Forum internetowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tak wygląda forum z zewnątrz. Oglądanie forum wewnątrz jest zbyt niebezpieczne, żeby je tu pokazać

Ej czemu jkaiś 'modremator' mi usunoł temat?

Najczęściej zadawane pytanie na forach

-Hej, mam problem z włączeniem Medala. Co mam zrobić? Proszę o pomoc!
-Reinstaluj grę ;)
-Reinstalowałem już ze trzy razy!
-A to nie wiem.

Najczęstsza treść tematu na forum o grach

Forum – jeden z rodzajów stron internetowych, w teorii pozwalający na konwersację na różne tematy z osobami z całego świata, dowiadywanie się ciekawych rzeczy o codziennych czynnościach i dyskutowanie o swoich hobby. W praktyce fora to skupiska noobów, Dzieci Neostrady, kujonów i jeszcze kilku typów przeciętnego użytkownika Internetu, od których włos na głowie łysego siwieje, a którzy dyskutują o wszystkim czego tylko nie dotyczy tematyka forum.

Działy forum[edytuj • edytuj kod]

Kobiety mawiają, że jeśli widziałeś jednego mężczyznę nagiego to widziałeś już wszystkich. Z forami nie jest inaczej, gdyż najczęściej jedno forum kopiuje pomysły z drugiego. Czasami przeglądanie całej listy działów i subforów, będących w połowie często radosną inwencją administratorów może zająć około godziny, przedstawimy tutaj te standardowe.

 • FORUM/OGÓLNIE

Najbardziej wytłuszczony przez adminów. Jako że znajduje się tu regulamin danego forum, żadnemu normalnemu użytkownikowi (czyt. trollowi) nawet nie przyjdzie do głowy by tu zajrzeć. Dla zapełnienia totalnej nicości panującej w dziale, obok regulaminu wstawia się zwykle jakieś porady dla nowych, najczęściej zadawane pytania, listy użytkowników zbanowanych i inne nikogo nie obchodzące duperele.

 • AKTUALNOŚCI

Drugi, „najważniejszy” dział, zaraz po ogólnych. Stworzony by informować o różnych nowinkach, osiągnięciach użytkowników i konkursach. Administratorzy umieszczają go najczęściej „po to by był”, gdyż potem nawet oni tam nie wchodzą.

 • TEMAT FORUM1/2/3/4/5/1000000

Dział zajmujący się główną tematyką forum, w przypadku książek, gier lub filmów jest ich kilka. Jak wyżej, zrobiony tak dla zasady. Zwykle pustki, w przypadku gier od czasu do czasu jakiś noobek zapyta się o jakąś pierdołę typu: a na co tu sie chodzi? zabilem wrogjego rzolnieża jak podniesc jego splówe?

 • O NAS/UŻYTKOWNICY/FORUMOWICZE(opcjonalne)

Kolejne nudne subforum, które zachęca użytkowników aby się przedstawili. Dość popularne (za sprawą dzieci neo, zakładających multum tematów „czeźdź jezdem bardek i mam 20 lad).

 • no i gwóźdź programu czyli OFF-TOPIC/HYDE PARK/ROZRYWKA

Ulubiony dział wszystkich użytkowników forum, zawalony przez tryliazenobilionocentyliokurwamaciomiliardony tematów o wszelkiej tematyce np. Najwienkrza gluba jakom wydubałeź czy Jak zjeść zópe widelcem. Użytkownicy dzielą się tu przeżyciami z dzieciństwa (czyt. sprzed 10 minut), wyczynami i osiągnięciami, głupotą swoich przyjaciół, wymyślonymi historyjkami, wyznają sobie też jak zrobić różne ciekawe rzeczy (Teras pofiem wam jak zrobić kapuśniak,Jak zrobić wibrator z szczoteczki do zembuf), czy też zwyczajnie wymieniają się linkami do różnego rodzaju klipów wideo. Jednak w większości dział ten zdominowany jest przez fascynujące gry forumowe wymyślone przez wybitniejszych użytkowników, np. Liczymy do miljona, Niekończonca sie opowjeść, Oceń utfór popszednika, Liczyma do dwuch miljonuf, Państfa-Mjasta, Statki, Głupje żeczy w sklepah, Liczymy do dwuch miljonuf piontkami.

 • SHOUTBOX

Właściwie nie jest to dział, a coś w rodzaju małego czatu, stworzonego z myślą o użytkownikach z zaburzeniami osobowości, którzy mogą to bezkarnie znęcać się nad swoją klawiaturą. Zwykle udzielają się tu 10-latki z milionem postów na koncie, którzy wstawiają głupie linki i obrazki myśląc że są dżezi.

