FotoŁowca 2022
Masz oko do wyłapywania absurdów? Zrób zabawne zdjęcie i prześlij je na konkurs FotoŁowca!

Kal-Online

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kal-Online – gra MMORPG, znana też jako 칼온라인 lub Kał-onlajn, osadzona w świecie fantasy.

Klasy Postaci[edytuj • edytuj kod]

W grze mamy do wyboru 4 klasy postaci:

 • Mu-Sa – rycerze, mięso armatnie, wyłącznie mężczyźni. Z racji, że dużo pakują, ich mózgi znacznie się skurczyły. Ich ulubione słowo to „HUA!!!”
 • Goong-Soo – łucznicy, z niewiadomego powodu są nimi tylko kobiety. W unieszkodliwianiu wroga nie przeszkadza im nawet fakt, że nie posiadają strzał.
 • Joo-Sol-Sa – magowie, również są nimi tylko kobiety. Gracze ładują im dużo w punkty inteligencji, co wcale nie czyni ich mądrzejszymi.
 • Baang-Hee – złodziejki, czyli najnowszy eksperyment ryżowych chłopców. Gracze do dziś nie potrafią określić idealnej kombinacji dla tej postaci.

Nazwy w Kal-Online[edytuj • edytuj kod]

Nazwy przedmiotów oraz imiona NPC, jakie napotkamy w grze, są dziełem wybitnych tłumaczy Inixsoftu, którym, jako pierwszym w historii, udało się przetłumaczyć koreańskie krzaczki na przypadkowe zlepki liter, co dało im wyrazy nieznanego pochodzenia oraz znaczenia. To właśnie dzięki ich wysiłkom, w grze spotkamy takie postacie jak: „HyuugJoo-SeungGong”, „Jin-Haeryang”, czy znajdziemy takie przedmioty jak: „Maegak Hwandoo Saehyung Big Sword”, „Gang Chul GooGap” itp. Tłumacze, jak sami twierdzą, zawdzięczają swój sukces jedynie sześciu browarom oraz jednej butelce szampana.

Gameplay[edytuj • edytuj kod]

Gra w Kal-Online jest bardzo fascynująca, co przyciąga coraz to nowe rzesze fanów. Aby zostać kalowym pr0playerem wystarczy zwinność sparaliżowanego żółwia oraz zdolność koncentracji 6-latka z ADHD. Rozpoczynając naszą przygodę z produkcją bliżej nieznanych koreańskich niewolników (pracujących za miskę ryżu dziennie) tworzymy postać. W zależności od płci gracza najczęściej wybierani są: knight (facet) i archer (kobieta). Nikt nie rozumie dziwaków grających magami. Na samym początku biegamy goli i wesoli z lvl 1 spamując non stop: „FREE GE0NZ PL0XXX”. Na dalszych poziomach doświadczenia gra jest niemniej ciekawa: jedną ręką trzymamy klawisz odpowiedzialny za tzw. medy, natomiast drugą klikamy na naszych przeciwników. Adrenalina osiąga niebezpieczny dla zdrowia poziom. W wolnych chwilach możemy pobiegać po miastach i polansować się przed newbie naszym super-elo grade 50 armorem, który prawie nic nie daje, a jest 30x droższy niż wcześniejszy „grejd”. Po każdym nowym update ktoś robi kasę na bugu, a inni otrzymują figę z makiem, bo żółtki znowu coś wycofają, pozmieniają. Jak wchodzi update to trzeba jak najszybciej nachapać się korzyści póki się da. Generalnie w Kalu rządzi jedna mafia która ma wszystko, a reszta nie ma nic. Nie masz znajomości? Jesteś nikim. Nigdy nie możesz pograć solo tylko latasz przez cały dzień i szukasz party,a w międzyczasie konkurencja robi mega lvl. W tej grze za kase możesz mieć wszystko od itemków, gildii aż po sam lvl. Żeby coś osiągnąć musisz łupać kilka lat po 24/7, w końcu i tak ktoś Cię haknie. Gdy zwracasz się do GMów przepraszają Cię, że nie mogą Ci pomóc.

System kal pointów[edytuj • edytuj kod]

Każdy nowy gracz otrzymuje po założeniu konta za darmo 100 kal pointów, na które może sobie popatrzeć. Jeżeli jakimś cudem uda się komuś zdobyć większą ilość, to i tak nic za to nie kupi, bo zanim zdąży wyskoczyć do Żabki za rogiem, to zostanie z nich okradziony. Kolejne kal pointy można zdobyć na dwa sposoby:

 • co roku odbywają się zloty kalo-maniaków, gdzie nooby z całego świata próbują wymawiać na czas najtrudniejsze nazwy itemów. Zwycięzca otrzymuje dyplom oraz kolejne 100 kal pointów;
 • na kal pointy można wymienić też prawdziwe pieniądze w tak zwanym kal shopie.

Zazwyczaj itemki zaraz po kupnie zostaną skradzione przez scamerów. Poszkodowany kontaktuje się z Inixsoftem, a ten uznaje, że gracz chce wyłudzić darmowe kal pointy i banuje mu konto. Wtedy poszkodowany zakłada nowe konto, gdzie widzi 100 darmowych kal pointów, które zachęcają go do kupna większej ilości. Znów kupuje przedmioty i znów jest okradany. W ten sposób zaczyna się błędne koło. Tak właśnie działa Kal Shop.

Uzależnienie[edytuj • edytuj kod]

 • Wychodzi z miasta na wieś i szuka „Demon Water Dragon”.
 • Wchodzi do wieżowca i idzie na najwyższe piętro w poszukiwaniu Lorda Doggebi.
 • Zastanawia się jaki GRADE ma jage plastikowy mieczyk.
 • Krzyczy „X”, myśląc, że usiądzie.
 • Wypija Czerwonego Powerade myśląc, że będzie szybciej biegał.
 • Siada na środku miasta i próbuje zawiesić w powietrzu nad sobą napis (np. Sell Bow g50).
 • Gdy widzi człowieka w masce, bije go.