Garfield

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Garfield niszczy komputer

Garfield (nie mylić z Girlfriend) – stary, gruby, leniwy, ale poczciwy kot. Stworzony został 19 czerwca 1978 roku przez Jima Davisa, rysownika z firmy Paws, Inc.

Garfield uwielbia NIE łapać myszy, jeść lazanię, obdrapywać każdy nowy mebel i firankę. Jego ulubionym zajęciem jest również wpuszczanie w maliny (czy też skopywanie ze stołu) psa Odie'ego.

Typowy dzień[edytuj]

Garfield wita nowych Nonsensopedystów
 • Rano (około 17:00) Garfield budzi się z nocnego snu po to, aby zjeść śniadanie i wypić kilka kubków kawy. Musi być ono punktualnie podane, ponieważ gdy John spóźni się z nakarmieniem kota, może doznać bolesnych obrażeń.
 • 17:30 – Garfield idzie przed telewizor oglądać kreskówki.
 • O godzinie 18:00 kot odchodzi od telewizora, zjada drugie śniadanie zagryzając przekąską i hamburgerem Jona. Potem idzie powyglądać przez okno, skopać parę razy Odiego ze stołu, a następnie udaje się na krótką pośniadaniową przedobiadową drzemkę.
 • Godzina 18:30. Garfield je obiad swój i Jona (najczęściej jest to ulubiona lazania, lecz nie pogardzi kiełbasą czy omletem). Po obiedzie siedzi bezczynnie przy stole udając, że słucha Jona. Potem kładzie się, aby nic nie robić. Leży najpóźniej do 19:00, gdyż między 18:45 a 19:00 idzie zjeść przekąskę (czyt. pieczonego kurczaka z salsą oraz 5 kg lazanii). Następnie udaje się na długą poobiadową przedkolacyjną drzemkę.
 • Od 19:00 godziny Garfield je kolację. Zazwyczaj jest to pizza, którą Jon zamawia z powodu braku rozrywki. Niestety (czyt. zazwyczaj) Jon i tak jej nie je, ponieważ całą zjada Garfield.
 • Godz. 20:00 – Garfield idzie oglądać telewizję. Najczęściej są to reklamy lub nudne programy. Czasem ogląda horrory lub romanse. Potem, około 22:00, Garfield idzie spać.

Są również wyjątki, np. poniedziałki, piątki lub randki z Liz. W poniedziałki Garfield nie wychodzi z łóżka i je tylko, gdy jedzenie jest w pobliżu. W piątki wieczór kot zasiada z Jonem przed telewizorem lub śpi mu na kolanach. Natomiast gdy Jon jedzie na randkę z Liz, Garfield często – dla własnej przyjemności – psuje mu te randki.

Znajomi[edytuj]

 • Jon (właściwie Jonathan Q. Burackle Arbuckle – rysownik, bardzo przebojowy człowiek, urodzony na zapyziałej wiosce. Ma brata Doc Boya. Lubi zwierzęta i disco. Zabujany w Lizie.
 • Odiepies, wróg Garfielda. Ma IQ na poziomie rzodkiewki, jednak czasem, w (jakże rzadkim) przypływie inteligencji, czyta „Wojnę i pokój”. Miłośnik dostawania kopniaków w cztery litery.
 • Nergal Nermal (inaczej Och-jaki-to-słodki-kociaczek) – miniaturka, wbrew pozorom samiec. Jedynie on potrafi porządnie wkurzyć Garfielda, dlatego też często przysyłają go do Jona. Garfield ma zamiar wysłać go w celach turystycznych do Abu Dhabi.
 • Liz – właściwie elektroLIZaweterynarz, zakochała się w Jonie po 10 miesiącach i ok. 100 nieudanych randkach; Garfield lubi ją, bo daje mu pączki[1].
 • Arlene – dziewczyna Garfielda. Też ją lubi, bo daje mu pączki. Lukrowane.
 • Myszy – Garfield ma je gonić, ale ten z nimi się kumpluje, choć się z niego nabijają. Co za masochista.
 • Irma – kelnerka, prowadzi samodzielnie kawiarnię 24 godziny na dobę.

Przypisy

 1. To się nazywa bezinteresowność…