Święta Łucja

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Święta Łucja – święta Kościoła Rzymskokatolickiego z III w n.e., która na podstawie doświadczeń koleżanki prostytutki, stwierdziła w dzieciństwie, że seks nie jest fajny i postanowiła nigdy go nie uprawiać.

Jak Łucja świętą została[edytuj • edytuj kod]

Gdy odmówiła pierwszemu zalotnikowi, ten się tak załamał, że w pierwszej chwili chciał się zabić. Powstrzymał się, ale ostatecznie postanowił się zemścić i doniósł rzymskim władzom, że Łucja jest chrześcijanką. Władze nie mogły tego tolerować i aresztowały Łucję.

W czasie przesłuchania torturowano ją, aby wyrzekła się wiary. Nie chciała i żeby ją ukarać, kaci masowo ją zgwałcili a następnie w ramach kary umieścili ją w domu publicznym, gdzie miała robić za prostytutkę do końca życia.

Łucja utwierdziła się w przekonaniu, że seks jest niefajny i z powodu ewidentnego przewrażliwienia, wydłubała sobie oczy (tak jak Edyp).

Ponieważ nikt nie chciał uprawiać seksu z prostytutką, która ma puste oczodoły, ścięto ją, gdy miała 23 lata.

Wedle typowych dla katolików legend, oczy miały jej odrosnąć przed egzekucją a te wydłubane stały się jej atrybutem. Kościół katolicki szybko uznał ją z tegoż powodu za świętą.

Skutki dla współczesnych[edytuj • edytuj kod]

Krzysztof Kolumb uznał, iż nazwanie nowo odkrytej wyspy po zgwałconej i oślepionej świętej będzie świetnym pomysłem. Tak też zrobił. Nazwa zachowała się do dziś i dziś Saint Lucia, kraj na Karaibach istnieje i jest typową bananową republiką.

Jedyną istotną sprawą, którą Saint Lucia wyróżnia się spośród innych krajów świata jest to, iż tylko tam 13 grudnia, w dzień Świętej Łucji, ludzie spontanicznie gwałcą kobiety a potem wydłubują im oczy po to aby uczcić patronkę wyspy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]