Gwóźdź logo.svg
Który fragment artykułu na Nonsensopedii cię bawi najbardziej?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Laboratorium Dextera

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dexter we własnej osobie
Dexter ma plany na dzień…
… Dee Dee też

Wynoś się z mojego laboratorium!!!

Dexter do Dee Dee

Do czego jest ten przycisk??

Dee Dee znalazła guzik

Ha Ha Ha! Ha Ha Ha Ha Ha!

Zabójczy śmiech Mandarka

DEE DEEEE

Reakcja Mandarka na bliższe podejście Dee Dee

Zniszczę cię, Dexter!

Mandark do Dextera

Nareszcie moje największe dzieło ukończone!

Słynny tekst Dextera

SUKCES!

Dexter o tym artykule

Laboratorium Dextera, małego frajera.

Znane motto z parodii IVONY

Laboratorium Dextera (ang. Dexter's Laboratory) – kreskówka „edukacyjna” skierowana głównie do kujonów, lubiących szkołę i innych grup społecznych. Bajka opowiada o Dexterze, chłopcu „geniuszu”, który wybudował swoje „tajne” laboratorium w swojej sypialni i, jak sam twierdzi, o swojej głupiej siostrze Dee Dee, która go denerwuje głównie pytaniem typu Do czego jest ten przycisk? i niszczeniem wszystkiego, co spotka na swojej drodze i tego, co żyje, trochę podobnie jak Godzilla.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

Główni[edytuj • edytuj kod]

 • Dexter (lub po prostu Dex) – kurdupel, kujon i samozwańczy naukowiec. Stworzył laboratorium za biblioteczką w sypialni i od tej pory siedzi w nim całymi dniami (tygodniami zresztą też), przyrządzając tak zwane „antidotum” i budując autostrady roboty zarówno te małe, jak i roboty giganty. Ma jednego takiego robota-giganta, którego używa do walki z kibolami, skinheadami, a nawet z kolegami z klasy. Jest pierwowzorem kryminalnego Dextera. Zawsze, kiedy coś zbuduje lub skonstruuje, przechwala się tym. Raz zrobił z siebie cyborga, operatora wielkich maszyn bojowych, chodzący odbiornik telewizyjny[1], kosmonautę itd.
 • Dee Dee – starsza siostra Dextera, jak zawsze wnerwiająca postać, prawdopodobnie chora na AIDS, ADHD, porażenie mózgowe i inne możliwe choroby. Jej ulubione zajęcia to głównie wpCenzura2.svglanie się do laboratorium Dextera, wchodzenie w jego życie butami i wkCenzura2.svganie go. Jej kumpele to Murzynka Mee Mee i Azjatka Lee Lee, które są, jak Dexter twierdzi, równie głupie jak Dee Dee. Ma mały mózg, który jest powodem jej głupoty[2] (BA! Nawet nie umie przycisnąć prostego w użyciu guzika!). Jednak nie we wszystkich odcinkach jest na 100% głupia[3]. Zawsze coś spierCenzura2.svg w laboratorium wyżej wymienionego Dextera, przez co ten wygania ją z jego ulubionego[4] laboratorium jak nieposłuszne dziecko z pokoju.
 • Mamamatka Dextera i Dee Dee. Nic kompletnie nie wie o laboratorium Dextera. Jej zajęciem jest sprzątanie domu.
 • Tataojciec Dextera i Dee Dee, a także domowy nieudacznik. Jego ulubione zajęcie to siedzenie w fotelu i czytanie gazety spod lady.

Drugoplanowi[edytuj • edytuj kod]

 • Mandarynak (Mędrek) – rywal Dextera i główny czarny charakter w serialu, a poza tym jest zakochany w Dee Dee[5] (taa, myśli, że jak da jej np. list miłosny, bukiet kwiatów czy też z nią zatańczy[6], to myśli że ona powie, że już chce być jego eksdziewczyną). Widocznie nienawidzi swojej rodziny. Powodem tego może być to, że jego rodzice – hippisi w czwartej serii [7] nazywają go „Kinią”[8]. Za to ma młodszą siostrę, która wystąpiła tylko w jednym, jedynym odcinku (w żadnym więcej!).
 • Douglas (później jako Mordechaj) – kumpel Dextera z autobusu. Często pełni rolę zarówno przyjaciela Dextera, jak i jego bodyguarda.

