Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Anarchy Online

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Farmię, więc jestem.

Kartezjusz

Eureka!

Już mam sposób na farmienie GA4

Śmiertelniku, który tu wchodzisz, pożegnaj się z nadzieją.

Napis na N00b Island

FunCom broke the Internet.

Przysłowie ludowe

Anarchy Online – gra MMORPG wydana w 2001 roku przez FailCom (oficjalnie FunCom) dla anarchistów, powszechnie uznane i szanowane norweskie studio, które zasłynęło głównie dzięki niebywale udanej premierze gry Age of Conan. Gra według twórców osadzona jest w szeroko rozumianych klimatach science fiction, jednak generalnie gracze zgadzają się z tym, że klimat to esencja stylu country, bowiem gra jest raczej symulatorem farmera (oddajmy twórcom to, że futurystycznego farmera).

Fabuła[edytuj • edytuj kod]

Akcja gry toczy się w wieku naszej ery. (Wszech)światem rządzą Złe Korporacje. Najbardziej złą jest Omni–Tek. Korporacja Omni-Tek podczas eksploracji planety Rubi–Ka (nazwanej tak na cześć starożytnego polskiego farmera oklasków) odkrywa złoża notum. Okazuje się, że Notum ma wspaniałe właściwości, dzięki którym może być z powodzeniem stosowane w nanotechnologii. Omni–Tek (jak wszystkie bad asses) szybko zwietrzył zysk i zaczął wydobycie Notum.

Rubi-Ka staje się mniej dzika, a jajogłowi Omni–Tek rozwijają nanotechnologię. Militaryści chcą militarnej ekspansji (jak to militaryści). Ale najpierw ktoś musi wydobywać to Notum. Omni–Tek jako Bardzo Zła Korporacja zatrudnia górników, których traktuje bardzo, bardzo źle. Powstają więc związki zawodowe, dla jaj nazwane klanami. Klany protestują, Omni–Tek urządza masakrę, klany jeszcze mocniej protestują, Omni-Tek urządza jeszcze większą masakrę. W końcu bunt osiąga punkt krytyczny i znaczna ilość robotników zbrojnie podnosi rękę na Złą Korporację. W efekcie Klany podbijają znaczną część Rubi–Ka i stają się regularną armią. Mimo tego, że wyzwoliły się spod jarzma Aten, wciąż walczą, ale już nikt naprawdę nie wie, o co.

Wskutek pewnych eksperymentów ze słońcem i/lub wydobyciem notum coś poszło nie tak. W dodatku odkrywa się szczątki obcej cywilizacji. Splot wydarzeń jakimś cudem ściąga akcję wydarzeń na naszą kochaną Ziemię, a wszystko przez rabunkową ekspansją militarną, górniczą, ekonomiczną, UFO, Onych lub inne elementy wywrotowe.

Rozgrywka[edytuj • edytuj kod]

Typowy farmer z AO

W Anarchy Online istnieje jeden rodzaj graczy – farmer. Wszystko w tej grze opiera się na żmudnym farmieniu, tj. zdobywaniu:

  • Leveli – aż 220!;
  • Alien expa – 30 leveli;
  • Itemów – kilka miesięcy chodzenia na rajdy;
  • Kasy – drożyzna i inflacja w dalekiej przyszłości mają się równie dobrze;
  • Specjalnych tokenów – szczyt nudy;
  • Punktów PvP – niestety, battlegroundy z WoW-a zawędrowały też na Rubi–Ka.
  • Można też grać będąc jednocześnie afk (afk online), na złość proszącym o buffy noboom.

Generalnie, prawie wszyscy farmią, farmili alba będą farmić. Reszta śpi, albo już dawno nie gra w AO, albo umarła. Jako, że w AO botów nie ma, więc wszyscy, jak przystało na na prawdziwych farmerów, żyją z pracy własnych rąk.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Crystal Clear app Volume Manager.png Autor tej sekcji wpisał tu raptem parę słów. Jeżeli denerwuje Cię takie postępowanie – rozwiń ją.