Oto odświeżona Nonsensopedia! Tekst rozjeżdżał się na dużym monitorze? Teraz to przeszłość! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Jeja.pl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Jeja.pl – strona internetowa, przez niektórych uważana za pierwszą polską stronę z memami, przez większość jednak kojarzona głównie z grami.

Działy[edytuj • edytuj kod]

 • Gry – najpopularniejszy i najbardziej dochodowy dział, którego najczęstszymi bywalcami są dzieci o raczej ujemnym IQ, jednak za publiczne wspominanie o tym fakcie można dostać w nagrodę kilkudniowy urlop od korzystania ze strony.
 • Ubieranki – dział gier przeznaczonych dla płci pięknej. Oprócz ubieranek można znaleźć tam dzieła w stylu Mała Elsa na kibelku lub pierdylion gier na temat operacji plastycznych. Poza tym niczym nie różni się od tego wyżej.
 • Teksty – dawniej martwy dział, obecnie – niczym pewien żydowski cieśla – powrócił do życia, w wyniku próśb i gróźb użytkowników. Drzewiej był to zbiór tekstów zerżniętych z Nonsensopedii, obecnie dodaje się tam przede wszystkim pasty.
 • Dowcipy – zapomniany, dogorywający dział, gdzie można znaleźć niesamowicie zabawne dowcipy, w stylu „przychodzi baba do lekarza, a lekarz też baba”.
 • Obrazki Memy – dział służący do wstawiania obrazków memów. Jego użytkownicy uważają się za elitę intelektualną strony, w praktyce jednak poziomem nie odstają od bywalców innych podstron. W zamierzchłych czasach na ostatnich stronach można było znaleźć ciekawe rzeczy, jednak nie spodobało się to wujkowi Google i obecnie jest on po prostu mieszanką najgorszego contentu, pochodzącego głównie z Kwejka lub Wykopu.
 • Grupy – tamtejszy odpowiednik forów, w teorii miał służyć ciekawym dyskusjom na różne tematy, w praktyce jednak służy on jako darmowy hosting wszelakich PBF-ów lub do obrzucania gównem innych użytkowników.
 • Filmiki – obecnie zamknięty dział, stanowiący dawniej zbiór kradzionych z YouTube filmów, typu Daj Kamienia. Zamknięty z powodu znikomej popularności, po tym wydarzeniu jednak, jak to zwykle bywa, wszyscy nagle go pokochali, co zaowocowało możliwością dodawania filmików do działu Memy, jako tzw. „Gify 2.0”.

Użytkownicy[edytuj • edytuj kod]

 • Normalny użytkownik – na jeja wchodzi wyłącznie w celu przeglądania memów lub grania w gry, zdarza mu się napisać komentarz, jednak nie angażuje się przesadnie w społeczność, od czasu do czasu doda materiał. Typ obecnie na wymarciu.
 • Dziecko – typ użytkownika spotykany głównie w działach gier i ubieranek, nienawidzone i przeganiane ze wszystkich innych działów, szczególnie z Memów, ulubieńcy adminów, gdyż są głównym źródłem dochodów strony.
 • Szeryf – użytkownicy chcący poprawy funkcjonowania strony, jednak zamiast współpracy z adminem z reguły nazywają go faszystą, dokonują samosądu na użytkownikach lub spamują cenzopapami, wierząc, iż w ten sposób przekonają administrację, że „memy” w stylu "Jan Talerz Drugi głodził małe dzieci" są w porządku i należy je przepuszczać na główną, zaś jeżeli admin zmieni chociaż piksel w wyglądzie strony, zasypują go prośbami o przywrócenie poprzedniego wyglądu. Niesamowicie irytujący, przyczyna zamknięcia grupy od sugestii.
 • Troll – Jeja nie mogła być wyjątkiem, także ona posiada tego typu ludzi. Tamtejsi trolle z reguły nie specjalnie grzeszą inteligencją, ich działania z reguły polegają na spamie lub na baitowaniu użytkowników pisaniem o polityce lub religii. Co jednak ciekawe, trolle banowane są niesamowicie rzadko, głównie w przypadkach, kiedy ich trolling jest boleśnie oczywisty.
 • Dinozaur – siedzi na tej stronie jeszcze zanim admini wpadli na pomysł jej stworzenia, przy każdej okazji narzeka jak to kiedyś to było, nie to co teraz, ani przez chwilę jednak nie przychodzi mu do głowy możliwość, że ta strona zawsze taka była, po prostu to on się zestarzał. Zawsze uważa się za lepszego lub jest po prostu chamem.
 • Atencjusz – łasy na uwagę niczym panie z Instagrama, którą to stara się pozyskać wszelkimi sposobami, takimi jak wstawianie memów na swój temat lub silenie się na pisanie „zabawnych” komentarzy. Z reguły nienawidzony przez resztę strony, jest niesamowicie hejtowany, co jednak raczej mu się podoba, w myśl zasady „nieważne jak mówią, ważne, by mówili”.
 • Fejm – ewolucja tego wyżej, zdarzają się jednak tacy, którzy zostają nimi przez przypadek. Wszyscy go znają a administracja ma do niego specjalne podejście, co czasem może się na nich zemścić. Stan ten trwa przez około trzy tygodnie, potem wszyscy się nudzą i szukają nowego „idola”.
 • Memiarz – usilnie stara się przeforsować swój typ humoru, jakim z reguły są dank memy albo shitposty. Nie rozumie on, że jest on jedynym, kogo to bawi, przez co gdy jego memy nie dostaną się na główną płacze i wyzywa wszystkich od normików.