Wirtualna Polska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Zrzut ze strony głównej. Uwaga, może być nieaktualny
Logo z 2000 roku

Wirtualna Polska, WP.pl (Wirtualna Propaganda) – pierwszy polski portal internetowy, bo powstały już w 1995 roku. Wzorzec dla innych polskich portali na schemacie, który bezlitośnie zerżnęły. Szczególną cechą portalu jest jego antypolskość przejawiająca się w każdym artykule.

Usługi[edytuj • edytuj kod]

Poczta[edytuj • edytuj kod]

3GB miejsca na reklamy, 100 megabajtów reklam otrzymywanych dziennie, 50 megabajtów reklam w każdej wysyłanej wiadomości oraz kalendarz w wersji beta. Poza tym do 30 folderów, do których można wrzucać otrzymane reklamy, segregując pod kątem serwisu. Wirtualna Polska jest jedynym jak do tej pory portalem, który posiada pocztę z własnym blogiem. Skrzynka pocztowa dostępna jest również w wersji Pro i Biz, która prawdopodobnie daje brak reklam, więcej miejsca, automatyczne przekierowania, dowolną domenę adresu e-mail, więcej folderów i cośtam jeszcze, ale co tak dokładnie to nikt nie wie, gdyż nikt nie jest na tyle głupi, by płacić za coś, co w Gmailu jest za darmo.

Czat[edytuj • edytuj kod]

Na WP.PL nie występują żadne błędy
Z wp.pl korzystają nawet takie gwiazdy, jak Rubens Barrichello

Jedyne miejsce w polskim internecie, które swoją głupotą nie ustępuje nawet komentarzom na Onecie. Wirtualna Polska posiada swój własny, oryginalny, autorski, zabugowany i przestarzały applet Javy, którego prawdopodobnie używa się do rozmów, najczęstszym jednak zajęciem so called „czatowiczów” jest oglądanie reklam pojawiających się z prędkością klocków w Tetrisie na 40 lvlu. Dodatkowo Wirtualna Polska posiada doskonały system operatorów czatów, który jest tak doskonały, że aż boją się obsadzać w nim kogokolwiek, przez co praktycznie jedyną opcją pozwalającą na usunięcie niechcianego użytkownika jest tzw. Straszak. I faktycznie, jedyne co to potrafi straszyć, gdyż wywalenia zdarzają się niezwykle rzadko. Aczkolwiek, ponieważ to bot, zachodzą ciekawe sytuacje, najczęściej ze względu na cenzurę słowa „jeb” oraz ignorowanie znaków interpunkcyjnych. Tak więc warna można dostać za przykładowe zdanie: „Pająk je biedronkę”, bądź „Jadę na Hawaje, bo nie wykupiłem pakietu Pro na poczcie WP, więc mnie stać”. Wylecieć można też za „podsłuchuje”. Czat oferuje także bota o imieniu Barman. Przynosi on wiele radochy użytkownikom, gdyż reaguje na polecenia, na przykład:
<user> barman piwo
<Barman> user: dla ciebie <piwo>
Ale także
<user> barman jak twoja stara bierze w odbyt, daj piwo
<Barman> user: dla ciebie <piwo>

Serwuje także papierosy:
<user> barman szluga
<Barman> user masz: <papieros> specjalnie przypaliłem dla ciebie.
Niestety, nie można brać papierosów na wynos, gdyż barman wszystkie przypala. Milczeniem najlepiej pominąć kwestię podawania takich produktów niepełnoletnim, nawet na czacie Podstawówka.

Istnieje jeszcze bot Bramkarz, który racjonalnie powinien pełnić funkcje Straszaka, przypisano mu jednak powiadamianie o osobach przychodzących i odchodzącym. I chyba administratorom WP nie przeszkadza fakt, iż Bramkarz nie działa, nie działał i nie będzie działał.

