Pro

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ale noobski artykuł

Pro o tym artykule

Fuck you nobie!

Noob do pro

Pro, pr0, pr0 h4xX0r2 (ang. pro); (niem. der Proffesionalspielerundinternetnutzer) – osoba spotykana w internecie, która wie wszystko na swój wyuczony temat. Maniak komputerowy, przeciwieństwo n00ba i l4m3r00w. Określenie funkcjonujące również dla gracza komputerowego, który osiągnął absolutne mistrzostwo w użytkowaniu cheatów. Tacy jegomoście sieją postrach na serwerach publicznych, przerabiając wszystkich przeciwników w dymiącą stertę kompostu lub kaszkę dla niemowląt. Lubią się kumulować w duże kółka wzajemnej adoracji nazywane organizacjami gamingowymi lub po prostu klanami. Biorą także udział w różnorakich zawodach mających na celu wyłonienie największego cwaniaka.

Pro na forach[edytuj • edytuj kod]

Profil[edytuj • edytuj kod]

Na forach pro jest łatwo rozpoznawalny. Posiada on parę userbarów w podpisie, ponadto cytat z Basha, w emblemacie ma autorską grafikę przedstawiającą nic.

Posty[edytuj • edytuj kod]

Jego posty są mocno rozbudowane. Daje odpowiedzi na trudne pytania z zakresu informatyki. Czas czytania takiej jest porównywalny z czasem czytania artykułu o Tibii z Nonsensopedii. Jednakże! Nawet pro czasem wybuchają i odpisują „co za noob -.-”. Ileż można mówić jak w Mandrivie włączyć debug mode podczas kompilacji kernela…?!

Stosunek do i od innych[edytuj • edytuj kod]

Pro dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że jest pro i nie ma na forum drugiego takiego pro jak on. Udaje jednak skromnego, i gdy jest chwalony przez niubi odpowiada, że wcale nie jest taki mądry. Generalnie wszyscy na portalu czują do niego respekt, oprócz noobów, którzy twierdzą, że pr0 się wymądrza.

Pro w MMORPG-ach[edytuj • edytuj kod]

Sposób gry[edytuj • edytuj kod]

Dużo skilluje, dużo leveluje, siedzi 20h na dobę i pocina w grę. Jest w silnej gildii, ma silne plecy. Bardzo często PK-uje noobów, zwykle gdy oni PK-ują go psychicznie („fri itans pleas”, a jakby inaczej).

Stosunek do innych[edytuj • edytuj kod]

Noobów podpuszcza („ok, dam ci te itans” i zaprowadza go do najsilniejszego potwora w grze), z ziomkami z gildii PeKuje, ze zwyczajnymi graczami czasem pogada, czasem pobije, czasem pomoże, czasem Mazury. Jest często wynajmowany jako bloker na hunty i pro-tektor.

Pro w MMOSG[edytuj • edytuj kod]

Jest bossem swojej silnej gildii (w Plemionach zwanej plemieniem, w OGame zwanej sojuszem), ubija i zniechęca do gry setki graczy. Pilnie wyczekuje przed monitorem wybudowania się kolejnego budynku. Posiada dużą liczbę punktów, więc każdy chce być jego przyjacielem i dostawać surowce.

Pro w FPS-ach / MMOFPS-ach[edytuj • edytuj kod]

Umie strzelać ze wszystkich dostępnych broni w grze. Ma statystyki 142:0 lub lepiej, jeśli gra na serwerach publicznych. W meczach klanowych często ma sporą przewagę we fragach nad pozostałymi członkami teamu. Czasem dla podłechtania swojego ego (i wkurzenia pozostałych) po skończonej rozgrywce robi screena statystyk, którym chwali się na forum (zjawisko to osiągnęło już apogeum w CS-ie, gdzie wchodząc na czyjś profil w steamcommunity zastanawiamy się, czy nie pomyliliśmy portali i nie weszliśmy na jakąś no-life'ową fotkę). W innej odmianie tego gatunku gier, łączących fragowanie z klepaniem leveli, pr0 ma maksymalnie osiągnięty level i najlepszy ekwipunek, przoduje w statystykach celności i praktycznie we wszystkich możliwych dostępnych statystykach. O grach gdzie występują pojazdy, nie ma już nawet co wspominać.

