Ekstrawagancka wokalistka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ekstrawagancka wokalistka – podgatunek wokalistki. Obejmuje wszystkie typy muzyki rockowej, pop oraz jazz, rzadziej spotykane są w rapie, ale tam też się zdarzają.

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Występuje we wspomnianych wyżej gatunkach muzyki na wszystkich długościach i szerokościach geograficznych. Chronologia istnienia podgatunku obejmuje czasy od XX wieku aż do końca świata. Pomimo tak szerokich ram czasowych, ekstrawaganckie wokalistki nigdy nie były tak popularne jak w latach 80. XX wieku.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Styl bereciar jest niewątpliwie zapożyczony od jednej z mniej popularnych ekstrawaganckich wokalistek

Ekstrawaganckie wokalistki wyróżniają się z tłumu wszystkim – od wyglądu, poprzez muzykę po zachowanie. Oryginalność w wyglądzie jest całkowita – każda ekstrawagancka wokalistka wygląda zupełnie inaczej i niepowtarzalnie. Obcięcie się na „jeża”, ubieranie się w stylu glam rockowym, lekkoobyczajowym (czasem styl ten doprowadzany jest do całkowitej rezygnacji z ubierania się) lub agresywno-punkowo-sejmowym czy stosowanie dziwacznego makijażu, to tylko niektóre sposoby na bycie jedyną i niepowtarzalną ekstrawagancką wokalistką. Jeżeli chodzi o zachowanie, indywidualizm i dowolność są rozwinięte w równym stopniu jak w wyglądzie. Najczęściej spotykane zachowania ekstrawaganckich wokalistek to przechodzenie od jakiegokolwiek stylu ubierania się do całkowitego braku ubierania się, wykonywanie ruchów charakterystycznych dla osób chorych na epilepsję i nazywanie tego tańcem. Indywidualizm, oryginalność i dowolność w muzyce opisana będzie szczegółowo w następnej sekcji.

Muzyka[edytuj • edytuj kod]

Muzyka wykonywana przez ekstrawaganckie wokalistki może być dowolnym z wyżej wymienionych gatunków, oczywiście pod warunkiem, że można ją połączyć z innymi gatunkami i dodać coś od siebie. Oznaczałoby to, że ekstrawaganckie wokalistki wykonują muzykę alternatywną, gdyby nie to, że ekstrawaganckie wokalistki uważają, że muzyka alternatywna nie daje zbyt dużego pola do popisu, a w przypadku ekstrawaganckich wokalistek związanych z metalem – nie jest tró. W związku z tym, nie da się określić, jaką muzykę wykonują ekstrawaganckie wokalistki.

Interakcja z innymi podgatunkami muzyków[edytuj • edytuj kod]

Tak kończą zespoły, w których skład wchodzą ekstrawaganckie wokalistki

Ekstrawaganckie wokalistki nie są dobre w działaniu w zespołach. Oczywiście, mogą stworzyć zespół z mrocznym gitarzystą i znerwicowanym perkusistą lub duet z Jakimśtam Wyjcem lub niedocenianym multiinstrumentalistą lecz projekt taki nie przetrwa zbyt długo z powodu trudnego charakteru i skłonności do romansowania ekstrawaganckich wokalistek, co nie zmienia faktu, że może stać się popularny lub legendarny. Najlepiej jednak sprawdza się ekstrawagancka wokalistka występująca solo, czasem tylko zakładając zespół lub śpiewając utwory pisane przez tajemniczego kompozytora.