SFW

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
SFW czy też nie?

SFW (ang. safe for work) – internetowa kategoria estetyczna, a w dodatku jedyna słuszna w pracy, tak jak socrealizm. Jej przeciwieństwem jest NSFW, którego oglądanie może doprowadzić do wypadku przy pracy. Dlatego przed wchodzeniem na jakąkolwiek witrynę należy upewnić się, czy jest ona SFW, gdyż przeciwnym razie możesz stracić pracę za to, co oglądasz, a tak to najwyżej za to, że nie robisz.

W praktyce[edytuj • edytuj kod]

O tym, do której z tych kategorii (NSFW czy SFW) należy dane dzieło dana treść ocenia autor i robi to nie poprzez policzenie miejsc intymnych tam występujących, czy oceniając ogólny wydźwięk dzieła, lecz robi to według własnego widzimisię, co powoduje stosunkowo dużą ilość przypadków niezręcznych sytuacji między szefem a zatrudnionym. Dodatkowo, w każdej pracy istnieją nieco inne obyczaje i analogicznie inne jest prawdopodobieństwo, że ktoś w ogóle zobaczy na co patrzysz, co dodatkowo stawia znak zapytania. Najłatwiejszym sposobem na określenie tego, czy autor miał rację jest pokazanie tego szefowi. On wie wszystko, niech oceni.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Na wypoku zdarzają się obrazki z oboma tagami jednocześnie, oraz obrazki SFW zablokowane przez filtr;
  • Nonsensopedia jest SFW.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Crystal Clear kdm user male.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny socjologii. Jeśli rozumiesz swoją sąsiadkę – rozbuduj go.