Modelka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Modelka wypuszczona dzięki wspaniałomyślności hodowców na wybieg
Słownik
Zobacz w słowniku:
modelka

Modelka (wym. pol. madl) – monotonna długaśna kobieta, przechadzająca się po wybiegu na pokazie mody, ubrana w wątpliwy kombinezon, zwany czasem sukienką.

Funkcje[edytuj • edytuj kod]

Modelka spełnia wiele przydatnych funkcji w społeczeństwie, za spełnianie których dostaje grube miliony jałmużny. Należą do nich:

 • Swoimi wystającymi żebrami i twarzą kosmity odwracanie uwagi od beznadziejnej kolekcji.
 • Wpędzanie kobiet w kompleksy swoją naturalną urodą.
 • Udawanie orgazmu w reklamach szamponu.
 • Stanowi temat dla magazynów i portali plotkarskich, kiedy żadna prawdziwa gwiazda nie wywołała akurat skandalu.

Jak zapewniają wszystkie przedstawicielki tego zawodu, praca modelki, polegająca na piękniewyglądaniu, pojawianiu się na zdjęciach i okazjonalnym spacerze po wybiegu jest przeraźliwie ciężka i wymaga inteligencji na poziomie Alberta Einsteina i niepowtarzalnej osobowości.

Płeć[edytuj • edytuj kod]

Powszechnie uważa się, że modelka jest kobietą, ale jej cechy fizyczne: 180 cm wzrostu, brak tłuszczu na biodrach i cycków [1], wskazują raczej na płeć męską. Ze względu na jej (jego?) samożywność, naukowcy debatują, czy modelka należy w ogóle do gatunku homo sapiens. Podobno istnieją też całkowicie męskie odmiany modelek, zwane potocznie modelami, a najsłynniejszym przykładem jest Andrej Pejic.

Nawyki fizjologiczne[edytuj • edytuj kod]

Do podstawowych elementów diety modelek należą środki przeczyszczające poprzeplatane niekiedy bardziej sutymi potrawami, między innymi ogryzkami owoców, owsianką na wodzie bądź skórkami ogórków. Każda modelka wypróżnia się przed i po każdym posiłku, a objętość wydzielanych przez nie odchodów jest średnio kilkukrotnie większa od objętości spożytego pożywienia.

Związek z modelką[edytuj • edytuj kod]

Mimo wielu obiegowych opinii kwestionujących możliwość stworzenia związku z modelką okazuje się, że takie zjawisko jednak istnieje. W przypadku takiego związku, modelka stara się zdominować swojego partnera, co wynika z jej nieuzasadnionego poczucia wyższości. Związek z modelką trwa do momentu, kiedy facet zaprzyjaźnia się z fotografem, a następnie dowiaduje się, że modelki traktowane są przez niego gorzej niż bezdomny przez dresiarza na dworcu. Wówczas modelka, po uznaniu przez partnera jej przynależności do podklasy kobiecej zaczyna go nienawidzić.

Stopnie[edytuj • edytuj kod]

W ciągu postępu kariery, tudzież marzeń o niej modelka osiąga następujące szczeble choroby zaawansowania:

 1. Stadium dietowe – modelka przechodzi na dietę, odstawia słodycze, pieczywo, zaczyna liczyć kalorie;
 2. Stadium fitnessowe pierwsze – zaczyna ćwiczyć, codziennie chodzi na fitness, żeby jak najbardziej schudnąć. Zazwyczaj popada w uwielbienie dla trenerów;
 3. Stadium fitnessowe drugie – liczba odwiedzin siłowni bądź klubu fitness przekracza 7 na tydzień. Z czasem skutkuje to rozwojem muskulatury ponad żeńskie formy, zanikiem cycków i wychudzeniem. Następuje utrata tożsamości płciowej;
 4. Stadium głodówkowe – modelka odrzuca wszelkie pokarmy poza warzywami i owocami. Je trzy razy dziennie po pół jabłka, przechodzi na dietę roślinną. Następuje utrata tożsamości ludzkiej;
 5. Stadium biegunkowe – modelka regularnie zażywa środki przeczyszczające, aby jak najbardziej polepszyć efekty odchudzania. Liczba defekacji przekracza 15 razów dziennie. Następuje utrata tożsamości fizjologicznej;
 6. Stadium oświęcimskie – modelka zaczyna wyglądać jak więzień obozu koncentracyjnego. Następuje utrata tożsamości wizualnej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

 1. silikon się nie liczy!