SciFun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

SciFun (również: SkyFan) – polski youtuber, propagator kulistej Ziemi, brat AdBustera.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

SciFun słynie ze swojej serii pt. Płaska Ziemia – Poważna Analiza, w której to starał nawracać płaskoziemców na piekło heliocentryzm, seria miała tylko pięć odcinków, a youtuber narobił sobie wrogów. Do najpopularniejszego wroga zalicza się Króla Sanjayę z Lechii. Po zakończeniu tej serii SciFun robił jeszcze jakieś eksperymenty, filmy o ciekawostkach i prowadził serię, gdzie bawił się zabawkami i nazywał to pracą.

SciFun nagrywał wcześniej dużo eksperymentów, które do dziś puszczane są dzieciom w szkole na lekcjach chemii czy fizyki. Nagrał nawet gameplay z gry Universe Sandbox; legenda głosi, że SciFun jest jedyną istotą która wygrała tę grę.

Przez dłuższy czas SciFun nie wrzucał na kanał nowych materiałów. Najprawdopodobniej wciąż przetrzymywany jest w podziemnym pomieszczeniu przez swojego brata gdzie okazjonalnie trenuje brazylijskie sztuki walki.

Lecz patrząc na ostatnią aktywność jesteśmy w stanie uwierzyć, że SciFun jest w stanie wyjść z piwnicy jedynie podczas święta masońskiego, które odbywa się 23 grudnia (możliwe jest też, że on żyje tylko raz na rok z powodu Klątwy Płaskoziemców).

Wojna[edytuj • edytuj kod]

SciFun miał wojnę z wspomnianym wcześniej Królem; oficjalnie nikt nie wygrał (bo do żadnej wojny nie doszło, a tylko do gównoburzy w komentarzach), ale można powiedzieć coś o armii. SkyFan posiadał ogromną armię składającą się z bezmyślnych orków, a Sanjaya niewielką armię elfów, ponieważ Sanjaya stawia na jakość, nie ilość.

Nauczanie[edytuj • edytuj kod]

SciFun posiada lepszą zdolność do nauczania młodzieży niż przeciętny chemik lub fizyk.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]