Nonsensopedia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tak, to właśnie ona

Toż to nonsens!

Czytelnik Wikipedii o tym artykule

Wikipedia to teoria, a Nonsensopedia to praktyka.

Prawda o Nonsensopedii

Nonsensopedia (ur. 17 września 2005) – encyklopedia internetowa, tworzona wspólnie (często w parach). W Internecie znajduje się parodia Nonsensopedii, znana jako Wikipedia. Najbardziej nonsensowne jest to, co jest w zasadzie prawdziwe. Prawdziwe zaś często bywa tak nonsensowne, że zawarcie tego tutaj byłoby uznane za szczyt szczytów.

Reklama Nonsensopedii

Tutaj lud prosty znajdzie odprężenie i zabawę, jarmark, tancerzy, występy atletów, grajków. Wszystko pod czujną opieką księdza dobrodzieja, przez doczesną radość do zbawienia, ku Chwale Bożej.

Porównanie

Pomijając fakt, iż Nonsensopedia istnieje długo, bo od 2005 roku, na co nikt kurwa nie zwraca uwagi, większość internautów woli po prostu kliknąć w tandetny szmelc i oddać się próżnej rozrywce zasysania śmiecia oraz gromadzenia go ku potomności. Humor pisany traci na wartości, a jedynie najwytrwalsi są w stanie wytrzymać chociaż 5 minut bez ataków padaczki. Nie mniej, maszty są nieustannie rozwinięte, a bandera z beżowym ziemniakiem powiewa nad wypaczonymi konsumpcjonizmem głowami internautów.

Dowód na wyższość Nonsensopedii

Screen z Nonsensopedii z początków jej działalności

Adam był bystrym i inteligentnym chłopcem. W szkole radził sobie bez większych problemów, był szanowany przez rówieśników. Dostęp do internetu dostał na pierwszą komunię. Był to dla niego ważny okres, w którym nastąpiło wiele zmian. Korzystając z rozwijających się portali zauważył piękno wirtualnego świata. Teraz, będąc w centrum dowodzenia mógł z jednego miejsca mieć wpływ na tak wiele rzeczy… Postanowił być najlepszy. Wrzucał codziennie kilka linków na wykopie, kilka obrazków na kwejka, szukał ciętych ripost, oglądał rzadkie filmiki na YouTube umiejętnie wrzucając je na Facebooku oraz czyniąc z nich memy… Adam rządził polskim internetem… do czasu, gdy nie pojawił się na Nonsensopedii. Był na siebie zły, że tak długo zwlekał z zawładnięciem tym portalem, że postanowił wykorzystać swój potencjał także i tutaj, w dość szybkim tempie. Jego pierwszy artykuł dostał EK. Adam nie mógł zrozumieć dlaczego. Pokusił się więc na przeczytanie kilku artykułów w Kanciapie. Jego następny artykuł był już lepszy, ale i tak trafił na SDU. Wszyscy poza nim głosowali za usunięciem. Adam nie wiedział o kanale na Discordzie i kontynuował próby zawładnięcia Nonsensopedią w samotności. Nawet drobne poprawki w artykułach nie przychodziły mu lekko. Miał bowiem problemy ze stylistyką zdań, która była tak żenująca, że aż raziła. Jego życie zaczęło się walić z każdą cofniętą przez admina edycją. Adam zaczął palić, a w końcu i pić. Z czasem, ze złości zwandalizował kilka stron, co skończyło się dla niego banem. Przez następny tydzień nie mógł pogodzić się z tą sromotną porażką. On – król internetu… gorące linki na wykopie, zabawne obrazki na kwejku, najlepsze riposty i memy… poległ w starciu ze złożonością humoru na Nonsensopedii. Przeszedł wiele, ale ten test go przerósł. Za wysokie progi. W akcie desperacji targnął się na swoje życie, a za drugim razem mu się udało. Adam nie żyje od kilku miesięcy.

Historia ta oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Naprawdę.

Treść

Prywata

Niezbędnik nowego użytkownika

Prywata – bezpośredni dowód na to, iż Nonsensopedia jest znanym i cenionym portalem. Przynajmniej wśród uczniów klasy VII w podstawówce w Kociodupach Dolnych.

Prywatą jest zazwyczaj wielce bohaterskie wyznanie typu: Kowalski to pedał, albo: Kocham Zuzię z IV d. Rzecz oczywista, iż takie wyznania są szczytem szczytów śmieszności i nikt i nic nie jest w stanie ich przebić pod tym względem.

Przykłady

Wyszukiwarka Nonsensopedii
 • Byłem wczoraj w szkole, a dzisiaj się zerwałem.
 • A Juzek to debil.
 • A Bartek jest bogaty.
 • A cyrkiel wam w oko.
 • Pozdro dla wszystkich, a w szczególności dla Kunegundy.
 • Poza tym, siema, Jendrek.
 • Jarek, oddaj dwa złote.
 • Chce siku! Nie wytrzymam zaraz! Ja chcem siku!
 • Ja wolę budyń.
 • Dawaj 2 złote śmieciu!
 • Jesteś tylko złem i nienawiścią, której rodzice nadali kształt!
 • Rudy tu był
 • yy.. mleko?
 • Mukaaa!
 • Moderator tu kurwa był
 • Kocham Zuzię z IV d.

Bełkot

Bełkot – teksty pisane najczęściej przez nastolatków o świeżych i niezmąconych umysłach. Bełkot posługuje się zazwyczaj paradoksem – im bardziej nieprawdopodobnym, tym śmieszniejszym.

Przykłady

Nonsensopedia jako dzieło Nad-Szatana.
 • Film naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach. Opowiada on o ludziach, którzy prowadzą wspaniałe życie. Pewnego razu budzą się w dziwnym miejscu. Początkowo są zdezorientowani i myślą, że umarli i znaleźli się w piekle. Niestety prawda była gorsza. Znaleźli się u teściowej.
 • Swetry są pożywką dla moli i hulajnóg. Ogólnie swetry psują wystrój wnętrz w Afryce środkowo-zachodnio-wschodnio-północno-południowej, czyli gdzieś koło Kazachstanu.
 • Od 1765 roku doszło na Marsie do wybuchu pokemona co trwa do dzisiaj, a na powstałym tam kontynencie Palestyńczycy założyli w tajemnicy przed syjonistami wolne państwo Islamabadu Marsa które jednak im się nie spodobało (sankcje karne nałożone przez Snickersa) więc ruszyli na Izrael przez Berlin albo Monachium.
 • Syn Siadama Kucaja i Szatana. Wielki wynalazca. Mając 5 lat odgryzł psu ogon i zrobił z niego rakietę odrzutową używając jeszcze pół zapałki.
 • W 1236 r. niejaki Mohamet van Alahmud wymyslił w Grecji święto zwane: Donikons. Podczas tego święta bogowie rzucali z nieba w ludzi kurczakami i indykami, stąd podczas dożynek hasło: Indyk kontratakuje! Pewnego dnia Babcia Jadzia wymyśliła dożynki. Podczas tego święta nie rzucamy się drobiem, lecz mielemy się kombajnami.

Krytyka

Krytycy podczas palenia Nonsensopedii

Nonsensopedia jest krytykowana za obrażanie Kurta Cobaina, polskości, lewicowe zeszmacenie, prawicowe zeszmacenie, obrażanie wielkich zmarłych księży, polityków lub bohaterów narodowych, a także za to, że niewielcy i żyjący nie mogą mieć tutaj swoich rozpasanych biogramów. Ponadto jej autorzy bardzo lubią wkurwiać innych obrażając ich zespoły za nic, a na dodatek są komercyjnymi łachami, którym jedyne, co można życzyć, to to, aby stali się wyłącznie celem spamerów. Administratorzy Nonsensopedii są bandą ponurych despotów, cierpiących w ostrożnym milczeniu. Ponadto wszyscy to Żydzi, a wszyscy Żydzi to antysemici, natomiast wszyscy antysemici to profani.

Nasza odpowiedź na krytykę

Gówno nas to obchodzi.

Spisek

Wielki Brat Patrzy
Uwaga!

Warning / Achtung / Attention / Attenzione / Advertencia / Pozor / Atenção / Внимание / Увага / Προσοχή / Figyelem / Advarsel / Įspėjimas / Waarschuwing / გაფრთხილება / Զգուշացում / 危ない / 警告 / 注目 / 경고 / אזהרה / चेतावनी / คำเตือน / تحذير !

W dalszej części artykułu znajdują się tajne informacje.
Kontynuowanie czytania może poskutkować odwiedzinami smutnych panów w garniturach.

Tajna umowa doświadczonych nonsensopedystów mówi, aby, niezależnie od jakości, usuwać pierwszych osiem stron stworzonych przez żółtodziobów. A właściwie to najlepiej w ogóle usuwać ich wszystkie zmiany, aż sobie nie pójdą. Mogą temu zaprzeczać, tak tak! Mogą ci wmówić, że to dla utrzymania jak najwyższej jakości, oczywiście! Nie ma co im wierzyć! To tacy jak oni przekonali ludzkość, że Amerykanie wylądowali na Księżycu, a onanizm jest nieszkodliwy! To przez nich! Wszystko! I pewno usuną ten…

Ludzie, którzy przyznali, że Nonsensopedia jest fajna

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
Poradniki
Zobacz poradnik:

Ciekawostki

 • W Ameryce nie ma Nonsensopedii, gdyż większość Amerykanów nie kapnęłaby się, że to Encyklopedia Humoru.
 • Ziemniak w logo pochodzi z fabryki Lays'ów.
 • W teleturnieju „Postaw na milion” padło pytanie: Jakie warzywo znajduje się w logo Polskiej Encyklopedii Humoru Nonsensopedii?

Zobacz też

Słownik
Zobacz w słowniku:
Nonsensopedia
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci z Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Nonsensopedia