Wii U

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tego po prawej nie mylić z Xbox 360

How U will play next?

Nintendo z pytaniem o literce U

Procesor Wii U jest straszny i wolny. Nie będziemy pracować nad takim śmieciem!

Oles Shishkovtsov o Wii U

Łii juu łii juu łii juu!

Karetka pogotowia o Wii U

Wii U – konsola do gier wideo posiadająca nietypowy tabletokontroler z dotykowym ekranem. Dostępny w wersji Basic Pack (biały, 8GB pamięci) i Premium Pack (czarny, 32 GB pamięci i dołączona gra Nintendo Land). To pierwsza konsola Nintendo, która pokazuje Księżniczkę Peach w rozdzielczości Full HD.

Kontrolery[edytuj • edytuj kod]

Wszystkie kontrolery z Wii są kompatybilne z Wii U, co nie znaczy, że w każdej grze będzie można ich użyć do czynności tj. skakanie, stąpanie, fikanie itp.

Wii U GamePad[edytuj • edytuj kod]

To niezwyczajny tabletoakceleratożyroskopogałkoprzyciskokontroler. Jest wielkości takiej samej, co konsola. Może służyć jako:

Wii U Pro Controller[edytuj • edytuj kod]

Pro Controller (zwany czasem Pro Controllerem), sprzedawany oddzielnie, wyróżnia się wyłącznie podobieństwem do zwyczajnych kontrolerów. Jest tylko łatwiej gałki trzymać.

Miiverse[edytuj • edytuj kod]

Rysować każdy może, ale walić ni ma komu

Detektor Rysowania Penisów zajmuje zbyt dużo pracy...

Satoru Iwata o rysowaniu w Miiverse[1]

Miiverse to sieć społeczna dla graczy posiadających konsolę od Nintendo. Szaleni fani gier z Mario w roli głównej upodobali sobie opisywanie wrażeń za pomocą rysunku malowanego na ekranie gamepada. Ponad 20% osób rysuje jednego lub więcej penisów. Z tego wynika, że gracze są naprawdę hardcorowi.

W niektórych grach pojawiają się takie posty, gdyż gra prosi o postowanie z powodu ukończenia danego poziomu w New Super Mario Bros. U lub atrakcji w Nintendo Land. Opcja wyłączenia takich komunikatów jest niezwykle precyzyjnie ukryta.

W niedalekiej przyszłości Miiverse ma także się pojawić na smartfonach, tabletach, pecetach i innych konsolach[2].

Nintendo TVii[edytuj • edytuj kod]

To serwis telewizyjny, który składa się z serwisów: Netflix, Hulu Plus, Amazon Instant Video i RedTube YouTube. Podczas oglądania można obejrzeć sobie informacje o filmie z Nonsensopedii Wikipedii (nielegalnie) i IMDb. W Polsce jest niedostępny, choć ipla, TVN Player mogły się w nim pojawić.

Wii U Internet Browser[edytuj • edytuj kod]

Przeglądarka internetowa Wii U potrafi wyświetlić stronę główną Nonsensopedii (gdyż ona jest w HTML 5). Niestety nie obsługuje animacji Flash. Aby ukryć szpetnie wyświetlające się strony w tej przeglądarce, została dodana kurtyna, która do tego służy. Jest to kopia IE 0.9 w wersji beta.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. http://www.p4rgaming.com/?p=481
  2. Będzie dostępne z poziomu przeglądarki