Marcin Niewalda

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg

Chciałeś dać swego Boga innym, choć tego nie chcieli.

Hunter o Marcinie

My cock is much bigger than yours!

System of a Down o Marcinie

Ghoaarr! Wrrr! Arrgh! Ghoaarr!

Napalm Death o Marcinie

Marcin Niewalda – wielki obrońca polskości i wiary katolickiej. Polski bohater narodowy pokroju Dmowskiego czy Rydzyka.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Marcin, chociaż trudno w to uwierzyć, w przeszłości był bardzo złym człowiekiem. Grzeszył jak tylko się dało, grał nawet w dwóch zespołach rockowych. Na szczęście dla niego i całego świata (oczywiście pomijając Żydów, masonów, muzułmanów i liberałów), nawrócił się. Około roku 2001 doznał objawienia i postanowił stworzyć niewielką stronę internetową, która miała udowodnić, że całe zło tego świata kryje się w muzyce rockowej, a już szczególnie w zespole The Rolling Stones. Na szczęście, wynik jego pracy przerósł wszelkie oczekiwania – powstała Encyklopedia Zjawisk XXI wieku „Okiem”, światełko w tunelu dla Internetu i religii (oczywiście tej dobrej, każda inna może zginąć w mrokach piekła).

Ideologia[edytuj • edytuj kod]

Ideologia Marcina jest niezaprzeczalnie słuszna i niepodważalna, ponieważ podaje on argumenty nie do zbicia (kontrargumenty jego złych przeciwników, nawet jeżeli są nie do zbicia, są wytarte, co uniemożliwia ich użycie przeciwko Marcinowi). Zasady tego światopoglądu skupiają się wokół rydzykizmu konserwatywnego z silnymi wpływami antysemityzmu i patriotyzmu (rozumianego tak jak w przypadku NOP, LPR, MW i Radia Maryja). Marcin potępia satanizm i szatanizm (propagowany głównie poprzez rock, anime, manga i fantasy). Mistrzem Marcina jest Tadeusz Rydzyk, którego broni ile sił w klawiaturze, ponieważ Radio Maryja jest według niego szansą na ewangelizację. Marcin potępia także UE, jako stworzone przez Żydów, masonów i cyklistów narzędzie Szatana, powstałe w celu mordowania zgrzybiałych dzieci oraz mordowania nienarodzonych starców, a może na odwrót.

Wpływ na życie codzienne[edytuj • edytuj kod]

Dzięki Niewaldzie wielu metalowców przeszło na dobrą stronę życia i zaczęło słuchać tylko i wyłącznie chórków kościelnych, a jeszcze więcej zostało spalonych na stosie. Zasługą Marcina jest także palenie książek Joanne Rowling w Australii, chociaż on sam osobiście się do tego nie przyznaje (najprawdopodobniej przez skromność). Niewalda często organizuje protesty przed koncertami znanych gwiazd rocka, takich jak na przykład Iron Maiden. Tajni współpracownicy UB, SB i USB donoszą, że zamierza on założyć partię, w której programie będzie między innymi wypędzenie wszystkich Żydów oraz ostateczne rozwiązanie problemu muzyki rockowej.

Marcin a inne wielkie osobowości i organizacje[edytuj • edytuj kod]

Marcin a harcerstwo[edytuj • edytuj kod]

Niewalda, jako wzorowy polski nacjonalista, popiera harcestwo, lecz tylko i wyłącznie to, które działa na terenie naszej ojczyzny. Harcerstwo zagraniczne, czyli skauting, jest dla niego przykładem oddziaływania masonerii na młode umysły. Ogólnie rzecz biorąc, skauting jest dla niego głównym (zaraz po YMCA) ośrodkiem szerzenia żydomasońskiego spisku (chociaż Marcin przez skromność zaprzecza jakoby wykrył lub też posiadał jakiekolwiek informacje na temat spisku żydomasońskiego; ach, ta skromność).

Marcin a Platforma Obywatelska[edytuj • edytuj kod]

Promowana przez nich ideologia liberalizmu jest według nich zbliżona do komunizmu, promuje złą tolerancję oraz jeszcze gorszy antyfaszyzm. Krytykowane w programie partii liberalnych jest też: dbanie o prawa mniejszości narodowych, sprzyjanie pluralizmowi ideologicznemu, poparcie dla pederastów i bab, które uciekły od zlewozmywaka, zmniejszenie wpływu księży (a szczególnie Marcina) na państwo.

Marcin a Tadeusz Rydzyk i Radio Maryja[edytuj • edytuj kod]

Marcin razem z innym mądrym człowiekiem, księdzem Waldemarem Kubaltem, szerzy słuszną propagandę rozgłośni Ojca Dyrektora. Podają oni wielce słuszne argumenty: Radio Maryja jest według nich dziełem Boga, przeciwstawia się profanacji religii poprzez liberałów i Żydów oraz daje nadzieję na lepsze życie w państwie wyznaniowym. Niestety, obaj panowie przyznają też, że Radiu nie do końca udało się osiągnąć cel, ponieważ liberałowie, laicy i sataniści skutecznie dążą do marginalizacji roli kościoła.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: