Mozilla Firefox

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Logo komunistycznej wersji Firefoxa

A Bestia nadejdzie otoczona gęstą chmurą wściekłości. Dom niewiernych zostanie zrównany z ziemią, a oni sami smażyć się będą w piekle. Ich znaczniki będą migać aż do końca świata.

Z Księgi Jaszczurzej 12:10

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Z Księgi Mozilli, 11:9 (wydanie dziesiąte beta)

Mozilla Firefox (właść. Frajerfox, pol. Ogniolis) – przeglądarka internetowa zawierająca przyjaznego, mającego plan zniszczenia ludzkości, gadającego robota (można z nim porozmawiać po wpisaniu na pasku adresu „about:robots”).

[edytuj • edytuj kod]

Logo Firefoksa… Dość zakręcone

W logo Firefoksa znajduje się łoś panda mała, a nie kuna lis – w przeciwieństwie do tego, co twierdzą niektórzy heretycy. Zwierzę leży (do góry nogami) na planecie, która przypomina Uran. Bardziej wnikliwe interpretacje zostały nagryzmolone przez badaczy raczej niewyraźnie, a na dodatek wszystko się lepi. Więcej nie wiemy.

Niewiele osób jest tego świadomych, ale ogień w logo symbolizuje prędkość spalania pamięci RAM wraz z instalacją kolejnych dodatków. Dodatki te są wynikiem działalności społeczności biednych userów Firefoksa, którzy nieustannie prowadzą prace nad klonowaniem kolejnych elementów innych przeglądarek i w dodatku nic z tego nie mają.

Aktualizacja[edytuj • edytuj kod]

Mozilla aktualizuje (zwiększa cyfrę wersji o 1) Firefoksa co 3 godziny dni tygodnie lata ery miesiące, aby użytkownicy cieszyli się nową, niezmienioną wersją. Potem po cichutku dodaje bugi i wydaje nowe poprawki.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy