Netykieta

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Netykieta to zbiór praw, który istnieje w Internecie i normuje kwestie obyczajowości zachowania każdej osoby w sieci, ale od prawa różni się tym, że nie trzeba jej przestrzegać. Abstrahując od encyklopedyczności inkryminowanego pojęcia, wskazane jest zdać sobie sprawę z faktu, iż owo pojęcie z w/w powodu nie ma przesłanek, by nazwać je prawem w formalnym tego słowa znaczeniu[1]. Najczęściej to pojęcie jest używane w odniesieniu do Dzieci Neostrady, mówiąc wszystkim dookoła, że ich nie znają.

O czym stanowi Netykieta[edytuj • edytuj kod]

Preambuła[edytuj • edytuj kod]

Tę część poświęcono ukazaniu smutnego faktu, że ludzie mają głęboko w dCenzura2.svge, i gdzie tam jeszcze się da, niniejszą netykietę. Jest również przeprowadzona próba zdefiniowania słowa „myślenie”, czymkolwiek ono jest.

Rozdział 1 – Komunikacja elektroniczna[edytuj • edytuj kod]

W tym rozdziale jest napisane jak złe, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo złe jest wysyłanie łańcuszków, oraz, że nie wolno przesyłać przez pocztę wirusów[2]

Rozdział 2 – Blogi[edytuj • edytuj kod]

Tu podjęto problematykę istoty tworzenia bloga. Nadmieniono, że jak się robi bloga, to ma on zawierać jakąkolwiek treść.

Rozdział 3 – Strony WWW[edytuj • edytuj kod]

Ten rozdział powstał z myślą o osobach próbujących zabłysnąć w sieci kreatywnie stworzoną przez siebie stroną World Wide Web. Ważne, aby nie zapominać, że jak się robi stronę, to ma się ją robić tak, żeby ją zrobić, i aby zawierała jakąkolwiek treść.

Rozdział 4 – Typowo kulturalne[edytuj • edytuj kod]

Tu są przedstawione zasady relacji międzyludzkich, lub też między ludźmi a dziećmi neo, lub pomiędzy dziećmi neo.

Przypisy

  1. Tłumacząc na j. polski: Odchodząc na chwilę od wyjaśniania co to jest netykieta, należy skumać, że nie jest ona przepisem prawa, bo nie ma obowiązku jej przestrzegania
  2. Co jest informacją tak pożyteczną i tak niedomyślną, że było konieczne umieszczenie tego