FotoŁowca 2020
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Mozilla Firefox

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo Firefoksa... Dość zakręcone
Logo alternatywne
Logo komunistycznej wersji Firefoxa
Firefox 2.0
Firefox próbuje się dowartościować rysując marne karykatury IE

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Firefox jest do dópy bo na nim się nie da sie włonczyc dwuch tych samych gier naraz!!11111

Świadomy użytkownik o Firefoksie

A Bestia nadejdzie otoczona gęstą chmurą wściekłości. Dom niewiernych zostanie zrównany z ziemią, a oni sami smażyć się będą w piekle. Ich znaczniki będą migać aż do końca świata.

Z Księgi Jaszczurzej 12:10.

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

z Księgi Mozilli, 11:9 (wydanie dziesiąte beta)

Mozillo Firefox – jesteś moją najgłębszą miłością. Ale Google Chrome jest moim sukkubem...

A.J. Garrett z User Friendly o Google Chrome.

Mozilla Frajerfoks to największy grat, jaki istniał kiedykolwiek!

Zapalony fan mydlanej Opery o Ognistym lisku

Mozilla Firefox (właść. Frajerfox lub Fajerkox) – jedyna alternatywa dla biednych userów, skazanych na hegemonię Internet Explorera, dostępna dla pecetów z Windowsem, Maćkiem, Linuksem, Solarisem, OS/2, AIX, Haiku i FreeBSD, a także na smartfony z Androidem, Maemo i Windows Mobile. Najlepszy przyjaciel SeaMonkey, kolega Opery i Google Chrome. Największy wróg IE. Nieporównywalnie bardziej odporna na działanie wirusów i innych trojanów. Zawiera przyjaznego, mającego plan (zniszczenia ludzkości), gadającego robota (można z nim porozmawiać po wpisaniu na pasku adresu „about:robots”). Silniczek Firefoksa to Gecko, który wyewoluował od kodu IE Tasman, powstałego w czasie przejścia Microsoftu na Open Source i wydanie wszystkich jej produktów na licencji GNU-GPL.

Wady i zalety[edytuj]

Oprócz niewątpliwych plusów przeglądarka ma również minusy. Oto niektóre z nich:

 • Udostępnienie hackerom swoich danych.
 • Przyzwyczajenie użytkownika do zbyt wolnego działania, co pozwala na krótkie (2-godzinne, a przy szybszych komputerach, 4-godzinne) drzemki.
 • Pośrednie wspieranie ustroju komunistycznego.
 • Pokazuje przykład nieudanej przeglądarki.
 • Łapanie dialerów, a tym samym zwiększenie dochodów Telekomunikacji Polskiej.
 • Podpalenie sieci (najczęściej konopiem).
 • Nie można edytować kodu strony[1].
 • Niepoprawne wyświetlanie stron (tylko IE jest dopracowany pod tym względem).
 • Zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa własnego komputera.
 • W Firefoksie, zanim zainstaluje się nam spyware, adware, wirus albo dialer, możemy przynajmniej się pomodlić, podczas gdy w IE zostaniemy o tym poinformowani.

Niewiele osób jest tego świadomych, ale ogień w jej logo symbolizuje prędkość spalania pamięci RAM wraz z instalacją wuchty dodatków. Dodatki te są wynikiem działalności społeczności biednych userów Firefoksa, którzy nieustannie prowadzą prace nad klonowaniem kolejnych elementów Opery i Internet Explorera i w dodatku nic z tego nie mają.

[edytuj]

Alternatywne logo

W logo Firefoksa znajduje się łoś panda mała, a nie kuna lis – w przeciwieństwie do tego, co twierdzą niektórzy heretycy. Zwierzę leży (do góry nogami) na planecie, która przypomina Uran. Do dziś możemy obejrzeć różne podrobione loga Firefoksa w innych programach tj. Google Chrome, SeaMonkey lub Opera. Prawdziwe logo (o którym nikt nie wiedział) można odnaleźć na „about:logo” (wpisz ten kod na pasek adresu).

Aktualizacja[edytuj]

Fundacja dla biednych userów Mozilla aktualizuje (zwiększa cyfrę wersji o 1) Firefoksa co 3 godziny dni tygodnie lata ery miesiące, aby Dzieci Specjalnej Troski cieszyły się nową, niezmienioną wersją. Potem po cichutku dodaje bugi i wydaje nowe poprawki. Firma podzieliła Fajerfoksa na wersje: Beta, Aurora (czemu nie Alpha?), i Nightly Builds (tą wersję robią, gdy w nocy nie śpią). Aktualizacja Firefoksa jest prosta i robi się to automatycznie, co kilka tygodni jest bardzo trudna i skomplikowana. W zależności od numeru wersji[2], trzeba znaleźć i kliknąć „O programie Firefox”, a dalej będziesz się musiał domyślać[3] lub pobierzesz go szybciej, łatwiej i bez problemów z Inderpnet Explodera.

Walka z IE[edytuj]

Jak każdy wie największym konkurentem Mozilli w przechwytywaniu wirusów na nasz komputer jest Internet Explorer. Opera próbuje pomagać fajerfoksowi, ale on powiedział: NIE! Wykluczone nie chce żeby ci się coś stało. Walka toczy się zawzięcie. Jak donoszą plotki Firefox nie chcąc zostawać z tyłu postanowił wykupić własną bazę wirusów która nie będzie aktualizowana i stale wysyłana do użytkowników.
Jednak IE chcąc zwiększyć swą popularność dodał funkcje która automatycznie wykrywa wirusy/dialery oraz automatycznie usuwa je z bazy wirusów Firefoksa. Jaka będzie odpowiedź Firefoksa? Czyżby 3 darmowe kubki AIDS dla każdego użytkownika Firefoksa?

Galeria[edytuj]

Przypisy

 1. Przynajmniej bez jakichkolwiek dodatków.
 2. Od wersji czwartej zobaczymy pomarańczowe menu z napisem „Fajerkoks”.
 3. I z tego powodu wszyscy mają przestarzałe wersje.