Kreskówka
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kreskówka – ruchomy obrazek, czasami niesłusznie nazywany bajką, podczas gdy bajki pisał Krasicki. Kreskówka jest o tyle lepsza od obrazu, że w kreskówce postaci się ruszają, a obrazy to co najwyżej wypadną z ramy.
Standardy kreskówki[edytuj • edytuj kod]
- Główny artykuł: Teoria kreskówkowej rzeczywistości
Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]
W jednym odcinku kreskówki jest zazwyczaj czterech bohaterów, z czego:
- jeden jest idiotą i wierzy w przesądy;
- jeden jest inteligentny i zawsze targa za sobą encyklopedię;
- jeden prawie w ogóle nie mówi;
- a jeden knuje przeciw pozostałej trójce.
- zdarzają się bajki, w których bohaterów jest więcej, jednak w większości są to przydupasy któregoś z wyżej wymienionych albo niesforni nieśmiali Wikipedyści marzący o zostaniu Jeffreym Epsteinem.
Przykładowe kreskówki[edytuj • edytuj kod]
- Fineasz i Ferb – dwaj bracia, którzy tworzą wynalazki rozwalające całą okolicę. Mają też siostrę, której przeszkadza to, że oddychają, i przewodzi informacje do matki szybciej niż kabel USB.
- Pokémon – jakiś napalony dziesięciolatek, który ledwo nauczył się wiązać sznurówki musi latać po stacjach PKP i łapać niedojebane zwierzęta.
- Sąsiedzi – dwaj koledzy z sąsiedztwa tworzą dzieła architektury. Idealne przedstawienie Prawa Murphy'ego.
- Laboratorium Dextera – bajka o małym geniuszu tworzący wynalazki. Zawsze jednak przeszkadza mu w tym jego inteligiętka siostra. Żyją w domu, w którym rachunki za prąd są pojęciem abstrakcyjnym.
- Myszka Miki – kreskówka o myszy, która goni po całym globie razem z Kaczorem Donaldem i cieszy się życiem; gdyby pójść w dogłębną analizę, jest to seria ponad stu filmów.
- Tropiciele Zagadek – naćpane zwierzaki szukają nadgryzionych cheeseburgerów w piramidach w Gizie by rozwiązać zagadkę skarpetki zgubionej po praniu.