Pacynka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pacyna nonsensopedysty
Pacyna wikipedysty

Pacynka (ang. sockpuppetkukiełka w skarpecie) – specjalny rodzaj rękawiczki odkryty w Wikipedii. Wikipedyści wierzą, że prawie wszyscy inni Wikipedyści i dokładnie wszyscy nowi Wikipedyści, to pacynki, co jest o tyle dziwne, że skarpetkowi towarzysze z definicji nie są ludźmi, a wełną. Wikipedyści rozpoczynający flame war lub wojnę edycyjną są przekonani, że pacynką jest każdy, kto wspiera ich oponenta.

Chociaż nikt nie widział żywej pacynki – co nie jest dziwne, biorąc za prawdziwą teorię, że pacynki nie są żywe – wielu wierzy, że pacynki w utajeniu regulują i wpływają na społeczność Wikipedii. Przykładowo, twierdzi się, że jeden z najbardziej tajemniczych tekstów w historii Wikipedii, licencja GFDL, została napisana przez zgrupowanie pacynek. Niektórzy wierzą nawet, że twórca Wikipedii, Jimbo Wales, jest pacynką stworzoną do forsowania neutralnego punktu widzenia.

Pierwsze pacynki tworzył niejaki Jim Henson. Jego pacynki charakteryzowały się sporym ilorazem inteligencji oraz poczuciem humoru.

Jak zrobić własną pacynkę?[edytuj • edytuj kod]

  1. Weź starą, zużytą skarpetę.
  2. Przedziuraw ją na palcu (jeśli jeszcze nie ma tam dziury).
  3. Naszyj na dziurę koraliczek (może być guzik).
  4. Ewentualnie naklej jej oczy z filcu.
  5. Tak wykonaną pacynkę okabluj i zaloguj na Wikipedii.