Jak postępować z pr0?[edytuj • edytuj kod]

Możemy próbować załatwić takiego gościa, ale uprzedzam, że będzie to marnotrawstwo czasu. Nieważne co byśmy zrobili, i tak oberwiemy tak szybko, że nawet tego nie zauważymy. Będziemy się jedynie zastanawiać „jak on to zrobił?”. Pozostaje nam tylko wyrazić swoje uznanie dla umiejętności zawodowca następującymi słowami: go 2 hell fuckin cheater. Warto dodać także kilka miłych epitetów pod adresem rodziny mistrza i terminów anatomicznych do niego samego. Coś takiego jest dla pr0 powodem do dumy, który z wdzięczności może odpowiedzieć nam równie miłymi opiniami o nas. Tym sposobem rodzi się przyjazna atmosfera, a o to przecież chodzi.

Jak zostać pr0?[edytuj • edytuj kod]

Rzecz jest wbrew pozorom bardzo łatwa. Delikwent mający chęć zdominowania wszystkich i wszystkiego powinien wpierw zaopatrzyć się w cheaty z prawdziwego zdarzenia. Rozróżnia się następujące rodzaje cheatów: wallhack (widzisz innych przez ściany; dobre do podglądania sąsiadki), aimbot (celuje za gracza; przydaje się w stanie ubzdryngolenia), speedhack (zajedwabista prędkość poruszania; pozwala na spalenie zbędnych kalorii) i maphack (występuje wyłącznie w grach strategicznych). O te programy najlepiej zapytać na oficjalnym forum gry lub podczas internetowej potyczki na serwerze. Można być pewnym, że życzliwi gracze pomogą nam znaleźć to, czego poszukujemy.

Masz już cheaty? Zatem użyj ich i wbijaj na serwer! Po nabyciu wprawy w masakrowaniu oponentów powinniśmy zastanowić się nad wstąpieniem do jakiegoś klanu. Na początek warto wybrać małą grupkę ludzi bawiącą się pod szyldem Meet Your Makers, Roccat Schroet Kommando lub Fnatic. Istnieje niestety prawdopodobieństwo, iż nie zagościmy zbyt długo w ich szeregach, a to z takiego powodu, że będziemy zwyczajnie za silni dla tamtejszych zawodników. Ale nic to, dobry koń i po błocie pojedzie, jak mawiał mąż do żony. Zakładamy własną drużynę i następnie zapisujemy się do którejś z lig (ClanBase, ESL – uwaga, w tych ligach niemal wszyscy są pr0!). Pokonując kolejnych adwersarzy powinniśmy uplasować się na szczycie tabeli. Jeśli użytkowaliśmy cheaty odpowiednio dobrze, dostajemy specjalną nagrodę za umiejętność cwaniakowania. Nagroda ta nosi miano bana. Nierzadko zostajemy po tym zauważeni na scenie danej gry, dzięki czemu zdobywamy wielkie uznanie w oczach wszystkich użytkowników i wieczny szacunek.

Sprzęt dla pro[edytuj • edytuj kod]

Jednym z najważniejszych aspektów bycia progamerem jest posiadanie wyczesanego sprzętu wpływającego pozytywnie na prestiż i poziom lansu. Pr0 bez takiego sprzętu to tak naprawdę n00b! Czego potrzebujesz w takim razie? Przede wszystkim jednostki centralnej. Zapomnij o starannym dobieraniu podzespołów w celu zdobycia urządzenia o najlepszym stosunku cena/jakość. Tutaj liczy się tylko to, co jest najdroższe, więc ośmiordzeniowe procesory, 32 GB RAM, minimum osiem kart graficznych w SLI/Crossfire i inne wyrąbane rzeczy są najbardziej pożądane. Do tego dochodzi inny sprzęt e-sportowy. Kupuj jak największe monitory LCD (koniecznie panoramiczne!), najdziwniejsze podkładki, najbrzydsze słuchawki, najoczorypniej świecące klawiatury i najśmieszniejsze myszki. Gdy tylko pojawi się na rynku np. nowa mycha (mająca dwa zyliony dpi), należy zamienić nią swoją starą (która oferuje zaledwie jeden zylion dpi). Najwięksi zawodowcy co rok zmieniają sprzęt, nie możesz więc być gorszy. Pamiętaj tylko o podstawowej zasadzie: liczy się wyłącznie najdroższe!

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • W MMORPG-ach „pro” jest też skrótem od „protector” ale również „professional”. Na polski: osoba, która wyłudza kasę od graczy, mówiąc im, że będzie ich chronić. I gówno prawda. Ale przynajmniej dobry sposób na szybkie wzbogacenie się.
  • Nigdy nie będziesz pr0. A jeżeli nawet nim zostaniesz, to się o tym nie dowiesz, bo pro musi być mega skromny.
  • W Starcrafcie zawsze wybiera rasę Protossów.
  • Jako niemowlak prawdopodobnie był karmiony mlekiem NAN Pro 2. Oczywiście to tylko plotki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]