James Rolfe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
James sili się na uśmiech, ale wie że zaraz czeka go kolejny gniot do ogrania

Co za pierCenzura2.svgne góCenzura2.svgwo!

AVGN o wszystkim w co gra

James D. Rotfl Rolfe oraz jego alter ego Angry Video Game Nerd (ur. Nerdziesiątego Nerdca Nerdsiąc Nerdset Nerdziesiątego roku w Nerd Nerdsey) – producent, reżyser, aktor, pisarz, kochający mąż, pracujący ojciec oraz psychicznie chory i wiecznie poirytowany youtuber recenzujący stare gry na NESa w swojej piwnicy.

Kariera recenzenta[edytuj • edytuj kod]

Zapadłszy na studiach na chorobę studencką, James zamknął się w piwnicy, zarzucił koszulę w kratę na plecy i nagrał siebie podczas gry w Castlevanię II. Zachęcony przez znajomych, którym James pokazał efekt końcowy, logiką stereotypowego wykopka założył kanał na YouTube. Niestety, widzom się spodobało, a on rozpoczął karierę youtubera.

Wgląd w recenzje[edytuj • edytuj kod]

Wszystkie recenzje Angry Video Game Nerda są nagrywane według tego samego schematu – zaczyna się chwytliwą piosenką, podczas której są wycinki z poprzednich i następnych odcinków, a po niej jest grafika autorstwa Mike'a na haju. Każde nagrywanie poprzedzone jest kilkoma butelkami, co pomaga Nerdowi osiągnąć szczytową formę, rozbudować mięsień piwny i wspomaga stosowanie ordynarnych przekleństw o 25%. Po wstępie pojawia się James dając nam obskurny wgląd w grę, często mówiąc, że wolałby już zjeść odbyt nadgniłego skunksa niż grać w tę grę. Po komentarzu wytęża wszystkie swoje zmysły, by nie wypaść na nooba. Z czasem zaczyna mu iść coraz lepiej, więc dowiadujemy się dodatkowych informacji o grze. Często też są próby przeniesienia realiów z gry do realiów świata rzeczywistego, a Jamesa w wyniku rozdwojenia jaźni odwiedzają postacie z gier, jeszcze bardziej irytując już i tak zdenerwowanego do granic wytrzymałości Nerda.

Na koniec James w okrutny sposób mści się na biednym kartridżu, przewiercając go wiertarką lub paląc w piecu. Greenpeace wystosował już notę dyplomatyczną.

Postacie[edytuj • edytuj kod]

Przyjaciele[edytuj • edytuj kod]

 • Kyle Justin aka Ziom z Gitarą – specjalista od ścieżki dźwiękowej. Przez pierwsze 54 odcinki Nerd wpychał go za kanapę siłą, a w 55 odcinku z powodu dobrego humoru zagrał z nim w jedną z gównianych gierek. Po niezbyt przyjemnym zajściu zdecydował, że woli siedzieć za tą kanapą niż grać;
 • Mike „będą mnie plecy boleć” Matei – inny nerd, jednak ubrany w sweterek w romby i bardziej wyluzowany. Wynika to z tego, że gra w dużo lepsze gry. Często przychodził na libacje odbywające się w poniedziałki zwane „James & Mike Mondays”;
 • Fani Angry Video Game Nerda – grupa stanowiąca ok. 21% widowni, od wydania gry Angry Video Game Nerd Adventures systematycznie się powiększa. Ludzie ci cierpią na padaczkę, gerontofilię, wzdęcia, zaawansowane stadium nerdozy, upośledzenie wyczucia estetyki i wiele innych schorzeń psychicznych;
 • Super Mecha Death Christ – kolejna forma Jezusa, czasem wpada do Nerda w trakcie melanżu, by wyżyć się na demonach w ramach odreagowywania niepowodzeń w życiu.

Przeciwnicy[edytuj • edytuj kod]

 • LJN Toys – klątwa istnienia Jamesa i wydawca większości popierdółek "opartych" na filmach dla NES-a. Różnica między LJN i szatanem jest czysto kosmetyczna.
 • Szatan – kolejna klątwa Jamesa. Diabeł znalazł sposób wydostania się z piekła, by szerzyć zło w prawdziwym świecie; mianowicie przez ucieczkę do kartridża z grą Super Mario Bros. 3. Wykorzystał więc szansę, po czym przejął kontrolę nad konsolami Angry Video Game Nerda, przy okazji powodując nieporządek w pokoju.
 • Glitch Gremlin – gremlin, który bardzo lubi gry, a zwłaszcza kiedy są pełne bugów, które wykorzystuje, aby utrudnić życie Nerdowi.
 • Nostalgia Critic – człowiek, który ukradł pomysł Nerdowi, a potem nazywa siebie lepszym od niego, mimo tego, że tak naprawdę jest gorszy. Stoczyli ze sobą walkę — Nerd pomimo znacznego wyczerpania sił pokonuje Critica.
 • Królik Bugs – poprzez gówniane gry sygnowane jego imieniem doprowadza Nerda do skrajnego wkurzenia. Trzy razy dostał od niego srogi wpierdol, tylko dlatego, że mu zawracał dupę swoimi dennymi gierkami.
 • Psychopaci – Jason Voorhes, Freddy Krueger, Leatherface, Joker — najgorsi wrogowie, nie dość, że dają same gówniane gry to jeszcze różnymi sposobami przymuszają Nerda do grania w złe gry. W większości przypadków Nerdowi udaje się ich zabić, albo przynajmniej porządnie oklepać.

Neutralni[edytuj • edytuj kod]

 • Kałniszon – mieszanka gówna z ogórkiem piklowanym, którą stworzył Nerd, by pomógł mu recenzować jedną z gier. Niestety, później się już nie pojawił, ponieważ poznał Glitch Gremlina i razem denerwują Jamesa. Jest wszędzie i nigdzie, dlatego też radzę ci sprawdzić szczelność słoików.
 • Kot – prywatnie kot Jamesa, znany z pogonienia jaguara, który towarzyszył kolejnej dennej konsoli. Niestety, zmarł ze starości w 2020 r.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]