Fan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fani wiatraków i krzeseł opanowali Google Grafika

Fan – osoba cierpiąca na zaburzenie postrzegania rzeczywistości ze względu na niepohamowaną miłość do wykreowanego przez media gwiazdora. Prawdziwy fan wie o nim absolutnie wszystko, a jego życie uzależnione jest od jego wpływu. Fani wiedzą kiedy ich ulubieńcy jedzą, pierdzą, z kim się zadają i jaki kolor bielizny noszą, a to dopiero początek całej góry lodowej. Bardzo często zdarza się też tak, że sam idol po rozmowie z fanami dowiaduje się wielu, ciekawych rzeczy o sobie, jak na przykład „z kim ma dziecko”.

Typy fanów[edytuj • edytuj kod]

Wyróżnia się cztery podstawowe gatunki fanów:

  • Psychofani – najbardziej niebezpieczna grupa przypominająca raczej sektę. Ich idol jest czymś więcej niż obiektem kultu, a za jego minimalną zniewagę wpadają w szał i łapią za siekierę. Wchodzenie w drogę psychofanom skończyć się może wpierdolem, a w skrajnych przypadkach i kipą. Psychofan otoczony jest toną wszelkiego rodzaju akcesoriów związanych z jego ulubieńcem, onanizuje się do plakatów i stara się usilnie zarażać otoczenie swoją pasją.
  • Fangirl – dziewczyny zazwyczaj 10-16 lat. Kochają swojego idola najczęściej aktora, muzyka, sportowca,celebrytę, ponad życie. W pokoju pełno mają słitaśnych plakatów z nim oblepionych naklejkami w kształcie serc. Udają, że są emo i ciągle płaczą, bo nie są żonami swego idola. Ich pragnieniem jest w przyszłości związać się z nim. Kiedy widzą obiekt swych westchnień piszczą i mruczą „Aaaahhhhh” Lubują się w robieniu słit kolaży ze swą sympatią w aplikacji PiZap. Często piszą fanfiki o miłości swojej i swego idola. Nie są niebezpieczne.
  • Fan (sympatyk) – umiarkowana wersja . Cichy sympatyk, który ma w życiu ważniejsze rzeczy do roboty niż szlochanie i wzdychanie do zdjęcia czyjejś mordy. Nie pogardzi jednak twórczością swojego idola, którą po prostu lubi i która dodaje mu radości w życiu.
  • Pseudofan – najczęściej jest to dziecko próbujące zabłysnąć wśród rówieśników. Jego życie polega na małpowaniu podpatrzonych wzorców i obnoszenie się ze swoim domniemanym fanostwem. W gruncie rzeczy nie ma to nic wspólnego z oryginalną ideą artysty, co jednak rzadko kiedy mu przeszkadza. Komercjalizuje się on wówczas dostosowując się pod wyobrażenia grupy pseudofanów zarabiając dwa razy więcej niż dotychczas. Pseudofanem zostaje się czując nagłą potrzebę miłości po usłyszeniu zaledwie jednej piosenki bądź zobaczeniu danej osoby w telewizji. Pojawiały się liczne wątpliwości, czy zaliczać tą grupę do grona fanów, jednakże kompleksowa wiedza na temat idola zadecydowała o jej przyłączeniu.

Fan gear[edytuj • edytuj kod]

Podstawowym elementem wyposażenia fana są koszulki, bluzy, czapki, majtki, skarpety z wizerunkiem swojego ukochanego idola. Fan nie rozstaje się z nimi na krok, a w towarzystwie jego znajomi uraczeni są zalotnym spojrzeniem nadruku na dowolnej części garderoby. Bardzo często fan stara się za wszelką cenę upodobnić do swojego idola za pomocą makijażu, fryzury, a w skrajnych przypadkach i operacji plastycznych.

Mieszkanie fana[edytuj • edytuj kod]

Pokój prawdziwego fana składa się z oblepionych do granic pojemności plakatami ścian, a w skrajnych przypadkach też i sufitu. Obowiązkowy jest segregator, gablotka, skrzynia bądź wywrotka służąca do przechowywania wszystkich możliwych skarbów związanych ze swoim obiektem kultu. Co bogatsi pozwolić sobie mogą na woskowe, plastikowe bądź gumowe manekiny przypominające idola, z którymi sypiają, a nawet spółkują. Dywany w mieszkaniu przedstawiają plakat filmu, bądź okładkę jego albumu. Pod prysznicem znajduje się wielka, ceramiczna figurka idola z uniesioną ręką. Jego otwarte usta pełnią funkcję kranu, pacha prysznica, a naciskając na genitalia leci mydło w płynie. Nie trzeba chyba wspominać, że wszelkie zasłonki, ręczniki i kocyki są z podobizną lub logiem idola. Dzwonek do drzwi przemawia jego głosem, a jeżeli jest to piosenkarz, wygrywa losowo jedną z jego piosenek. Jeżeli fan posiada ogródek, kolory kwiatków w rabatkach układają się w twarz idola, a skrzaty ogrodowe, będące jego podobiznami, po aktywowaniu fotokomórki działają podobnie jak dzwonek do drzwi.

Antyfani[edytuj • edytuj kod]

Żeby nie było za słodko, każda grupa fanów posiada naturalnych, śmiertelnych wrogów w postaci antyfanów. Nie, żeby nie podobał im się dany obiekt kultu. Antyfani nienawidzą głównie po to, żeby utrzymać równowagę w danej kwestii. Ulubionym zajęciem antyfana jest wchodzenie na rozmaite fora internetowe oraz leczenie kompleksów przez wypisywanie obelg na temat niepożądanego przez nich zjawiska. Ma to jednak odwrotny skutek, ponieważ im bardziej zacięcie poruszają kwestię danego artysty, tym więcej osób może go poznać i pokochać. Nikt jednak nie zdaje sobie z tego sprawy i w związku z tym, antyfani cieszą się chwilową poirytowaniem jakie wywołali na twarzy fanów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]