Bot

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Uczniowie, zamiast uczyć się na lekcjach informatyki, zostawiają boty przy komputerach, a następnie idą na piwo

Bot – inaczej sztuczna inteligencja, udaje człowieka siedzącego przed komputerem, oraz wykonującego dziwne czynności, których ludzie po prostu nie potrafią.

Bot oznacza także osobę o IQ zbliżonym do IQ dziecka neo, boty zaskakują swoją inteligencją osoby wtajemniczone w informatykę, te osoby właśnie mają coraz większy problem z odróżnieniem czy dana wiadomość napisana została przez bota czy bota.

Jego inteligencja objawia się tym że jest w stanie dokonać najlepszego wyboru z możliwych. Uruchamiając komputer możesz mieć kilka, czyli jeden system operacyjny, Bot dokonuje wyboru najlepszego systemu operacyjnego ze wszystkich (czyli jednego). Ponadto umie dokonać trudniejszych wyborów, jak zakup nowej spódnicy, czy żakietu.

Rodzaje botów[edytuj • edytuj kod]

  • Boty do IRC – wirusy, które przejęły kontrolę nad komputerem admina, następnie go zahipnotyzowały i ogłupiły, aby w końcu przejąć kontrolę nad kanałem i wyrzucać niewinnych użytkowników za pisanie z Caps Lockiem, czy wysłanie miliona kopii tej samej wiadomości w ciągu 5 sekund.
  • Boty do gier on-line – programy używane przez ludzi którzy wmawiają innym graczom, że rzeczywiście siedzą już drugi tydzień bez przerwy przed komputerem, bez przerwy na siku.
  • Boty do gier FPS – symulują grę z prawdziwymi graczami, kiedy nie mamy internetu. Maniacy komputerowi rozgrywają z nimi mecze klanowe (będąc przy tym jedynym czynnikiem ludzkim w grze) a prawdziwi hardkorowcy po rozgrywce chodzą z nimi na wódkę.
  • Programy do rozmów – programy, które na każdą twoją wiadomość odpowiadają A wcale, że nie, OK, lub Nie, no to szkoda i po 15 minutach rozmowy pytają się o twoje imię. Przykładem takiego bota jest Infobot.
  • Boty do robienia poprawek na Nonsensopedii – boty, które czasami wandalizują poprawiają artykuł.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]