Linkara

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linkara ocenia kolejny komiks

I am The Man!

Kiedy fani Niekrytego powątpiewali w jego płeć

Ten komiks ssie, Linkara!

Ocena o zagadnieniu pada już we wstępie

Linkara – internetowy recenzent komiksów. Pracuje w tym samym miejscu co Nostalgia Critic, lecz jego praca jest o tyle gorsza, że on jeszcze musi czytać badziewne dialogi. W przeciwieństwie do NC, nie jest masochistą. Niektórzy powątpiewają w jego płeć, przez co co pewien czas wygłasza hasła, które mają potwierdzić kim jest. Zwrot Udzielę ci lekcji, której nie zrozumiesz może sugerować, że każdy odcinek jest zakodowanym wykładem o ekonomii politycznej socjalizmu. Jako, że zwykle nie używa wulgaryzmów, może być jednym z amerykańskich słuchaczy Jedynego Słusznego Radia.

U szczytu czwartej ściany[edytuj • edytuj kod]

Program prowadzony przez niego to recenzje słabych komiksów zakończonych zwykle rytualnym spaleniem ich w ofierze bliżej niezidentyfikowanego bóstwa (scena ta jest najczęściej ocenzurowana) u owego szczytu czwartej ściany (robi to na piętrze tam, gdzie w jego pokoju zaczyna się ściana). Prowadzi je w ubraniu, które ukrywa jego nadprzyrodzone zdolności Czasem do programu zawita dr. Insano – jego największy wróg. Zwykle owa towarzyska wizyta kończy się prezentacją argumentów.

Przyszłość[edytuj • edytuj kod]

Przez zakrzywienie czasoprzestrzeni, jakie spowodował dr. Insano przeniósł się o 30 lat w przyszłość, gdzie się okazało, że wyrósł na dokładną kopię swojego ojca. Kiedy zauważył, że nadal recenzuje kiepskie komiksy, mieszka z rodzicami i zgubił czapkę postanowił zmienić przyszłość. Udało mu się to, jako że ostatecznie nie zgubił kapelusza.

Bliżej niezidentyfikowane bóstwo[edytuj • edytuj kod]

Jako, że nie wiadomo jakiego wyznania jest Linkara, nie można też powiedzieć jaka jest rzeczywista nazwa tego boga, o ile w ogóle jakąś ma. Wiadomo jednak, że jest wielkim fanem komiksów. Z bliżej nieznanych przyczyn zesłał na Sybir niego karę recenzowania kiepskich komiksów. Aby go przebłagać recenzent składa mu regularnie ofiarę z kiepskich komiksów, przez co jeszcze pogarsza swoją sytuację. Bóstwo ma ponoć chrapkę na edycję kolekcjonerską Garfielda, jednakże jako że to najcenniejszy komiks w jego kolekcji nie ma zamiaru go oddawać.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]