Pirat

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Typowy pirat
Oficjalne logo piratów

– Wiesz czym się różni Gazprom od somalijskich piratów?
– Somalijscy piraci przynajmniej trzymają ludzi w cieple.

Rosyjskie porzekadło

Pirat – osobnik prowadzący morski tryb życia. Zwykle cierpi na chorobę lądową i alkoholizm. Zwykle pomaga innym statkom, pomagając przewieść ich towary. Według stereotypów typowy pirat nie posiada 1 oka, ma drewnianą nogę i papugę. W dzisiejszych czasach noga jest aluminiowa ameliniowa, a papuga została zastąpiona najnowszym modelem Nokii.

Najlepsze grupy piratów[edytuj • edytuj kod]

Przez wiele lat postrachem mórz byli algierscy piraci. Przestali się liczyć, gdy piractwo zostało zalegalizowane jako zwykły zawód przez Hiszpanów. Obecnie prym wiodą korsarze z Somalii. Amerykanie zamierzali posłać na nich kilka Tomahawków, ale gdy okazało się, że atakują oni Słowian Wschodnich, wstrzymali wrogie zamiary wobec nich i natychmiast wysłali im na pomoc swój oddział Czerwonego Krzyża.

Współczesny pirat

Rodzaje ataków[edytuj • edytuj kod]

  • Abordaż – klasyczny atak, piraci podpływają swoją łodzią i przechodzą na statek przeciwnika. Jeśli owy statek jest cywilny (oraz nie ma w nim moherów) bukanierzy bez żadnych strat przejmą towary, zdobędą zakładników[1], a nawet przejmą statek.
  • Atak nabrzeżny – piraci schodzą na ląd i pożyczają towary oraz odbywają przymusowe stosunki z mieszkankami. Rzadziej ostrzeliwują nabrzeże ze swoich dział.
  • Potyczka – statek piratów ostrzeliwuje się na wodzie z innym statkiem. Ze względu na to, że podstawowym uzbrojenie piratów jest AK 47 zwykle przegrywają takie pojedynki, bo trafiają po nich do Krainy Wiecznych Połowów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Piraci są uznawani za świętych przez wyznawców Latającego Potwora Spaghetti.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Poradniki
Zobacz poradnik:

Przypisy

  1. I przede wszystkim zakładniczki