Miniclip

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tradycyjne powitanie od Miniclipa

Miniclip – strona internetowa przepełniona grami on-line zrzeszająca podnieconą społeczność szkolną najczęściej na lekcjach informatyki.

Gry na Miniclipie dzielą się na: gry akcji, sportowe, logiczne, platformówki, i gierki w stylu zabili go i uciekł, które cieszą się największą popularnością. Ci, którzy mają więcej czasu mogą go poświęcić multiplayerom, które oferuje strona. Niektórzy są nimi tak przejęci, że nie przejmują się tym, jak wolno ładuje się strona.

Zazwyczaj gry na Miniclipie są trudne albo wkurzające, dlatego sposobem plagiatu Miniclip ściąga gry od innych firm. Tym sposobem już nikt nie wie, kto jest prawdziwym twórcą jakiejś gry, a one i tak są trudne.

Ciekawostkę stanowią gry logiczne. To one stanowią te 1,2%. Mimo to nikt w nie nie gra. Kolejną ciekawostkę stanowi brak zabezpieczenia zwykłych lamowatych userów na swoim komputerze. Każdy, kto posiada avasta, wie, że na 99.8% gier jest jakiś Trojan.gen albo inny Downloader.

Miniclip jest stroną powszechnie stosowaną przez koncerny informatyczne. Niemal każdy producent oprogramowania antywirusowego najpierw testuje je na tej stronie. Jeśli nie złapie wirusa, wiadomo, że świadczy to o niskiej jakości produktu – na to, że był to dziki fart, nie ma co liczyć.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Réprésentation d'internet.jpg To jest tylko zalążek artykułu o Internecie. Jeśli widziałeś kiedyś stronę internetową – rozbuduj go.