Moherowe berety

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Bereciary na tajnym spotkaniu
Baza wypadowa moherów

Moherowe berety panują nad światem!

Big Cyc o Moherowych beretach

Moherowe Berety (bereciary, Mohers, Moher bands) – organizacja pozarządowa, a może nawet prorządowa. Tworzą ją starsze panie w wieku 60 lat i wyżej. Na głowach mają specjalne odbiorniki TV Trwam. I dywizja desantowa VI pułku piechoty o. Tadeusza Rydzyka, określana mianem subkultury, składająca się ze zorganizowanych i zwartych bojówek starych, modyfikowanych genetycznie przy użyciu fal radiowych amazonek-dewotek o dużym doświadczeniu bojowym. Przeciętnego mohera od pingwinów dzieli jedynie cienka granica – zakony. Żywią się widokiem tacy i kościelnym kurzem.

Moherowa Armia[edytuj • edytuj kod]

Info.png Główny artykuł: Moherowa armia

Dziesięć przykazań moherowych beretów[edytuj • edytuj kod]

Pies słuchacza Radia Maryja (u góry) wyjaśnia innemu psu, co Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk miał na myśli mówiąc Miłujcie się nawzajem
 1. Ojcem jedynym był, jest i zawsze będzie Ojciec Tadeusz.
 2. Nie będziesz miał innych Ojców poza Nim.
 3. Pamiętaj, abyś każdy dzień święcił datkiem na konto Ojca Tadeusza.
 4. Nie wymieniaj nadaremno Imienia Ojca.
 5. Nie zabijaj, chyba, że Żyda, komunistę, nazistę, masona, pedała, murzyna, ateistę, lumpenliberała, gościa z Platformy, zboczeńca, metala, modernistę, satanistę, polityka albo dziennikarza GW, NIE lub TVN.
 6. Jak cudzołożysz, to tylko po ciemku.
 7. Nie kradnij – bierz przykład z Ojca Tadeusza.
 8. Nie pożądaj żony bliźniego swego, chyba że jest rozwódką.
 9. Nie pożądaj żadnej rzeczy bliźniego swego, chyba że to dar dla Ojca Tadeusza.
 10. Ani żadnej rzeczy, która Ojca Tadeusza jest.

Organ prasowy[edytuj • edytuj kod]

Organem prasowym jest „Nasz Dziennik”, zwany także „Naszym Ciemniakiem”. Inna nazwa to „Nasz Nocnik”, dlatego mohery w głębokiej konspiracji, życząc sobie wiedzy i „oświecenia” mówią: obyś obudził się z nosem w „Nocniku”.

Wpływ Szatana[edytuj • edytuj kod]

Rydzyk moim panem, przerwij mi audycję, to cię nazwę chamem

Przysięga Moherów.

Jakoby dowodzi siłami moherowych beretów od założenia rozgłośni Radia, które dostało w Ryja. Przywołany przez moherowe Kolegium Radia MaWRyja, w skład którego wchodzili też przedstawiciele telewizji Trwam i dewotki z Śródziemna. Tunele, które Moherowe Berety kopią w poszukiwaniu wód geotermalnych, mają tak naprawdę dotrzeć do piekła i pozwolić Dyrektorowi na przejęcie władzy nad piekłem, gdzie chce założyć radio i telewizję.

Rozpoznanie[edytuj • edytuj kod]

