Historyk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Noncytaty
Zobacz cytaty:

-...i wtedy Tutenchamon, starożytny władca Egiptu umarł.
Hej, a kiedy to było?
Bardzo, bardzo dawno temu.
Zanim urodził się pan Nowak, nasz nauczyciel historii?
No, może nie aż tak dawno.

Uczniowie na lekcji historii podczas ćwiczeń

Historyk – człowiek lub nauczyciel zajmujący się historią. Odwieczni wrogowie polonistów (chociaż są wyjątki). Historykami najczęściej są politycy lub robotnicy. Historycy pracujący jako nauczyciele, stosują wobec dzieci tortury, zwane najczęściej wykładami.

Ogólne wiadomości[edytuj • edytuj kod]

Nikt tak naprawdę nie wie, skąd wzięli się historycy, wiadomo tylko, że kalają świat swoją obecnością. Istnieją pewne ciekawe domysły na temat historyków: niektórzy twierdzą, że historycy urodzili się przed początkiem Wszechświata, widzieli Wielki Wybuch, patrzyli jak upada Egipt, a także podobno widzieli, jak Grecy budowali Konia Trojańskiego. Wiedzą też to, czego nikt na świecie nie wie – kiedy zaczęła się „Moda na sukces”. Dla historyków nie istnieją takie pojęcia jak starość czy dawno.

Historyk-uczeń[edytuj • edytuj kod]

Przeciętny uczeń fascynujący się historią to pryszczaty fan Bogusława Wołoszańskiego, kanału youtubowego Historii bez Cenzury, Piotra Napierały i innych wykopowych celebrytów oraz gier wojennych. Potrafi z miejsca wyrecytować parametry karabinku AK, wie, że na strychu dziadka jest jeszcze Walther P38 oraz że Joseph Goebbels stracił dziewictwo po trzydziestce. Wiedza takiego ucznia kończy się jednak przy pierwszej klasówce, gdy trzeba opisać strukturę społeczeństwa feudalnego lub też pokazać na mapie przebieg wyprawy Magellana. Kolejna pała w dzienniku jest komentowana jednym, ale prostym zdaniem: Ile można wałkować tą starożytność, podstawa programowa historii powinna zaczynać się na II wojnie światowej!.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:


Polski Hydraulik wykadrowany.jpg To jest tylko zalążek artykułu o zawodach. Jeśli harujesz w tym zawodzie od młodości – rozbuduj go.