Rodzaje użytkowników[edytuj • edytuj kod]

Wśród nawału osób udzielających się na forach możemy wyróżnić kilka podstawowych grup:

 • Administratorzy – najsilniejsza, najbardziej wpływowa i ogólnie najbardziej pro grupa na forum. Wyłaniana z grona elitowców. Nazywani również Stwórcami, są najwyższym bóstwem czczonym przez użytkowników forum. Każdy z nich utrzymuje, że to dzięki nim to forum funkcjonuje, i że bez nich strona ta stałaby się skupiskiem trolli i dzieci neo. Uwielbiają też dyskutować z innymi, ile to oni czasu i serca włożyli w to forum i że trzeba im wybaczyć częstą nieobecność (ta nauka). Większość jednak ogranicza swój początkowy zapał po odpaleniu forum i nabiciu z nim pewnej popularności do zajrzenia raz na pół miesiąca, czy nie przepełniła się czasem skrzynka prywatnych wiadomości. Sami zaś zwalają całą robotę na moderatorów, zasuwających na okrągło w nadziei zostania administratorem. Posiadają magiczną moc banowania i mianują tych mniej wkurwiających użytkowników moderatorami.
 • Moderatorzy – grupa nieco bardziej zaangażowanych użytkowników (bądź też kolegów administratorów), często z największą liczbą postów i punktów. Zasłużyli się tym, że porzucili swe życie dla forum i ślepo oddali się administratorowi, a nawet go nie denerwowali. Moderatorzy to to samo co poniżej, tyle że jak tych wkurwisz, to wylatujesz z forum. Moderatorzy mogą banować userów i „moderować” (czyt. banować userów) forum.
 • Elita – muodziesh w wieku 13-20, szpanują ogromną liczbą postów i szpanerskim (najczęściej kolorowym) nickiem. Każdy z nich uważa się za półboga i robi wszystko by mieć opinię wyluzowanego i kontrowersyjnego ekscentryka. Najczęściej członek tejże sekty elity swą popularność zbudował na nawale postów w choćby najbardziej obcych mu tematach. Zawsze ma avatar z jakąś postacią z anime, bądź jak najbardziej czarny z jego nickiem. Współstanowią prawo na forum – regulamin znają na wskroś, do skoszenia newbie są pierwsi, sami zaś niemal nietykalni. Poznasz go także po odzywkach; chociaż są tacy, którym naprawdę ripostowanie wychodzi, to jednak większość jest śmieszna tylko z powodu e-charyzmy. To ludzie z tej grupy zostają potem moderatorami, oczywiście gdy taki osobnik się wykaże, a potrafi. Rany…
 • Wannabe elita – irytująca grupa użytkowników, którzy sami chcą dołączyć do forumowej elity. W tym celu spamują co żywo i udzielają się w każdą możliwą część forum. Jeśli próbują pomóc, najczęściej łowią to z pierwszej strony wyszukanej w Google bądź (częściej) podają sam adres Google. Kopiują riposty swych idoli z elity i wyzywają się z noobami, zapominając, że nawet elita nie karmi trolli, tylko je zgłasza administracji – w końcu za donosy są profity.
 • Zwykli użytkownicy – rejestrują się albo mając jakiś problem, albo będąc po prostu pasjonatami tematu. Najczęściej po pomocy innych idą sobie w siną dal. Ci, którym zapału wystarcza na trochę więcej, stają się wannabe-elitą bądź nikim, bowiem przez brak wywoływania burz są niezauważani.
 • Neo Kids – dawniej najbardziej rozpowszechniona grupa na forach, dziś gatunek wymarły. Neo kidami nazywano trolli, spamerów i innych upierdliwych jak petent istotek w wieku 10-15 lat. Ich ulubionymi zajęciami były: spam, trolling, spam oraz trolling, spam lub trolling ew. spam i trolling. Napisać posta bez przekleństwa? To było dla nich przecież do kurwy nędzy niemożliwe! Zwykle kończyli banicją.

Najczęściej spotykany slang[edytuj • edytuj kod]

 • No pytam, GdZiE WtEdY ByLi RoDzIcE???!!!
 • Nie jesteśmy specjalistami. Najlepiej skontaktój się z lekarzem
 • hmm masz dylemat chłopie
 • niedoruchana
 • SlOdZiUtKa MySzKa CzEkA Na CiEbIe!!!!!!!!{miau}!##$%$^^&$%@$!@$
 • Dostaniesz warna
 • Ej czemu nie mogę być modem???????? xP
 • Zdejmij tego bana!!!
 • Pszypadeg?
 • Nie sondze

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]