Jedyny dozwolony alkohol dla Moherowych beretów
Słuchaczka Radia Maryja tłumaczy przypadkowemu przechodniowi wielkość i miłość Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka do bliźnich
 1. Są bardzo agresywne w grupie, szczególnie jeżeli masz aparat lub kamerę, nosisz koszulkę z flagą państwa Izrael i masz czapeczkę TVN lub „Gazety Wyborczej”.
 2. Pełna koordynacja w zakresie rzucania parasolami oraz wywijania ołowianymi różańcami.
 3. Często spotykają się w Częstochowie na sabatach zjazdach na Jasnej Górze.
 4. Lubią klęczeć przez większą część dnia.
 5. Tadeusz Rydzyk jest dla nich najważniejszy, inni przy nim to sprzątaczka.
 6. W obliczu zagrożenia naświetlenia Ojca światłem flesza są w stanie zasłonić Go własnym ciałem.
 7. Prawdziwa mohera jest powolna, chora i umierająca, jednak w kościele potrafi wystać cały dzień w bezruchu.
 8. Gdy nadjedzie tramwaj lub autobus, w drodze do niego potrafi się przemieszczać z niesamowitą prędkością, będąc przy tym często bardzo energiczna i agresywna. Gdy znajdzie się wewnątrz, najpierw posługuje się często gęsto techniką „przepychanki na łokieć”, po czym ponownie przechodzi do stanu spoczynku, uciekając się do taktyki „chorej i umierającej”. Zdarza się też wsiadanie „w biegu”.
 9. Potrafią przesiedzieć cały dzień wyglądając przez okno i obserwować każdego, a na drugi dzień jakby nigdy nic iść do kościoła i przed mszą wymienić się danymi wywiadowczymi z małym zgromadzeniem moherów (zazwyczaj grupki pięcio- lub sześcioosobowe). W przeciągu 24 godzin wiedzą o Tobie wszystko (nawet to że 21.05.2017 roku o 15:23:45 wyplułeś gumę na chodnik).

Religia[edytuj • edytuj kod]

Święty Związek Wyznaniowy Moherowych Beretów wierzy w Boga pod postacią ojca Tadeusza Rydzyka. Komunikują się z nim za pośrednictwem Radia Maryja.

Obowiązki mohera[edytuj • edytuj kod]

 • Słuchanie Radia Maryja przynajmniej 23 godziny i 59 minut oraz 59 sekund na dobę, reszta czasu to czas wolny.
 • Analiza Pisma Moherowego przynajmniej 8 dni w tygodniu.
 • Chodzenie po ludziach i mówienie im, że:
 • Oglądanie Mody na Sukces.
 • Okupowanie ziem toruńskich.
 • Głoszenie słowa Rudego Rydza.
 • Zbierania wszelakich informacji na temat każdego, kto znajduje się w ich otoczeniu.

Skills[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Jak łatwo się domyślić Moherowe berety posiadają szereg dość mocnych skilli. I nie są to dziadostwa typu „Lekkie kopnięcie”, ale prawdziwie niszczycielskie umiejętności.

 • Fanatyzm – najczęściej używany skill. Możliwy do wykonania tylko podczas słuchania Radia Maryja lub oglądania TV Trwam. Powoduje zwiększenie morale bereciary. Bonusy tej umiejętności to: +100% do morale, +50% do żądzy krwi PO, masonów, Żydów i tym podobnych wrogów Moherów, +20% do obrażeń zadawanych wrogom, -50% do umiejętności logicznego myślenia (Mohery i tak mają tego niewiele )
 • Rzut koktajlem – moher wykonuje rzut koktajlem Mołotowa Kaczyńskiego. Stosunkowo groźny dla przeciwnika skill, ale jest cień szansy, że moher otrzyma obrażenia zwrotne. Skutków ataku raczej nie trzeba tłumaczyć…
 • Śmiercionośny Różaniec – słuchaczka Radia Maryja oplata swój (najczęściej metalowy, bądź dębowy) różaniec wokół szyi ofiary. Gdy już moher założy na twoją szyję swoją broń masz przesrane. Trudno jest wypełznąć z tego chwytu. Na szczęście wykonanie tego triku jest dość czasochłonne, więc bereciara da radę założyć ci to na szyję tylko gdy jesteś ogłuszony.
 • Zawładnięcie Umysłem Przeciwnika – moherowe berety używają tylko na ogłuszonych przeciwnikach, którzy mogą im się przydać jako niewolnicy. Ten atak polega na tym, ze moher siłą każe ci słuchać Radia Maryja lub oglądać TV Trwam. Przetrwać to mogą tylko osoby jebutnie silne psychicznie, ale większość tego nie wytrzymuje i do końca życia zostaje moherowym niewolnikiem.
 • Gaz moherowo-musztardowy – moher puszcza solidnego pierda, aby zagazować przeciwnika. Skutków raczej nie trzeba tłumaczyć.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]