Sołtys

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Sołtys – naczelnik plemienia wioski. Najczęściej dysponuje supermocami i przyrządami do wywoływania duchów. Ma też wierne psy służące jako przekąski oraz figurkę wody. Znane są wypadki rozdwajania się sołtysów. Niestety świadkowie tych zdarzeń trafiali do miejsc odosobnienia.

Typowy sołtys jest uznanym poliglotą. Zna mowę zwierząt, dzięki czemu może służyć za tłumacza w okresie pomiędzy 23 grudnia godz. 23:59 a 24 grudnia godz. 0:00. Jednak najsłabiej zna język krowi, dzięki czemu powstało przysłowietłumaczyć jak sołtys krowie.

Sołtys jest również znany ze swojego okrucieństwa względem zwierząt. Regularnie jest przyłapywany na biciu konia za stodołą, w czym, jak twierdzi – wyładowuje się intelektualnie.

Sołtys zawsze, ale to zawsze posiada czerwoną tabliczkę z białym napisem sołtys na płocie lub domu. No chyba, że takowej nie posiada, wtedy są dwie opcje: albo nie jest sołtysem, albo ktoś kto sołtysem chce być podprowadził mu rzeczoną.

Prawdziwy sołtys ma rodzinę, która składa się z sołtysa, sołtysiny i sołtysiątka. To nic, że sołtysiątko już dorosło, ma 1,90m i waży 120 kilo, córka jest córką. Sołtys powinien też mieć chałupę. Może być na samym końcu wsi, za górą, rzeką, mostem i lasem, i tak wszyscy wiedzą, że on tam mieszka. Do jego uniformu należą gumofilce i czapka uszatka.

Zajęciem sołtysa jest chodzenie na sesje na których dostaje marne grosze na rodzinę. Zakłada również sztuczne hydranty, które w czasie pożaru płoną razem z wsią, ponieważ woda z autentycznych źródeł przeznaczona jest dla zwierząt.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: