Game Master

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Game Master Menelgame po dniu pracy

Jebać GM! GM to h*j

Gracz o Game Masterze

GM n00b! GM n00b! Rzal.ru GM-a!

Inny gracz o Game Masterze

Prosze pąmiętać, że nie mam rodzeństwa.

Game Master Stefan o sobie

GM Stefan to muj brat!11

Tibijczyk o Game Masterze podczas rozmowy z kolegą

Game Master (łac. gameo mastateo lub pot. gej(m) master) – W grach MMORPG osoba sprawująca władzę. Ma możliwość karania graczy za ich występki. Wszyscy gracze czują respekt do Game Mastera. Uważany za Boga przez wszystkich dookoła. Ciekawą rzeczą jest, iż przeciętny GM potrafi mieć 34 i pół brata oraz 17 sióstr. Jest on nadzwyczajnym graczem; potrafi on w jedną godzinę rozdać 100 banów.

Stworzenie pierwszego Game Mastera[edytuj • edytuj kod]

Oto fragment legendy o powstaniu pierwszego Game Mastera.

[...] a gdy skończyli ustalać gdzie powstanie ich serwer, Piotr powiedział Bogu:

Ależ Boże! Na naszym serwerze mogą także grać nooby, będą siać zamęt i rozpustę na naszym serwerze!

Jednak Bóg uspokoił Piotra i rzekł:

Nie martw się Piotrze, na wszystko jest jakaś rada.

Piotr zamyślił się, chciał dowiedzieć się, jak zapobiec rozróbie i chaosie na serwerze.

Wiem!

Rzekł Piotr i kontynuował swoją wypowiedź.

W każdym miejscu postawimy kamerę, a do monitoringu, zatrudnimy wiernych.

Bóg powstrzymując się od śmiechu, wymyślił swoją teorię zapobiegania zamętu, mimo tego iż jest wszystkowiedzący, zajęło mu to pięć minut.

Niech się stanie Game Master!!

Chcąc zawstydzić Piotra Bóg dodał:

Niech się stanie cała armia Gameów Masterów Game Masterów! Niech tępią robactwo! A na wiadomości od pr0, dlaczego nie działają jakieś przedmioty są Admini i Deweloperzy! A nad wszystkimi Game Masterami będzie czuwał Head Game Master.

Tak powiedział Bóg i tak stał się Game Master. Game Master posiadał święte moce do przywoływania przedmiotów, leczenia a nawet unicestwiania robactwa. Jednak wszyscy Game Masterzy najczęściej używali swój święty artefakt BANHAMMER, którym gracz dotknięty skazywany był na wygnanie, i do gry już nigdy nie wracał na czas określony.

Zajęcia Game Mastera[edytuj • edytuj kod]

Jedno z narzędzi Game Mastera podczas pracy

Kiedy Game Master ukaże się w miejscu przebywania dużej ilości graczy, najczęściej odpowiada na pytania graczy. Najpopularniejsze pytanie to fri itanz pls, na które odpowiedź brzmi zazwyczaj No, co kończy się niecenzuralnymi wyzwiskami gracza w stronę Game Mastera. Game Master dotyka delikwenta banem.

Czasami zdarza się, że Game Master dostaje wiadomość od gracza Witaj, utknąłem w pewnym miejscu w jaskini, i nie moge sie ruszyć, czy możesz odesłać mnie do miasta?. Game Master zna swój kodeks GMa i odpowiada jak każdy pomocny GM. Nie rozpatrujemy spraw technicznych gry poprzez wiadomości, proszę wysłać e-maila do działu technicznego, do kierownika od spraw bugów który skieruje tę sprawę do rozpatrzenia trybunałowi konstytucyjnemu naszego serwera, który zadecyduje o tym, czy twoja postać zostanie odesłana do miasta. Należy pamiętać, iż rozpatrujemy tylko sprawy kont, które wykupiły premium za co najmniej 100 zł.

W otwartej rozmowie Game Master używa dużo trudnych słów, tak aby jak najmniej osób mogło z nim porozmawiać. Większość osób wdających się w konwersacje z Game Masterem to snoby.

Game Master w Text RPG[edytuj • edytuj kod]

Mniej znane większości Tibijczykom graczy gry Text RPG posiadają swojego Game Mastera, który zazwyczaj pełni rolę Boga, i decyduje o tym co dzieje się w świecie. Aby uporać się z graczem którego chętnie pozbyłby się z gry, uśmierca jego postać zmuszając go do odejścia, taki gracz zazwyczaj nie tworzy nowej postaci, gdyż jest zdenerwowany. Jeśli Game Masterzy biorą aktywny udział w grze, zazwyczaj są tam Królami Świata, lub wielkimi groźnymi silnymi czarnymi rycerzami o imieniu „Shaedoblackknightolis” który grozi całemu światu.

Praca Game Mastera[edytuj • edytuj kod]

Praca Game Mastera nigdy, ale to przenigdy nie obejdzie się bez narzędzia pokazanego obok.

Stanowisko Pracy[edytuj • edytuj kod]

Game Master przesiaduje w wygrzanym fotelu, przeważnie w swoim domu. Robi sobie co chce bo i tak nikt na niego nie patrzy, a jak na chwilę zniknie to i tak nie zrobi to różnicy, bo co się będzie noobami przejmował. Spokojnie może sobie zjeść obiad, i nic mu nie przeszkodzi. Blisko stanowiska pracy znajduje się nektar, którym Game Master delektuje się gdy odpisuje graczom.

Honorarium[edytuj • edytuj kod]

Game Master zazwyczaj pracuje za darmo, jednak w niektórych przypadkach dostają za to pieniądze i wcale się tego nie wstydzą. Nie wiemy jednak jak funkcjonują firmy które zatrudniają Game Masterów i czy podpisują z nimi umowy.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]