Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

SciFun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SciFun (również: SkyFan) – polski youtuber, propagator kulistej Ziemi, brat Adbustera.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

SciFun słynie ze swojej serii pt. Płaska Ziemia – Poważna Analiza, w której to starał nawracać płaskoziemców na piekło heliocentryzm, seria miała tylko pięć odcinków, a youtuber narobił sobie wrogów. Do najpopularniejszego wroga zalicza się Króla Sanjayę z Lechii. Po zakończeniu tej serii SciFun robił jeszcze jakieś eksperymenty, filmy o ciekawostkach i prowadził serię, gdzie bawił się zabawkami i nazywał to pracą.

SciFun nagrywał wcześniej dużo eksperymentów, które do dziś puszczane są dzieciom w szkole na lekcjach chemii czy fizyki. Nagrał nawet gameplay z gry Universe Sandbox; legenda głosi, że SciFun jest jedyną istotą która wygrała tę grę.

Przez dłuższy czas SciFun nie wrzucał na kanał nowych materiałów. Był przetrzymywany przez Adbustera w piwnicy na specjalną okazję, ale uciekł prowizorycznym wehikułem czasu.

Wojna[edytuj • edytuj kod]

SciFun miał wojnę z wspomnianym wcześniej Królem; oficjalnie nikt nie wygrał (bo do żadnej wojny nie doszło, a tylko do gównoburzy w komentarzach), ale można powiedzieć coś o armii. SkyFan posiadał ogromną armię składającą się z bezmyślnych orków, a Sanjaya niewielką armię elfów, ponieważ Sanjaya stawia na jakość, nie ilość.

Nauczanie[edytuj • edytuj kod]

SciFun posiada lepszą zdolność do nauczania młodzieży niż przeciętny chemik lub fizyk.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]