Instagram

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Tak najczęściej kończy się dodanie Hindusa do obserwowanych na Instagramie

Instagram – portal społecznościowy, który w teorii służy do relacjonowania swojego życia poprzez zdjęcia, a w praktyce i tak wszyscy wykorzystują go do przesyłania samojebek, zdjęć sponsorowanych, kotów lub swojego dzisiejszego obiadu. Z racji tego, że Facebook zaczął coraz bardziej tracić użytkowników, Instagram został zakupiony przez ekipę Marka Cukierberga w 2012 roku.

Społeczność[edytuj • edytuj kod]

Użytkownicy Instagrama to w większości ludzie, którym znudził się Facebook, hipsterzy, modelki bądź gimbusy. Możemy wyróżnić kilka podgatunków tych ludzi:

  • Hasztagowiec – przed każdym wyrazem w opisie zdjęcia musi dodać hashtag. Często łączy kilka wyrazów tworząc jeden hashtag typu „#idęwłaśnienamelanżzarazbędziepitehehehe”, co powoduje, że nikomu nie chce się tego czytać. Najczęściej jest to jakaś znana celebrytka lub dziewczynka, która myśli, że dzięki temu stanie się fajna.
  • Dziad stalker – 40-50 latek, który w obserwowanych ma same kobiety, a często też i nastolatki. Najczęściej spami komentarzami typu „Cześć piękna”. Uwielbia używać tzw. hinduskiego podrywu.
  • Hindus – inna wersja dziada stalkera.
  • Komentator – najczęściej osobnik płci żeńskiej, wstawia komentarze typu „ślicznie :***” albo „laska <3333”. Komentatorzy komentują i lajkują wszystko jak leci, licząc na rewanż pod swoimi zdjęciami.
  • Fotograf-amator – najczęściej dziewczynka w wieku 13–15 lat. Jej profil jest zawalony różnymi debilnymi zdjęciami, w których najczęstsza poza to „selfie z kaczym dzióbkiem”, przerabiając je przedtem nieudolnie w Paincie. Zdjęcia które wstawiają, to w większości przypadków kicz zrobiony kuchenką mikrofalową czy innym jabłkiem.

Przeciętny post na Instagramie[edytuj • edytuj kod]

Cat litle.jpg
Instagram symbol.pngstaragrażyna3918 godz. temu + Obserwuj
Oto mój kotek 😺😺😺😻
#kot #hasztagdlabeki #cat #catsofinstagram #hashtag #aaajużniemampomysłu
❤ 2137 polubień   💬 27 komentarzy
Instagram logo.svg