Jeja.pl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jeja.pl – strona internetowa, przez niektórych uważana za pierwszą polską stronę z memami, przez większość jednak kojarzona głównie z grami.

Działy[edytuj • edytuj kod]

 • Gry – najpopularniejszy i najbardziej dochodowy dział, którego najczęstszymi bywalcami są dzieci o raczej ujemnym IQ, jednak za publiczne wspominanie o tym fakcie można dostać w nagrodę kilkudniowy urlop od korzystania ze strony.
 • Ubieranki – dział gier przeznaczonych dla płci pięknej. Oprócz ubieranek można znaleźć tam dzieła w stylu Mała Elsa na kibelku lub pierdylion gier na temat operacji plastycznych. Poza tym niczym nie różni się od tego wyżej.
 • Teksty – zbiór past i tekstów zerżniętych z Nonsensopedii. Obecnie martwy dział, choć zmartwychwstał na krótko w wyniku próśb i gróźb użytkowników serwisu, którzy dla utrzymania działu gotowi byli zrobić wszystko, poza dodawaniem nowych treści.
 • Dowcipy – zapomniany, dogorywający dział, gdzie można znaleźć niesamowicie zabawne dowcipy, w stylu „przychodzi baba do lekarza, a lekarz też baba”.
 • Obrazki Memy – dział służący do wstawiania obrazków memów. Na ostatnich stronach onegdaj można było znaleźć ciekawe rzeczy, jednak nie spodobało się to reklamodawcom wujka Google, więc obecnie jest on po prostu mieszanką kradzionego contentu z Kwejka, względnie Komixxów i memów z zagranicznych portali, które administracja tłumaczy na polski tym chętniej, im bardziej humor w nich opiera się na grze słów w obcym języku.
 • Grupy – tamtejszy odpowiednik forów, w teorii miał służyć ciekawym dyskusjom na różne tematy, w praktyce jednak służył jako darmowy hosting wszelakich PBF-ów lub do obrzucania gównem innych użytkowników. Obecnie zamknięty i, podobnie jak teksty, nie linkowamy już nigdzie na stronie, przez co bez przeglądarki umożliwiającej wejście do Deep Webu nie ma się nawet co zabierać za szukanie go.
 • Filmiki – obecnie zamknięty dział, stanowiący dawniej zbiór kradzionych z YouTube filmów, typu Daj Kamienia. Zamknięty z powodu znikomej popularności, po tym wydarzeniu jednak, jak to zwykle bywa, wszyscy nagle go pokochali, co zaowocowało możliwością dodawania filmików do działu Memy, jako tzw. „Gify 2.0”.

Użytkownicy[edytuj • edytuj kod]

 • Normalny użytkownik – na jeja wchodzi wyłącznie w celu przeglądania memów lub grania w gry, zdarza mu się napisać komentarz, jednak nie angażuje się przesadnie w społeczność, od czasu do czasu doda materiał. Typ obecnie na wymarciu.
 • Dziecko – typ użytkownika spotykany głównie w działach gier i ubieranek, nienawidzone i przeganiane ze wszystkich innych działów, szczególnie z Memów. Ulubieńcy adminów, gdyż są głównym źródłem dochodów strony.
 • Aferał – użytkownik chcący poprawy funkcjonowania strony. Będąc rozsądnym człowiekiem, stara się przekonać administrację portalu do swojej wizji za pomocą rzeczowych argumentów, w postaci wyzywania jej od faszystów, lub spamowaniu poczekalni cenzopapami, wierząc, iż w ten sposób przekona adminów, że „memy” w stylu "Jan Talerz Drugi głodził małe dzieci" są w porządku i należy je przepuszczać na główną.
 • Troll – Jeja nie mogła być wyjątkiem, także ona posiada tego typu ludzi. Tamtejsi trolle z reguły nie specjalnie grzeszą inteligencją, ich działania z reguły polegają na spamie lub na baitowaniu użytkowników pisaniem o polityce lub religii. Co jednak ciekawe, trolle banowane są niesamowicie rzadko, głównie w przypadkach, kiedy ich trolling jest boleśnie oczywisty.
 • Dinozaur – siedzi na tej stronie jeszcze zanim admini wpadli na pomysł jej stworzenia, przy każdej okazji narzeka jak to kiedyś to było, nie to co teraz, ani przez chwilę jednak nie przychodzi mu do głowy możliwość, że ta strona zawsze taka była, po prostu to on się zestarzał. Zawsze uważa się za lepszego lub jest po prostu chamem.
 • Atencjusz – łasy na uwagę niczym panie z Instagrama, którą to stara się pozyskać wszelkimi sposobami, takimi jak wstawianie memów na swój temat lub silenie się na pisanie „zabawnych” komentarzy. Z reguły nienawidzony przez resztę strony, jest niesamowicie hejtowany, co jednak raczej mu się podoba, w myśl zasady „nieważne jak mówią, ważne, by mówili”.
 • Fejm – ewolucja tego wyżej, zdarzają się jednak tacy, którzy zostają nimi przez przypadek. Wszyscy go znają a administracja ma do niego specjalne podejście, co czasem może się na nich zemścić. Stan ten trwa przez około trzy tygodnie, potem wszyscy się nudzą i szukają nowego „idola”.
 • Memiarz – usilnie stara się przeforsować swój typ humoru, jakim z reguły są dank memy albo shitposty. Nie rozumie on, że jest on jedynym, kogo to bawi, przez co gdy jego memy nie dostaną się na główną płacze i wyzywa wszystkich od normików, lub wyżywa się, zaśmiecając poczekalnie, co kończybsię dlań w sposób wiadomy.
 • Awanturnik – osoba chcąca wywoływać gównoburzę. Rozpoczyna je pisząc przykładowo: "Kielecki czy Winiary?" lub podobne rzeczy na inne tematy dzielące ludzi. Nikt chyba nie wie, czemu to robi.
 • Leniwiec – pod każdym obrazkiem memem składającym się z więcej niż trzech słów pisze komentarz sugerujący, że nie chce mu się go czytać. Do dziś nie wiadomo, czy ich istnienie jest wynikiem analfabetyzmu czy też po prostu starają się pobić rekord strzałek w dół, należący do jednego z tego rodzaju użytkowników.