PlayStation

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
PS3 według Microsoftu

PlayStation – elektroniczne cudo służące do gier wideo (i nie tylko), wymyślone przez japońskich naukowców w celu wszczepienia w kulturze zachodniej własnej ideologii. Produkowane przez koncern Sony w celu zmylenia kupującego co do jakości i niezawodności.

Istniejące gatunki PlayStation[edytuj • edytuj kod]

  • PlayStation (PS1) – pierwsza konsola. Mimo wielu lat planowania, konsola i tak przypomina pudełko na kanapki. Bardzo interesujący sprzęt, po 30 minutach gry konsola zaczyna się topić, a rozżarzone odłamki płyty (i głównej, i CD) latają we wszystkie strony.
  • PSOne – to samo, co powyżej, ale mniejsze, i można podłączyć do tego ekranik LCD oraz zasilać ją z gniazdka w zapalniczce samochodowej, co dwukrotnie zwiększyło liczbę wypadków samochodowych w roku wydania sprzętu. Ponoć dresiarze robili na tej konsoli turnieje w Tekkena 3.
  • PlayStation 2 (PS2) – inaczej wygląda, obecnie najpopularniejsza, bo tania jak barszczyk. Wyglądem przypomina typowy odtwarzacz płyt kompaktowych.
  • PlayStation 3 (PS3) – prawdziwa bestia, a zarazem bubel. Jeszcze większą moc daje tej konsoli ultra wielki wszechpotężny procesor Cell. Dzięki napędowi Blu-Ray gry się dłużej ładują niż w poprzednich konsolach. Można na niej przeglądać strony pornograficzne YouTube.
  • PlayStation Portable (PSP) – efekt połączenia komórki, tostera, odtwarzacza DVD i jednorękiego bandyty, ale do dziś dokładnie nie wiadomo co to jest. Konsola bardziej dla ryzykantów, ponieważ cokolwiek byś nie zrobił, cegła rozwali ci pamięć, po czym elegancka konsola zamienia się w jeszcze bardziej elegancki trzymacz do papieru.
  • PlayStation Vista Vita (PS Vita) – nowa wersja tego powyżej. Jest droga jak PS3, ma ekran ukradziony z ajfona, posiada 2 analogi i Bóg wie co jeszcze. Polskie grono posiadaczy konsoli znane jest jako "Rada Dwunastu" - od ilości egzemplarzy konsoli rozprowadzonych na polskim rynku.
  • PlayStation TV (PS TV) – nikomu nieznana odmiana PS Vity. Nie potrafi uruchomić YouTube'a oraz 90% wszystkich gier na Vitę.
  • PlayStation 4 (PS4) – Jest bardzo ciekawa – jest konsolą, ma dostęp do internetu, można ją obsługiwać przez kontroler, i co najważniejsze, DA SIĘ NA NIEJ GRAĆ W GRY. Ciekawe, prawda? Obecnie została odesłana do wiecznej otchłani nieistotności przez swojego następcę.
  • PlayStation 5 (PS5) – Następca konsoli powyżej. Wygląda jak dekoder Cyfrowego Polsatu między dwoma kartkami zajebiście. Pad jest od Xboxa nowy i do tego wygodny oraz ładnie zaprojektowany.
  • PlayStation 5 Digital – to samo co wyżej, tylko bez napędu na płyty.


Crystal Clear device joystick.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny gier. Jeśli umiesz grać nie tylko na nerwach – rozbuduj go.