KHTML

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

KHTMLsilnik renderujący kilku przeglądarek internetowych. Najbardziej zasłużył się w przeglądarce Konqueror, dając linuksowcom niepowtarzalną możliwość depresji z powodu źle działającej przeglądarki. Został wynaleziony w 1994 roku przez greckiego szaleńca, który wgrywał go do Netscape'a i dawał przechodniom powstały produkt. Został przez to uznany za terrorystę rozdającego groźne rzeczy i trafił do więzienia w Atenach. Potajemnie zainstalował swoją wersję Netscape na komputerach policyjnych. Policjanci trafili przez to do Wariatkowa, a twórca uciekł i więcej go nie widziano.

W 2000 roku silnik został przechwycony przez firmy terrorystyczne, które wykorzystywały go do mordowania znienawidzonych polityków. No cóż, potencjał nadal nie został w pełni wykorzystany, ponieważ KHTML działa tylko na Mac OS i Linuksie. Oczywiście trwają nieustanne próby przerobienia go na silnik Windowsowy, ale od 2004 roku stoją na poziomie 0.1.1 Alpha.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.