SciFun

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SciFun (również: SkyFan) – polski youtuber, propagator kulistej Ziemi, brat Adbustera.

Biografia[edytuj]

SciFun słynie ze swojej serii pt. Płaska Ziemia – Poważna Analiza, w której to starał nawracać płaskoziemców na piekło heliocentryzm, seria miała tylko pięć odcinków, a youtuber narobił sobie wrogów. Do najpopularniejszego wroga zalicza się Króla Sanjayę z Lechii. Po zakończeniu tej serii SciFun robił jeszcze jakieś eksperymenty, filmy o ciekawostkach i prowadził serię, gdzie bawił się zabawkami i nazywał to pracą.

SciFun nagrywał wcześniej dużo eksperymentów, które do dziś puszczane są dzieciom w szkole na lekcjach chemii czy fizyki. Nagrał nawet gameplay z gry Universe Sandbox; legenda głosi, że SciFun jest jedyną istotą która wygrała tę grę.

Przez dłuższy czas SciFun nie wrzucał na kanał nowych materiałów. Był przetrzymywany przez Adbustera na specjalną okazję, ale uciekł prowizorycznym wehikułem czasu.

Wojna[edytuj]

SciFun miał wojnę z wspomnianym wcześniej Królem; oficjalnie nikt nie wygrał (bo do żadnej wojny nie doszło, a tylko do gównoburzy w komentarzach), ale można powiedzieć coś o armii. SkyFan posiadał ogromną armię składającą się z bezmyślnych orków, a Sanjaya niewielką armię elfów, ponieważ Sanjaya stawia na jakość, nie ilość.

Nauczanie[edytuj]

SciFun posiada lepszą zdolność do nauczania młodzieży niż przeciętny chemik lub fizyk.

Zobacz też[edytuj]