Gwóźdź logo.svg
Wybieramy Gwoździa 2022 – najlepszy żart w zbiorach Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

James Rolfe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
James sili się na uśmiech, ale wie że zaraz czeka go kolejny gniot do ogrania

Co za pierCenzura2.svgne góCenzura2.svgwo!

AVGN o wszystkim w co gra

James D. Rotfl Rolfe oraz jego alter ego Angry Video Game Nerd (ur. Nerdziesiątego Nerdca Nerdsiąc Nerdset Nerdziesiątego roku w Nerd Nerdsey) – producent, reżyser, aktor, pisarz, kochający mąż, pracujący ojciec oraz psychicznie chory i wiecznie poirytowany vlogger recenzujący stare gry na NESa w swojej piwnicy.

Kariera recenzenta[edytuj • edytuj kod]

Zapadłszy na studiach na chorobę studencką, James zamknął się w piwnicy, zarzucił koszulę w kratę na plecy i nakazał swoim przyjaciołom z dzieciństwa nagrać go podczas gry w Castlevanię II. Znajomi zamiast grzecznie oddać film w ręce właściciela, logiką stereotypowego wykopka założyli kanał na YouTube. Niestety, widzom się spodobało, a James rozpoczął karierę youtubera.

Wgląd w recenzje[edytuj • edytuj kod]

Wszystkie recenzje Angry Video Game Nerda są nagrywane według tego samego schematu: zaczyna się chwytliwą piosenką, wycinkami z poprzednich i następnych odcinków oraz grafiką autorstwa Mike'a na haju. Każde nagrywanie poprzedzone jest kilkoma butelkami, co pomaga Nerdowi osiągnąć szczytową formę, rozbudować mięsień piwny i wspomaga stosowanie ordynarnych przekleństw o 25%. Po wstępie pojawia się James dając nam obskurny wgląd w grę, często mówiąc, że wolałby już zjeść odbyt nadgniłego skunksa niż grać w tę grę. Po komentarzu wytęża wszystkie swoje zmysły, by nie wypaść na nooba. Z czasem zaczyna mu iść coraz lepiej, więc dowiadujemy się dodatkowych informacji o grze. Często też są próby przeniesienia realiów z gry do realiów świata rzeczywistego, a Jamesa w wyniku roztrojenia jaźni odwiedzają postacie z gier, jeszcze bardziej irytując już i tak zdenerwowanego do granic wytrzymałości Nerda.

Na koniec James w okrutny sposób mści się na biednym kartridżu, przewiercając go wiertarką lub paląc w piecu. Greenpeace wystosował już notę dyplomatyczną.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Przyjaciele[edytuj • edytuj kod]

  • Kyle Justin a.k.a Ziom z Gitarą – specjalista od ścieżki dźwiękowej. Przez pierwsze 54 odcinki Nerd wpychał go za kanapę siłą, a w 55 odcinku z powodu dobrego humoru zagrał z nim w jedną z gównianych gierek. Po niezbyt przyjemnym zajściu zdecydował, że woli siedzieć za tą kanapą niż grać.
  • Mike „będą mnie plecy boleć” Matei – inny nerd, jednak ubrany w sweterek w romby i bardziej wyluzowany. Wynika to z tego, że gra w dużo lepsze gry. Często przychodzi na libacje odbywające się w poniedziałki zwane „James & Mike Mondays”.
  • Fani Angry Video Game Nerda – grupa stanowiąca ok. 21% widowni, od wydania gry Angry Video Game Nerd Adventures systematycznie się powiększa. Ludzie ci cierpią na padaczkę, gerontofilię, wzdęcia, zaawansowane stadium nerdozy, upośledzenie wyczucia estetyki i wiele innych schorzeń psychicznych.
  • Super Mecha Death Christ – czasem wpada do Nerda w trakcie melanżu, by wyżyć się na demonach w ramach odreagowywania niepowodzeń w życiu.

Przeciwnicy[edytuj • edytuj kod]

  • LJN toys spółka z.o.o. – klątwa istnienia Jamesa. Różnica między LJN i szatanem jest czysto kosmetyczna.
  • Diabeł – kolejna klątwa Jamesa. Diabeł znalazł sposób wydostania się z piekła, by szerzyć zło w prawdziwym świecie; mianowicie przez ucieczkę do kartridża z grą Super Mario Bros. 3. Wykorzystał więc szansę, po czym przejął kontrolę nad konsolami Angry Video Game Nerda, przy okazji robiąc mu rozpierdol na chacie. Tak było. Nie zmyślam.

Neutralni[edytuj • edytuj kod]

  • Kałniszon – mieszanka gówna z ogórkiem piklowanym, którą stworzył Nerd, by pomógł mu recenzować jedną z gier. Niestety, później się już nie pojawił, ponieważ poznał Glitch Gremlina i razem denerwują Jamesa. Jest wszędzie i nigdzie, dlatego też radzę ci sprawdzić szczelność słoików.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]