Konqueror

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Konquerorlinuksowa przeglądarka internetowa dla środowiska graficznego KDE. Powstała w celu przeniesienia na platformę Linux wad Internet Explorera, aby uchronić użytkowników przed użyciem zbyt dobrze działającej przeglądarki Firefox. Z postawionego zadania autorzy przeglądarki wywiązali się nader dobrze i dzięki temu również użytkownicy Linuxa mogą sobie rwać włosy z głowy, z powodu pojawiających się, wcześniej im nieznanych problemów:

  • Konqueror podobnie jak IE da się odinstalować. Jest pod tym względem aż tak podobny do IE, że jeśli się go odinstaluje, to przestaną nam działać wszystkie ikonki prowadzące do folderów na pulpicie i w menu systemowym (z System, względnie Mój Komputer lub jeszcze inaczej, w zależności od tego, jaką ktoś to ochrzcił nazwą), włącznie.
  • Konqueror podobnie jak IE, od biedy wyświetla strony. Podobnie jak IE wyświetla je zazwyczaj poprawnie. Znaczenia słowa zazwyczaj chyba nie trzeba objaśniać.
  • System z zainstalowanym Konquerorem podobnie jak Windows z zainstalowanym IE daje się tak skonfigurować, aby inna przeglądarka była domyślną. Również na wzór IE system później zazwyczaj respektuje to ustawienie. Konqueror jednak idzie tu o krok dalej w stosunku do IE: przed wyświetleniem strony w przeglądarce pobiera ją i zapisuje na dysku, co daje gwarancję, że żaden link, ani obrazek na stronie nie będzie działał (i użytkownik dla świętego spokoju wróci do używania KQ).
  • Konqueror obsługuje najnowsze standardy. Dzięki temu nie działają na przykład często używane przez użytkowników edytory graficzne na blogach (które ostatnio działają nawet w Operze).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]