Strona internetowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Strona internetowa – podobne do gazety miejsce, w którym każdy może umieścić teksty, zdjęcia, filmy i inne multimedia zdobyte na drodze własnej pracy lub procedury Ctrl-C Ctrl-V (dla niewtajemniczonych: kopiuj-wklej).

W jaki sposób wykonać stronę internetową?[edytuj • edytuj kod]

Wersja offline[edytuj • edytuj kod]

  1. Przygotuj kawałek deski, która posłuży za coś w rodzaju tablicy.
  2. Na znalezionych w domu kartkach napisz treść swojej strony. Możesz też posłużyć się wycinkami z gazet twojej mamy (Tina, Pani domu, Życie gwiazd), twojego dziadka (Niedziela, Nasz Dziennik) i twoich własnych (Playboy, Cats, CKM).
  3. Gdy przygotujesz już treść strony, musisz przygotować tzw. css'a – pomaluj deskę z punktu 1 na jakiś ładny kolor. Gdy farba wyschnie, przyklej do tablicy pinezkami kartki z treścią strony, tak by nie zachodziły na siebie zarówno gdy stoisz blisko tablicy i gdy oddalisz się od niej.
  4. Umieszczając w pobliżu tablicy ze stroną www stos czystych kartek i kilka długopisów otrzymasz stronę typu wiki. Należy jednak pamiętać o krążących w pobliżu takich stron wandalach. Pozbędziesz się ich przy pomocy miotły i napalmu – pamiętaj, by zaopatrzyć się w te środki perswazji przed przerobieniem strony na wiki.

Wersja online[edytuj • edytuj kod]

  1. Naucz się HTML (lub XHTML), PHP, CSS, JavaScript i innych języków przydatnych na strony internetowe. Odpal Notatnik lub inny zaawansowany edytor tekstu i na podstawie zgromadzonej wiedzy napisz stronę o dowolnej tematyce, wyobrażając sobie, jak będzie ona wyglądać.
  2. Wymiękasz? Cóż, da się to jakoś obejść. Załóż sobie konto na Interii, oni tam mają takie wesołe szablony stron, bardzo idiotoodporne. Skorzystaj z tego.
  3. Co znowu? Nie chcesz być pieprzonym lamuchem? Hmm… Spraw sobie jakiś program do tworzenia www, typu Microsoft Frontpage. Tak, wiem, że to daremne narzędzie, ale tak to już jest, jeśli nie chcesz się uczyć ani wyjść na lamucha.
  4. Najlepiej będzie, jeśli zrezygnujesz z kariery webmastera, bo w Internecie jest wystarczająco dużo śmiecia.
  5. Aha, takie buty, ty to potrzebujesz do szkoły, jako zadanie domowe… Załóż sobie bloga na Onecie i podaj linka twojemu nauczycielowi. Pamiętaj tylko, że twój blog musi być mhroczny!