Hackowanie[edytuj • edytuj kod]

Czat jest uwielbiany przez hackerów-amatorów, którzy po nauczeniu kilku prostych tricków mogą zaszpanować na czacie Podstawówka pisząc 5-ciokrotnie „kurwa” i nie będąc usuniętym. Poza tym istnieje szereg różnych innych „tricków”, takich jak ukrycie prośby barmana o piwo, co zwykle wygląda tak:
<user> >:)
<Barman> user: dla ciebie <piwo>
<user> >:)
<Barman> user: dla ciebie <piwo>
<user> >:)
<Barman> user: dla ciebie <piwo>
<user> >:)
<Barman> user: dla ciebie <piwo>
<user> >:)
<Barman> user: dla ciebie <piwo>

Wiadomości[edytuj • edytuj kod]

No bo chyba nie włosy…
Tak wygląda co 3 news na Wirtualnej Polsce

Jedyny w miarę porządny serwis. „W miarę” gdyż i tutaj zdarzają się… nierzetelności. Przykładem był artykuł, którego tytuł brzmiał „72-letni mężczyzna zmarł po swojej pierwszej wizycie u lekarza”. Fakt, że kipnął dziadek dwa dni po tej wizycie, jednak łączenie tych faktów nie ma sensu, gdyż wizyta dotyczyła chorego palca, a dziadzio zmarł na zawał. Jedyne co wychodzi na plus to system komentarzy, zaprojektowany jakby sprawniej niż na Onecie. Ale i tak chujowo.

Gry[edytuj • edytuj kod]

O tak, Wirtualna Polska posiada też ciekawe gry, i to te z najwyższej klasy – MMORPG. A przynajmniej na początku tak twierdzili, bo w końcu zrozumieli, iż produkują masowo płyciutkie Browser-basedy… Ale i tak reklamują je gdzie się da, i z uporem osła ciągle krzyczą, że te gry są świetne, bo „grasz przez przeglądarkę, nic nie instalujesz”. Wydaje im się, że są jedynymi, którzy odkryli ten patent.

Inne[edytuj • edytuj kod]

Portal oferuje szereg innych usług jak na przykład… hmm… blog… No oferuje dużo innych usług. Naukowcy z uniwersytetu w Oxfordzie jako pierwsi na świecie zaplanowali akcję polegającą na skatalogowaniu ich. Zadanie jednak jest to dość skomplikowane, gdyż nikt nigdy większości z nich na oczy nie widział. Jak do tej pory trwa akcja zbierania geeków, którzy podejmą się tej karkołomnej misji.

Artykuły[edytuj • edytuj kod]

Wirtualna Polska wprowadza nowe pojęcie remisu.

Większość artykułów jest kiepawa, nudna i głupsza niż Onet. W większości nagłówków są literówki i błędy ortograficzne, ale także jakieś aksjomaty jak np. „Koniec kaset VHS”.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Wirtualną stworzyli jedyni swego czasu gdańszczanie, którzy wiedzieli, co to jest Internet.
  • Tylko i wyłącznie na parodiowaniu WP polega sukces kurde.pl, strony propagującej humor alternatywny.
  • Co dziwne – chat WP jest obfitszy w satanistów niż pokemony.
  • Portal promuje scenę niezależną – uzależniając ją.
  • W październiku 2007 r. Wirtualna Polska dowiodła, że Polska jest najbardziej zinformatyzowanym krajem świata, robiąc ankietę z pytaniem „Czy masz dostęp do Internetu?” i uzyskując 100% odpowiedzi na tak.
  • Natomiast w ankiecie „Czy przeczytasz „Strach”?” ostatnią dostępną odpowiedzią było „Nie mam zdania”.
  • Swego czasu Wirtualna Polska dogadała się z organizacją Stacja działającą jako telefon zaufania dla młodzieży. Od tamtej pory raz w tygodniu konsultant tej firmy siedzi na czacie Nastolatki i spamuje czat główny informacją o swoim istnieniu, która jest regularnie ignorowana przez wszystkich użytkowników, gdyż logiczne jest, iż nikt nie wejdzie na czat szukając jakiejkolwiek pomocy, z wyjątkiem pomocy przy masturbacji.