Niekryty Krytyk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Niekryty Krytyk ocenił nawet samego siebie
Niekryty Krytyk na prezydenta!

Niekryty Krytyk to jest krytyk, który się nie krytykuje?

Przygłupi maturzysta o Niekrytym Krytyku

Widzę go 5 sekund i już mam ochotę mu przySłuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragmentlić

Niekryty Krytyk sam o sobie

Ja to bym zjadł batona… Czekoladowego.

Niekryty Krytyk o Niekrytym Krytyku

Wierzę w piekło, ale mnie na szczęście gimnazja ominęły.

Niekryty Krytyk o swojej głównej widowni (i nie chodzi tu o piekło)

Niekryty jest nieukryty bo nie umie się schować?

Przemyślenia przeciętnej Gimbazy o Niekrytym Krytyku

Niekryty Krytyk – polski youtuber, don wszystkich donów, człowiek dzięki któremu okazało się, że filmy na WDŻ mogą być bardziej zabawne niż przedtem, krytyk sztuki wszelakiej: filmów, seriali, gier (Na platformy PC, PlayStation, Ruskie jajeczka), książek (pod warunkiem, że mają max. 12 stron), dodatków do gum do życia, reklam, a także innych internetowych celebrytów.

Inspiracje[edytuj • edytuj kod]

Jak sam Niekryty Krytyk przyznaje, w swojej twórczości inspirował się takimi znanymi celebrytami internetu jak Nostalgia Critic, Angry Video Game Nerd, Ray William Johnson. Wykorzystując fakt, że w kraju ludzi nie grzeszących zupełnie znajomością języków obcych nikt nie znał kogoś takiego jak NC, czy AVGN, Maciek postanowił stworzyć własny program. Chociaż sam tego nie przyznaje, niektórzy zarzucają mu również inspirowanie się Kubą Wojewódzkim, o czym świadczyć może fakt posiadania okularów.

Tożsamości[edytuj • edytuj kod]

Niekryty Krytyk cierpi na podwójną tożsamość. Tak naprawdę, Niekryty Krytyk na co dzień wcale nie jest Niekrytym Krytykiem, tylko Maćkiem. Chociaż wiele osób zna Niekrytego Krytyka, nikt nie wie kim jest tajemniczy Maciej. Informacji o nim jest naprawdę niewiele.

Maciej[edytuj • edytuj kod]

Wiadomo, że Niekryty Krytyk w rzeczywistości nazywa się Maciej Frączyk i pochodzi z Łodzi. Wiadomo, że mieszka w Poznaniu, w domu z białą ścianą w tle. Jego hobby to: śpiewnik w kościelnym chórze dziewczęcym, wąchanie kleju pod przykrywką budowania modeli samolotów, sikanie do zlewu (bo wygodniej) oraz obżeranie się dżemem dla utrzymania weny twórczej[1]. Jest magistrem. Czerpie dochody z branży reklamowej. W jednym ze swoich filmów[2] wyznał, że jest żonaty, co wywałało falę depresji u jego fanek.

Niekryty Krytyk[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Gdy się nudzi, Maciej staje się niebezpieczny. Mieszka w internecie, w odtwarzaczu z białą ścianą w tle. Jego hobby to: pedofilia, zoofilia, czarny humor, dowcipy o poniżaniu kobiet i oglądanie filmów dla dzieci (co jest hobby pochodnym od pedofilii). W przeciwieństwie do Macieja, nie ukończył studiów anglistycznych (nie potrafi nawet poprawnie wypowiedzieć słowa bitch). Czerpie dochody ze sprzedaży koszulek.

Inne pseudonimy[edytuj • edytuj kod]

Oprócz tego Niekryty Krytyk jest znany pod wieloma innymi nazwami, w tym:

Programy Niekrytego Krytyka[edytuj • edytuj kod]

Niekryty Krytyk stworzył sześć programów. Różnią się one tym, że… inaczej się nazywają?

  • Przemyślenia Niekrytego Krytyka – tak naprawdę bohater nie prezentuje swych przemyśleń, a jedynie opowiada dowcipy nawiązujące do losowych scen z jakiegoś filmu.
  • Niekryty Krytyk ocenia – Niekryty wcale nie ocenia, a jedynie kpi sobie ze znanych ludzi.
  • W dwóch słowach – tak naprawdę, Niekryty używa więcej niż tylko dwóch słów. Zwykle odcinki zawierają 87 słów.
  • To było coś! – tak naprawdę powstało tylko pięć odcinków, więc nikt nie wie o co chodzi.
  • Niekryty Krytyk i Przyjaciele – tutaj występuję ze swoją siostrą/dziwnymi ludźmi/Kubą Jankowskim z popularnego programu ulicznego/innymi dziwnymi ludźmi. Zapomniane i odstawione na półkę.
  • Historia świata według Niekrytego Krytyka – właściwie to nigdy nie mówi o takich wydarzeniach jak np. Bitwa pod Racławicami czy Potop Szwedzki. Program jest o zwykłych przedmiotach jak gazowany kisiel malinowy w używanych kubeczkach jednorazowych. Program nie na YouTube, a w Radiu ZET, co oznacza debiut Niekrytego poza internetem.
  • Niekryty Krytyk w Radiu ZET – tam Niekryty wyśmiewa wydarzenia na świecie. Tak jak Historia świata według Niekrytego Krytyka, był nie na YouTube, a w Radiu ZET.

Bitwa wideoblogów[edytuj • edytuj kod]

W 2011 roku, Niekryty Krytyk zaczął poważnie cierpieć na brak fanów (miał ich tylko 68175). Nagle przypomniał mu się jego pierwowzór – Nostalgia Critic i jego wojna z innym idolem – Angry Video Game Nerdem. NK postanowił wywołać wojnę z programem Matura to bzdura. Niestety NK za bardzo uwierzył w inteligencję swoich fanów, którzy całymi rzeszami spamowali biedny program MtB i wytrzeszczyli oczy z niedowierzaniem, gdy dowiedzieli się, że to było udawane. Ale liczba widzów wzrosła do 75000, więc ogólny efekt został osiągnięty.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty:

Przypisy

  1. Źródło: [1]
  2. O, tutaj