Epizodyczni[edytuj • edytuj kod]

 • Lalavava – młodsza siostra Mandarka. Chciała spuścić Dee Dee wielkie manto w występie baletowym.
 • Dexstar – alter ego Dextera. Za wszelką cenę chciał być pomocnikiem Chluby Narodu w centrum handlowym (chociaż mu się to nie udało), pokonując tamże bandytów.
 • Dama dynamitowa – alter ego Dee Dee. Tak jak Dexter chciała być pomocnicą Chluby Narodu. Razem z Dexterem pokonała bandytów w owym centrum handlowym.
 • Roboty – asystenci i bodyguardy Dextera. Służą między innymi do… po prostu mu pomagają w różnych błahostkach (czasem nawet chronią mu tyłek przed wrogami, a w szczególności przed Mandarkiem).
 • Komputer (często nazywany zdrobniale przez Dextera Komputerek) – komputer Dextera w jego laboratorium. Zawsze słucha Dextera.
 • Mee Mee – Murzynka, a zarazem przyjaciółka Dee Dee i Lee Lee.
 • Lee Lee – Azjatka. Przyjaciółka nie tylko Dee Dee, ale i też Mee Mee. Dexter nienawidzi jej tak samo, jak pozostałych jej przyjaciółek (Dee Dee i Mee Mee).

Odcinek, o którym nigdy, przenigdy nie słyszałeś[edytuj • edytuj kod]

Mało kto wie, że krąży po jutubie taki jeden odcinek pt. „Rude Removal”[9][10], lecz nigdy nie został wyemitowany w żadnej telewizji (BA! Nawet w polskiej!) i został skasowany. Cały ten zawiły odcinek opowiada o kolejnym już z rzędu wynalazku Dextera [11], który służy do usuwania tzw. „niegrzeczności”, czyli przenoszenia jej z jednej osoby na drugą. I jak w każdym innym odcinku Dee Dee wchodzi do laboratorium, wiadomo, bez zapowiedzi. I tu się włącza samouwielbienie Dextera, mianowicie: gdy tłumaczy jej działanie machiny całkowitej destrukcji ludzkiego umysłu, mówi o sobie „szczęśliwy Dexter”, a o Dee Dee, że jest „chamska”. W trakcie bójki oboje wpadają do maszyny i z jakiegoś powodu nie mogą się z niej wydostać. Maszyna tworzy po krótkim czasie Dextera i Dee Dee w wersji „dzieci grzecznych inaczej”, którzy, jak wiemy, zachowują się w sposób agresywny, np. w pierwszych ramach odcinka Dee Dee pokazuje bardzo przyjemny dla oka i sprawiający przyjemność duchową gest, który wyraża więcej niż tysiąc słów. Mama woła ich obydwu (oczywiście tych chamskich) na obiad. Trzeba przyznać, że przy obiedzie zachowują się jak dwójka młodzieży dopiero co wypuszczonych z poprawczaka. Nie gardzą też walką na żarcie. Gdy walka się skończyła, matka wyjątkowow wkCenzura2.svgna kazała posprzątać ten cały bajzel, oczywiście spadło to na Dextera i Dee Dee (już tych dobrych). Nasi bohaterowie uratowali dzień, gdy wrzucili ich do wymienionej na początku maszyny i gdy sami do niej weszli, w efekcie końcowym chamscy Dexter i Dee Dee wyparowali w niej i wszystko wróciło do normy. No, z wyjątkiem tego, że matka chciała w ramach kary wymydlić im usta (mydłem!), po czym Dexter wypowiada pod koniec historii „Oh, Fuck...”.

Podsumowanie: W tymże odcinku występuje ponad 80% przepięknego słownictwa z cenzurą na czele (ewentualnie „Fuck”, „Shit”, „Fucking” itd., itd.) i 20% kreskówki.

Przypisy

 1. Na szkolnej debacie transmitował wtedy urywki z Koła Fortuny i Va banque
 2. Było tak w odcinku Asystentka Dextera, kiedy Dexter wymieniał jej „móżdżek” na większy
 3. Ale niestety, nie we wszystkich jest mądra…
 4. Nawet więcej niż ulubionego!
 5. Chociaż nie było tego widać w jednym z odcinków
 6. Było tak w jednym odcinku
 7. Być może też w trzeciej
 8. WTF?!
 9. W przypadku nagłej i niekontrolowanej chęci obejrzenia tego odcinka oraz nadmiernej ciekawości, co się w owym odcinku będzie działo kliknij ten link
 10. Ale radzę Ci najpierw obejrzeć ten odcinek, a później przeczytać jego streszczenie
 11. IT'S OVER 9000!!!!