tak godzinami wymieniać różnice między braćmi.

Wychowywał się na przedmieściach Rzymu w gospodarstwie. Cezar był synem Gajusza Juliusza Cezara Starszego i Aurelii Kotty. Stary Julka nigdy nie zajmował się młodszym synem, bo twierdził, że Julek to jego wcielenie i jest tak mądry i odpowiedzialny jak on. Jego matka była bardzo piękna, ale zarazem bardzo chorowita (bo w młodości lubiła zaszaleć). Mały Cezar z trudem patrzył jak cierpi, ale bał się z nią przebywać sam na sam. Oprócz rodziców i brata wychowywał się z wujem, młodszym o pięć lat kuzynem Markiem i Tubrukiem, byłym gladiatorem.

Gajusz z bratem rywalizowali dosłownie o wszystko. Jednym z tego była konkurencja kto zrobi lepszy kawał Markowi, o co rywalizacje były największe. Marek był ciamajdą i często bywał ofiarą żartów starszych kuzynów. Codziennie dochodziło do bójek między bliźniakami, które rozdzielał Tubruk i karał ich. Juliusz dostawał zajmowanie się kurami i krowami, a Simplus świniami i końmi.

Gdy miał trzynaście lat w Rzymie wybuchło powstanie niewolników i szybko rozniosło się na przedmieścia. Kiedy ojciec Julka, Simplus, wuj, Marek i Tubruk walczyli, Juliusz się opierdalał i leżał w łóżku z raną brzucha zadaną przez Simplusa podczas bójki. Gdy miał lat szesnaście jego ojciec zginął. Kiedy został zadany mu śmiertelny cios, młodszy syn stał w drzwiach i wszystkiemu się przyglądał z emocjami jak na końcu filmu Titanic. Po śmierci ojca to Julek został nowym panem na gospodarstwie, czego zazdrościł mu Simplus. Na uroczysty pogrzeb ojca Julka przybyło wiele znakomitości z Rzymu.

Początek kariery[edytuj • edytuj kod]

We wieku siedemnastu lat założył się z kolegą o to, że rozdziewiczy najbardziej cnotliwą kobietę w całym Rzymie – Kornelię Cynnę. Cała ta przygoda skończyła się ślubem. Jednak w 82 p.n.e. pojawił się obsrany Srulla i nakazał rozwodu z Kornelią. Jednak Cezar użył jako pierwszy w historii sformułowania chuj ci w dupę i posłał Srullę do diabła. Potem w 79 p.n.e. Srulla umarł na wskutek odmy opłucnej. Wesoły Cezar rozpoczął walkę o władzę.

Żeby zostać senatorem trzeba było mieć studia, lub z wyższej półki praktyki. Julek wybrał opcję z wyższej półki i wybrał się na praktyki do ZNTK Lubań na Słowiańszczyznę. W 75 p.n.e. kiedy był w drodze na wymarzone praktyki, porwali go sycylijscy piraci. W zamian za życie młodego Rzymianina żądali wysokiego okupu. Jednak na horyzoncie pojawił się Borat, który zapłacił okup i uratował z sideł piratów Juliusza. Tak się rozpoczęła ich wielka przyjaźń. Potem razem zemścili się na piratach i obcięli im wszystkim głowy.

Bitwy[edytuj • edytuj kod]

Cezar wygrał wszystkie bitwy w swoim życiu. Najwięcej było z Simplusem. Nie trzeba nawet ich wymieniać, bo przecież i tak wszystkie wygrał i rządził wiecznym miastem.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Miał wiele kochanek, co jest faktem, że uczestniczył w bunga bunga. Już od najmłodszych lat. We wieku piętnastu lat miał romans z dwudziestotrzyletnią Serwillą, stąd jego nieprawny syn. Gdy miał lat siedemnaście po ślubie z Kornelią urodziła mu się prawna córka - Julia Cezaris. Jego córka była taka jak on, ale urodę miała po matce. Jednak z zemsty Simplus zrobił coś niewybaczalnego Cezarowi - nauczył jego córkę 1000 beatów, co nasiliło konflikt między braćmi.

Parę lat później Kornelia umarła na katar (bo acataru zapomniała wziąć), a Julią zajęła się matka Cezara. Potem miał kochanki i kolejną żonę. Potem znowu kolejną i znów kochanki. W czasie pobytu w Egipcie wdał się w romans (nie chodzi o Rzymian) z Kleopatrą, której fundnął stołek do rządzenia i jej braciszka utopił w Rubikonie podczas rzucania kośćmi. Stąd w 47 p.n.e. jego syn - Cezarion.

Śmierć[edytuj • edytuj kod]

W Idy marcowe w 44 p.n.e. żona błagała go by został w domu. Prawie by uległ jej prośbom, gdyby nie Korwin nie pękaj stary, przecież będzie z Tobą Brutus. Więc poszedł. Gdy wszedł do senatu zauważył grupę młodych i niedoświadczonych senatorów grających w Minecrafta (starożytny Rzym był nowoczesny) i natychmiast ich skrzyczał i dodał Minecraft to gra dla dzieci. Gdy zasiadł na miejscu podszedł do niego Tuliusz Cymbał Cymber prosząc o łaskę dla wygnanego brata. Wkurzony Julek chciał mieć go w dupie, ale ten zboczeniec ściągnął mu togę. Wtedy zaczęli wbijać sztylety. Przedostatni cios wbił jego zadowolony sytuacją brat.

Po śmierci[edytuj • edytuj kod]

Brutus wyleciał z senatu krzycząc tyran obalony. Nagle jeden ze spiskowców co w ostatniej chwili stchórzył – Marek Antoniusz powiedział kto zabił Julka i sam został przywódcą Rzymu. Brutus umarł dwa lata po zdarzeniu popełniając samobójstwo w bardzo nietypowy sposób (połykając węgiel). Dziesięć lat po śmierci Julka słowa jego się spełniły, bo Simplus też umarł. A reszta nie umarła śmiercią naturalną.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Tak naprawdę Cezar napisał Asterixa i Obelixa, a Rene Gościnny i Albert Uderzo puścili w świat.
  • Potrafił dyktować siedem listów jednocześnie.
  • Po śmierci jego ciała nie pochowali, tylko rozpłynął się w powietrzu. Dlatego też mianowali go Bogiem.
  • Dowiódł dla Nonsensopedii, że Albania nie istnieje.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]